Home / Działalność kulturalno-oświatowa
My już czekamy na wiosnę:-)

My już czekamy na wiosnę:-)

Luty 2024

Marzec za pasem, więc biblioteka już przygotowuje się na wiosnę. Dlatego zapraszamy grupy przedszkolne i dzieci z klas 0-3 na przedwiosenne zajęcia edukacyjno-czytelnicze.

Tyczyński Mistrz Ortografii Nastolatków wybrany!

Tyczyński Mistrz Ortografii Nastolatków wybrany!

Luty 2024

21 lutego br., w Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, zaprosiliśmy uczniów klas 7-8 szkół podstawowych gminy Tyczyn do wzięcia udziału w Tyczyńskim Dyktandzie dla Nastolatków. W Saloniku Literackim 10 uczniów napisało ze słuchu tekst dyktanda. Uczeń, który popełnił najmniej błędów, został wybrany Tyczyńskim Mistrzem Ortografii Nastolatków.

Bajka kamishibai o Tyczynie!

Bajka kamishibai o Tyczynie!

Luty 2024

Podczas jednego z wakacyjnych spotkań w tyczyńskiej bibliotece dzieci pracując w grupach, tworzyły karty kamishibai do bajki o powstaniu Tyczyna. Na to spotkanie napisała ją Aleksandra Kopiec na podstawie tekstu, który został wydrukowany w książce pt. Wokół Tyczyńskiego Wzgórza Zbigniewa Trześniowskiego. Bajka w tej formie spodobała się młodym artystom, wtedy też zrodził się pomysł, aby  ją wydać.

Spotkanie autorskie z dr. Robertem Borkowskim

Spotkanie autorskie z dr. Robertem Borkowskim

Luty 2024

14 marca mija 656. rocznica powstania Tyczyna. Z tej okazji zapraszamy na spotkanie autorskie z dr. Robertem Borkowskim - (historykiem, regionalistą, dyrektorem Miejsko Gminnej Biblioteki Publicznej w Głogowie Młp), któy opowie m.in. o Janie Klemensie Branickim - wielkim hetmanie koronnym, dawnym właścicielu Tyczyna, któremu miasteczko wiele zawdzięcza.

Spotkanie autorskie z Pauliną Molicką

Spotkanie autorskie z Pauliną Molicką

Luty 2024

W tłusty czwartek 8 lutego br. w Saloniku Literackim przy MiGBP w Tyczynie spotkaliśmy się z Pauliną Molicką – autorką debiutanckiej powieści pt. „Księgarenka na Miłosnej”,  która została Książką Roku 2023 w kategorii powieść obyczajowa w głosowaniu internautów w plebiscycie portalu granice.pl. Paulina Molicka jest znana w środowisku autorów i wydawnictw jako blogerka Dropsa Książkowego, gdzie od 9 lat publikuje recenzje książek.

Ferie? Tak, z biblioteką!

Ferie? Tak, z biblioteką!

Luty 2024

Tegoroczne ferie zimowe może i nie były „białe”, ale z pewnością dzieci, które wzięły udział w zajęciach w naszych bibliotekach, nie mogły narzekać na nudę. Ruchowe aktywności, czytanie bajek i baśni oraz kreatywne zajęcia plastyczno-techniczne w MiGBP w Tyczynie i filiach w Borku Starym, Hermanowej i Kielnarowej sprawiły, że nasi mali uczestnicy wychodzili z zajęć uśmiechnięci i z poczuciem ciekawie spędzonego czasu.

 

Agnieszka Fiedorowicz:

Agnieszka Fiedorowicz: "Kanał. Co mówią dentyści, kiedy nie trzymają języka za zębami"

Luty 2024

5 lutego br. w Saloniku Literackim przy MiGBP w Tyczynie odbyło się kolejne spotkanie DKK w Tyczynie. Tym razem rozmawiałyśmy o książce Agnieszki Fiedorowicz pt. „Kanał. Co mówią dentyści, kiedy nie trzymają języka za zębami”. Książka wzbudziła wśród klubowiczek wiele emocji, bo przecież każda wizyta u stomatologa jest bardzo emocjonująca.

"Haftem malowane". Wystawa rękodzieła Marii Skoczylas

Styczeń 2024

Zapraszamy do obejrzenia wystawy obrazów wyszywanych haftem krzyżykowym przez naszą czytelniczkę Marię Skoczylas z Tyczyna. Prace pani Marii powstawały przez 5 lat. Na wystawie można obejrzec część z nich. Zapraszamy w godzinach pracy biblioteki.

Aplikacja Sowa Mobi z księgozbiorem biblioteki

Aplikacja Sowa Mobi z księgozbiorem biblioteki

Styczeń 2024

Zachęcamy naszych użytkowników do pobrania darmowej aplikacji Sowa Mobi. Dzięki niej czytelnik ma dostęp do swojego konta czytelniczego i katalogu biblioteki bez konieczości wchodzenia na stronę internetową naszej placówki.

Kody Legimi od lutego w bibliotece

Kody Legimi od lutego w bibliotece

Styczeń 2024

Tak jak w ubiegłym roku mamy dla naszych czytelników bezpłatne kody Legimi. Pierwsze rozdanie już 1 lutego.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ...63

Sponsorzy

More hints replica watches china.you can try these out https://www.careedit.com/.website link replica watches.check out the post right here www.watchreplica.cn.inexpensive https://www.rolexeconomico.com/.check my site replica watches.look at these guys best replica watch site 2022.visit https://richardmille.casa.why not try these out quality replica watch.Lady knockoff watches.many perfect rolex.successful feeling https://www.bankingwatches.com.check it out noob factory.check my source replica breitling.Clicking Here https://www.traveltagheuer.com/.check my reference franck muller replica.read this post here showhublot.visit their website drugstorewatches.official site tag heuer replica.go to my site https://www.loansbreitling.com/.