Home / Działalność kulturalno-oświatowa
Konkurs

Konkurs "Widokówka z wakacji"

Lipiec 2018

Zapraszamy dzieci z klas 0-3 do wzięcia udziału w wakacyjnym konkursie plastycznym na najciekawszą pocztówkę z wakacji.

Szczegóły w regulaminie konkursu.

Wybieramy Młodego Czytelnika Lata 2018

Wybieramy Młodego Czytelnika Lata 2018

Lipiec 2018

Im więcej czytasz, tym więcej zyskujesz!

 

Zachęcamy dzieci z klas 3-8 szkół podstawowych gminy Tyczyn do odwiedzania naszych bibliotek w czasie wakacji oraz wypożyczania i czytania książek. Wśród osób najwięcej wypożyczających i czytających w okresie wakacji wybierzemy Młodego Czytelnika Lata 2018.

 

Zbigniew Trześniowski:

Zbigniew Trześniowski: "Wokół tyczyńskiego wzgórza"

Czerwiec 2018

18.06 br. w MiGBP w Tyczynie spotkaliśmy się, by w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki porozmawiać o książce Zbigniewa Trześniowskiego pt. „Wokół tyczyńskiego wzgórza”. Nasze czerwcowe spotkanie wpisało się w cykl imprez organizowanych w tym roku w okazji jubileuszu 650-lecia miasta Tyczyna. Wydawnictwo „Wokół…” jest zbiorem legend o miejscowościach, które tworzą (i tworzyły) gminę Tyczyn: Borku Starym, Białej, Budziwoju, Hermanowej, Kielnarowej, Matysówce i o Tyczynie.

Katarzyna Piętka:

Katarzyna Piętka: "Gry i zabawy z dawnych lat"

Czerwiec 2018

6.06 br. odbyło się ostatnie przed wakacjami spotkanie dziecięcego DKK w Hermanowej. Tematem naszej dyskusji była książka Katarzyny Piętki pt. Gry i zabawy z dawnych lat. Wydawnictwo jest zbiorem gier i zabaw, w jakie bawiło się pokolenie 30-40-latków.

Spotkanie autorskie z Tomaszem Samojlikiem

Spotkanie autorskie z Tomaszem Samojlikiem

Czerwiec 2018

5.06.2018 w Filii Biblioteki Publicznej w Hermanowej odbyło się - w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki - spotkanie autorskie z Tomaszem Samojlikiem. Uczestnikami spotkania byli uczniowie klas od 2 do 4 ze Szkoły Podstawowej w Hermanowej oraz dzieci należące do dziecięcego DKK działającego przy bibliotece.

Spotkania z Wiesławem Drabikiem

Spotkania z Wiesławem Drabikiem

Czerwiec 2018

Wiesław Drabik – z wykształcenia budowlaniec – jest ilustratorem i autorem książek dla dzieci. Jego bajeczki cieszą się dużą popularnością, również wśród małych czytelników MiGBP w Tyczynie oraz filii bibliotecznych. Dlatego postanowiliśmy zaprosić pana Drabika do Borku Starego i Matysówki, by mógł spotkać się ze swoimi małymi czytelnikami.

Konkurs fotograficzny

Konkurs fotograficzny "Tyczyn. Portret miasta"

Czerwiec 2018

Zapraszamy mieszkańców gminy Tyczyn i użytkowników naszej biblioteki do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym pt. "Tyczyn. Portret miasta" pod patronatem Burmistrza Tyczyna.

"600-letni Tyczyn w fotografii Zdzisława Baniaka"

Czerwiec 2018

Serdecznie zapraszamy nie tylko mieszkańców Tyczyna do obejrzenia archiwalnych zdjęć naszego miasta, które w latach 60.XX w. wykonał pasjonat fotografii, tyczynianin Zdzisław Baniak.

Martyna Bunda:

Martyna Bunda: "Nieczułość"

Maj 2018

„Nieczułość” Martyny Bundy to książka, o której rozmawiałyśmy 28.05 br. z klubowiczkami DKK w Tyczynie podczas kolejnego spotkania. Dzięki powieści miałyśmy możliwość poznania losów Rozeli i jej trzech córek: Gerty, Trudy i Ildy. Akcja powieści dzieje się na Kaszubach, począwszy od lat 30. XX wieku, aż do lat 70. Poszczególne rozdziały książki są zatytułowane imionami bohaterek, co umożliwia czytelnikowi śledzenie losów pań z różnych perspektyw.

Tydzień Bibliotek w Filii Biblioteki Publicznej w Hermanowej

Tydzień Bibliotek w Filii Biblioteki Publicznej w Hermanowej

Maj 2018

Filia Biblioteki Publicznej w Hermanowej również w tym roku włączyła się w  obchody Tygodnia Bibliotek. Ciąg imprez rozpoczął się 8 maja. Do biblioteki zostały zaproszone dzieci z oddziałów przedszkolnych i z kl. 3b SP w Hermanowej.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ...33

Sponsorzy