Home / Działalność kulturalno-oświatowa

"My się zimy (bez śniegu) nie boimy..."

Luty 2020

Co to za zima bez śniegu… Nie można jeździć na sankach, nartach ani rzucać się śnieżkami. Taka zima jest nietypowa, ale możliwa. Przedszkolaki po spotkaniach z teatrzykiem kamishibai wiedzą już, dlaczego czasami zimą nie ma śniegu. Na to pytanie odpowiada bowiem baśń H.C. Andersena pt. „Pani Zamieć”.

Zimowe odsłony leśnych zwierząt

Zimowe odsłony leśnych zwierząt

Luty 2020

Mimo że na oknem bezśnieżna zima, warto wiedzieć, jak taką porą opiekować się zwierzętami. Brak pokrywy śnieżnej wcale bowiem nie oznacza, że zwierzęta nie potrzebują naszej pomocy.

Henry H. Neff:

Henry H. Neff: "Gobelin. Obrońca Rowan"

Luty 2020

Na pierwszym tegorocznym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci w Hermanowej mieliśmy przyjemność omawiać pierwszy tom trylogii Henry’ego H. Neffa pt. Gobelin. Obrońca Rowan.

Tyczyńscy Mistrzowie Ortografii wybrani

Tyczyńscy Mistrzowie Ortografii wybrani

Styczeń 2020

O tym, że Węgierka węgierce nierówna przekonało się osiem odważnych uczestniczek Dyktanda dla dorosłych, które zorganizowała po raz drugi MiGBP w Tyczynie w Międzynarodowym Dniu Języka Ojczystego.

Zapraszamy na lutowe spotkanie DKK

Zapraszamy na lutowe spotkanie DKK

Styczeń 2020

W lutym razem z Barbarą Goldsmith wybierzemy się w podróż w czasie, by podczas spotkania DKK poznać bliżej dwukrotną laureatkę Nagrody Nobla, urodzoną w Warszawie Marię Skłodowską-Curie.

Leszek Kostrzewski, Piotr Miączyński: „Fortuna po polsku”

Leszek Kostrzewski, Piotr Miączyński: „Fortuna po polsku”

Styczeń 2020

Takim słodkim akcentem, nawiązującym do tematyki omawianej książki, rozpoczęło się pierwsze w tym roku spotkanie DKK - w nieco poszerzonym i odmienionym składzie. 27 stycznia br. w Saloniku Literackim rozmawiałyśmy o książce Leszka Kostrzewskiego i Piotra Miączyńskiego pt. „Fortuna po polsku.

Ransom Riggs:

Ransom Riggs: "Baśnie osobliwe"

Styczeń 2020

W Hermanowej ostatnie spotkanie DKK w 2019 r. odbyło się w świątecznej atmosferze, a do takiego klimatu najodpowiedniejsze „literacko” wydają się baśnie. Na tę okoliczność wybraliśmy do czytania i dyskusji pozycję Ransoma Riggsa pt. Baśnie osobliwe.

Kamishibai w Kielnarowej

Kamishibai w Kielnarowej

Styczeń 2020

Z ciekawą propozycją czytelniczą wyszła filia biblioteki publicznej w Kielnarowej do dzieci uczestniczących w tegorocznych zajęciach feryjnych zorganizowanych przez miejscowy Dom Ludowy. Bibliotekarz Bogusława Paluch zaprosiła 14.01 br. uczestników zajęć feryjnych na wyjątkowy teatrzyk.

Karolina Bednarz:

Karolina Bednarz: "Kwiaty w pudełku. Japonia oczami kobiet"

Grudzień 2019

Podczas ostatniego spotkania DKK w Tyczynie rozmawiałyśmy o książce Karoliny Bednarz pt. „Kwiaty w pudełku. Japonia oczami kobiet”. W klimat japońskich tradycji pomogły nam wejść rekwizyty (obrazy japońskich bóstw, kot przynoszący szczęście), które przyniosła ze sobą jedna z klubowiczek.

Martin Widmark:

Martin Widmark: "Wyspa obłąkanych"

Grudzień 2019

"Wyspa obłąkanych" Martina Widmarka to książka, o której rozmawialiśmy podczas listopadowego spotkania DKK w Hermanowej.

Jest to zupełnie inna propozycja dla dzieci niż znane nam dotychczas.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ...41

Sponsorzy