Jerzy Vetulani, Maria Mazurek, Marcin Wierzchowski: "Sen Alicji czyli jak działa mózg"

Jerzy Vetulani, Maria Mazurek, Marcin Wierzchowski: "Sen Alicji czyli jak działa mózg"
2023-07-04

3 lipca br. w Saloniku Literackim odbyło się kolejne spotkanie DKK w Tyczynie. Tym razem w Oddziale dla dzieci dyskutowałyśmy o książce dla dzieci Jerzego Vetulaniego pt. Sen Alicji czyli jak działa mózg.

Książka, mimo że wydana dla dzieci, wzbudziła nasze zainteresowanie. Wiedza na temat ludzkiego ciała, podana w sposób przystępny, bardzo zrozumiały i obrazkowy, wydaje się bardzo prostym zagadnieniem. Na poszczególnych kartach książki autor zamieścił ważne informacje na temat ludzkich narządów i procesów zachodzących w mózgu. Okazuje się, że trudno wybrać najważniejszy organ, po tak naprawdę żaden nie byłby w stanie samodzielnie pracować. Niemniej jednak nie ulega wątpliwości, że szefem wszystkich szefów jest mózg, bez którego wyspecjalizowanych ośrodków nie funkcjonowalibyśmy jako ludzie. Każda z nas podczas czytania zwróciła uwagę na inne ciekawostki, którymi wspólnie się dzieliłyśmy.

Wakacyjny humor nam dopisywał, więc było sporo i anegdot, i miłych wspomnień, a wszystko toczyło się oczywiście wokół ludzkiej pamięci – tej krótko-, jak i długotrwałej. Spotkanie zaliczamy do bardzo udanych.

 

Sponsorzy

More hints replica watches china.you can try these out https://www.careedit.com/.website link replica watches.check out the post right here www.watchreplica.cn.inexpensive https://www.rolexeconomico.com/.check my site replica watches.look at these guys best replica watch site 2022.visit https://richardmille.casa.why not try these out quality replica watch.Lady knockoff watches.many perfect rolex.successful feeling https://www.bankingwatches.com.check it out noob factory.check my source replica breitling.Clicking Here https://www.traveltagheuer.com/.check my reference franck muller replica.read this post here showhublot.visit their website drugstorewatches.official site tag heuer replica.go to my site https://www.loansbreitling.com/.