Home / Działalność kulturalno-oświatowa

"Mój przyjaciel pies"

Marzec 2019

Wiosenna pogoda sprzyja spacerom, podczas których łatwo spotkać psy – i te mające swoich właścicieli, i te, które wałęsają się samotnie po okolicy (oby takich w ogóle nie spotykać). „Mój przyjaciel pies” to tytuł zajęć dla dzieci w wieku 3-6 lat, których celem jest przybliżenie najmłodszym właściwego zachowania w obecności czworonogów.

"Śmiech to książka"

Marzec 2019

„Śmiech to książka. Językowe zagadki z biblioteką” to zajęcia dla uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej, podczas których dzieci podzielone na grupy mają za zadanie odczytać i odgadnąć wylosowane z zestawu zagadki.

Zapraszamy na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Zapraszamy na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Marzec 2019

Zapraszamy do rozmów o książce Anny Kamińskiej pt. "Białowieża szeptem. Historie z Puszczy Białowieskiej". W ramach DKK spotkamy się 25.03 br. o godz. 10.00.

"Gdzie mieszka książeczka?"

Marzec 2019

Wraz z wiosenną pogodą Oddział dla dzieci naszej biblioteki odwiedza coraz więcej małych czytelników, którzy ze swoimi grupami przedszkolnymi czy klasami oraz wychowawcami przychodzą na zajęcia biblioteczno-edukacyjne połączone m.in. z głośnym czytaniem fragmentów najciekawszych bajek, baśni i opowiadań. „Gdzie mieszka książeczka?” to zajęcia biblioteczne, których celem jest zapoznanie dzieci z biblioteką.

"Wiosna tuż tuż... Szukamy oznak wiosny z Gwizdkiem"

Marzec 2019

Wiosna tuż, tuż, więc zaczynamy szukać jej oznak wraz z przedszkolakami i uczniami młodszych klas szkoły podstawowej. Najlepiej to robić z bohaterem ulubionej książeczki, którym jest świstak Gwizdek z opowiadania Barbary Gawryluk.

Martin Widmark, Emilia Dziubak:

Martin Widmark, Emilia Dziubak: "Tyczka w Krainie Szczęścia"

Marzec 2019

Czy świat w książce Martina Widmarka i Emilii Dziubak Tyczka w Krainie Szczęścia zasługiwał na swoją nazwę? Czy wszyscy jego mieszkańcy byli szczęśliwi? Czy trudno pokonać strach przed tyranem? Te pytania padły podczas spotkania DKK w Hermanowej.

Zapraszamy do udziału w

Zapraszamy do udziału w "Dyktandzie dla dorosłych"

Marzec 2019

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą sprawdzić swoją znajomość zasad ortografii i pisowni języka polskiego, do wzięcia udziału w "Dyktandzie dla dorosłych".

Zapraszamy maluszki wraz z rodzicami do Kącika Malucha

Zapraszamy maluszki wraz z rodzicami do Kącika Malucha

Marzec 2019

Serdecznie zapraszamy rodziców wraz z najmłodszymi pociechami do skorzystania z Kącika Malucha – jest to specjalne miejsce na Oddziale dla dzieci, w którym pod opieką rodziców lub opiekunów mogą spędzić czas najmłodsze dzieci.

Zajęcia biblioteczne dla uczniów SP w Grzegorzówce

Zajęcia biblioteczne dla uczniów SP w Grzegorzówce

Luty 2019

25.02 br. nasza biblioteka gościła uczniów z najstarszych klas SP w Grzegorzówce wraz z opiekunami. Podczas zajęć bibliotecznych z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej młodzież poznała najważniejsze źródła informacji, z których można korzystać w bibliotekach publicznych.

Cezary Harasimowicz:

Cezary Harasimowicz: "Saga. Filiżanka, której nie ma"

Luty 2019

25.02 br. odbyło się kolejne spotkanie DKK. Między innymi w świat szwoleżerów i konnych wyścigów wprowadził nas Cezary Harasimowicz - scenarzysta, aktor, dramaturg i pisarz – autor rodzinnej historii pt. „Saga. Filiżanka, której nie ma”.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ...36

Sponsorzy