Ewa Stachniak:

Ewa Stachniak: "Bogini tańca"

Grudzień 2021

28 grudnia br., jeszcze w świątecznym i już noworocznym nastroju, klubowiczki DKK w Tyczynie spotkały się w Saloniku Literackim przy tyczyńskiej bibliotece publicznej, by rozmawiać o książce Ewy Stachniak pt. „Bogini tańca”. Jest to powieść biograficzna Bronisławy Niżyńskiej – polskiej tancerki baletowej i choreografki, która dorastała w cieniu brata – Wacława – jednego z najwybitniejszych tancerzy baletowych XX wieku. 

Joanna Jax:

Joanna Jax:"Białe róże z Petersburga"

Listopad 2021

Klubowiczki DKK w Tyczynie od dłuższego czasu na każde spotkanie DKK starają się przygotować coś specjalnego. To była ich własna inicjatywa, której pozostają wierne. Była już herbata z piołunem, japońskie obrazy, popcorn, charakterystyczne ubrania i nakrycia głowy czy elementy biżuterii. Tym razem 27.11 br. na stoliku przy kawie w Saloniku Literackim pojawiły się rosyjskie matrioszki i  bibułowa biała róża nawiązująca do tytułu książki Joanny Jax pt. „Białe róże Petersburga”, o której rozmawiałyśmy w ostatni poniedziałek listopada.

Andrzej Meller:

Andrzej Meller: "Czołem, nie ma hien. Wietnam, jakiego nie znacie"

Październik 2021

Czołem, nie ma hien. Wietnam, jakiego nie znacie” Andrzeja Mellera to książka, o której rozmawiałyśmy podczas październikowego spotkania DKK. Inaczej czyta się przewodnik po jakimś państwie, a inaczej książkę napisaną przez osobę, która odwiedziła dany kraj. Z książki A. Mellera czytelnik pozna więc Wietnam niekoniecznie taki, jak z obrazka.

Spotkanie autorskie z Marią Paszyńską

Spotkanie autorskie z Marią Paszyńską

Październik 2021

5 października br. w Saloniku Literackim gościliśmy wyjątkową osobę – Marię Paszyńską – prawniczkę, pisarkę, orientalistkę – która opowiadała o swojej twórczości literackiej. Autorka – bardzo ciepła, serdeczna i skromna osoba – debiutowała stosunkowo niedawno, bo 6 lat temu, jednak jej książki cieszą się dużą popularnością, również w naszej bibliotece.

Jakub Małecki:

Jakub Małecki: "Saturnin"

Wrzesień 2021

Wspólna lektura książki „Saturnin” Jakuba Małeckiego tylko utwierdziła mnie w przekonaniu, że spotkania DKK są bardzo wartościową formą spędzania czasu, podczas której można wyrazić swoją opinię przy jednoczesnym poczuciu, że każde zdanie zostanie z szacunkiem przyjęte przez pozostałych członków DKK.

Catherine Poulain:

Catherine Poulain: "Wielki marynarz"

Wrzesień 2021

Sierpniowe spotkanie DKK upłynęło nam… no właśnie – upłynęło, ponieważ rozmawialiśmy o książce Catherine Poulain pt. „Wielki marynarz”.

Klubowiczki DKK w Tyczynie podczas każdego ze spotkań są bardzo otwarte i z chęcią dzielą się swoimi wspomnieniami. Tym razem wspominałyśmy swoje przygody z wodą, statkami i łódkami.

Renata Czarnecka: „Barbara i król. Historia ostatniej miłości Zygmunta Augusta”

Renata Czarnecka: „Barbara i król. Historia ostatniej miłości Zygmunta Augusta”

Czerwiec 2021

W ostatni czwartek czerwca br., pod prawie rocznej przerwie, odbyło się spotkanie DKK w Tyczynie. Tym razem w 6-osobowym gronie rozmawiałyśmy o książce Renaty Czarneckiej pt. „Barbara i król. Historia ostatniej miłości Zygmunta Augusta”. Autorka przedstawiła literacki obraz miłości króla Zygmunta Augusta do Barbary Giżanki – łudząco podobnej do małżonki króla, jego wielkiej miłości Barbary Radziwiłłówny.

Sponsorzy

More hints replica watches china.you can try these out https://www.careedit.com/.website link replica watches.check out the post right here www.watchreplica.cn.inexpensive https://www.rolexeconomico.com/.check my site replica watches.look at these guys best replica watch site 2022.visit https://richardmille.casa.why not try these out quality replica watch.Lady knockoff watches.many perfect rolex.successful feeling https://www.bankingwatches.com.check it out noob factory.check my source replica breitling.Clicking Here https://www.traveltagheuer.com/.check my reference franck muller replica.read this post here showhublot.visit their website drugstorewatches.official site tag heuer replica.go to my site https://www.loansbreitling.com/.