Home / Działalność kulturalno-oświatowa
Światowy Dzień Postaci z Bajek

Światowy Dzień Postaci z Bajek

Listopad 2018

5 listopada br. – w Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek – gościliśmy grupę przedszkolaków z „Maluszkowa”. Cztero- i pięciolatki na Oddziale dla dzieci naszej biblioteki poznały Prośby Książeczki oraz – podczas głośnego czytania – historię dwóch wiewiórek Cyryla i Błażeja, które nie umiały się dzielić.

Zapraszamy na kolejne spotkanie DKK

Zapraszamy na kolejne spotkanie DKK

Październik 2018

Tajemnicze morderstwo z przeszłości, traumatyczne przeżycia z młodości, niespełniona miłość, kariera modelki - o tym wszystkim można przeczytać w książce Małgorzaty Wardy pt. "Ta, którą znam". O tej powieści będziemy rozmawiać z klubowiczkami DKK w listopadzie.

650-letni Tyczyn w obiektywie młodych mieszkańców

650-letni Tyczyn w obiektywie młodych mieszkańców

Październik 2018

Zapraszamy do obejrzenia fotografii, jakie nadesłały do nas trzy osoby na konkurs fotograficzny.

Anna Bikont:

Anna Bikont: "Sendlerowa. W ukryciu"

Październik 2018

Postać Ireny Sendlerowej znają chyba wszyscy, którym nie jest obca historia II wojny światowej. O Polce, która z narażeniem życia pomagała przeżyć Żydom, szczególnie dzieciom, rozmawialiśmy podczas październikowego spotkania DKK. Okazją do dyskusji była książka Anny Bikont pt. „Sendlerowa. W ukryciu”. Autorka sięgnęła po sprytny zabieg – o bohaterce jej książki opowiadają osoby, którym pomogła, przyjaciele, współpracownicy.

Jory John, Mac Barnett:

Jory John, Mac Barnett: "Koszmarna Dwójka"

Październik 2018

Opinie na temat tej powieści spływały w czasie jej czytania, np. Super ta książka - przeczytałem ją w dwa popołudnia, Koszmarną Dwójkę czytam już drugi raz, czy jest kolejna część?? Ale zacznijmy od początku.

"A jesienią bywa tak...". Zajęcia dla dzieci

Październik 2018

Za oknami plucha, deszcz, wiatr. Są też dni słoneczne, które przypominają nam, że jesień też bywa miła porą roku. W te pogodne dni odwiedzają nas grupy dzieci ze szkoły i przedszkola, by poznać bibliotekę i wziąć udział w zajęciach edukacyjnych poświęconych jesieni.

Barbara Gawryluk:

Barbara Gawryluk: "Wanda Chotomska. Nie mam nic do ukrycia"

Październik 2018

27.09 br. odbyło się pierwsze po wakacyjnej przerwie spotkanie DKK. Razem z klubowiczkami dyskutowałyśmy o książce Barbary Gawryluk pt. „Wanda Chotomska. Nie mam nic do ukrycia”.

Pasowanie na czytelnika w Kielnarowej

Pasowanie na czytelnika w Kielnarowej

Wrzesień 2018

W piękny wrześniowy poranek 26.09 br. w filii biblioteki publicznej w Kielnarowej odbyła się uroczystość pasowania na czytelnika. Zaproszone dzieci zostały poddane krótkiemu egzaminowi sprawdzającemu, czy są prawdziwymi przyjaciółmi książek. Test ten zaliczyli wszyscy uczniowie.

Z przedszkolakami o bezpieczeństwie

Z przedszkolakami o bezpieczeństwie

Wrzesień 2018

We wrześniu razem z Cecylką Knedelek odwiedziliśmy jedno z tyczyńskich przedszkoli, by wspólnie z dziećmi porozmawiać o bezpieczeństwie na drodze.

Narodowe Czytanie 2018

Narodowe Czytanie 2018

Wrzesień 2018

6.09 br. Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Tyczynie umożliwiła mieszkańcom włączenie się w bardzo ciekawą inicjatywę promującą polską literaturę, która ma stałe miejsce w kanonie słowa pisanego. Podczas tegorocznego Narodowego Czytania – bo o nim tu mowa – mogliśmy przypomnieć sobie wiele tekstów z tzw. Antologii Niepodległości oraz powieść pt. „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ...34

Sponsorzy