Home / Działalność kulturalno-oświatowa
Jerzy Vetulani, Maria Mazurek, Marcin Wierzchowski:

Jerzy Vetulani, Maria Mazurek, Marcin Wierzchowski: "Sen Alicji, czyli jak działa mózg"

Kwiecień 2020

Nasze lutowe spotkanie dziecięcego DKK w Hermanowej było poświęcone książce trójki autorów pt. Sen Alicji czyli jak działa mózg.

#zostanwdomu: Kamishibai online

#zostanwdomu: Kamishibai online

Kwiecień 2020

Serdecznie zapraszamy dzieci do oglądania i słuchania na YouTube nagrań naszych bajek kamishibai.

Lutowe spotkania w bibliotece w Kielnarowej

Lutowe spotkania w bibliotece w Kielnarowej

Marzec 2020

Filia naszej biblioteki w Kielnarowej wyszła z propozycją kilku zajęć edukacyjno-czytelniczych dla przedszkolaków i uczniów młodszych klas szkoły podstawowej. Oto co zorganizowaliśmy dla naszych najmłodszych czytelników.

Porozmawiajmy o zdrowiu...

Porozmawiajmy o zdrowiu...

Marzec 2020

Zapraszamy do filii naszej biblioteki w Kielnarowej na wykład o zdrowiu. Prelekcję poprowadzi naturoterapeuta Elżbieta Wilk-Kozioł.

Barbara Goldsmith:

Barbara Goldsmith: "Geniusz i obsesja. Wewnętrzny świat Marii Curie"

Luty 2020

26.02 br. w Saloniku Literackim odbyło się kolejne spotkanie DKK działającego przy MiGBP w Tyczynie. Tym razem klubowiczki miały możliwość rozmowy o książce Barbary Goldsmith pt. „Geniusz i obsesja. Wewnętrzny świat Marii Curie”. Wszystkie zgodnie stwierdziłyśmy, że noblistka była niesamowitą kobietą, o wyjątkowym umyśle, która weszła (nie bez trudności) w świat do tej pory zarezerwowany tylko dla mężczyzn.

SPOTKANIE ODWOŁANE

SPOTKANIE ODWOŁANE

Luty 2020

Serdecznie zapraszamy na marcowe spotkanie DKK. Tym razem 23.03 br. o godz. 10.00, wraz z Aleksandrą Chrobak, odwiedziemy Zjednoczone Emiraty Arabskie. Autorka książki pt. "Beduinki na Instagramie. Moje życie w Emiratach"- absolwentka religioznawstwa i polonistyki - zamieszkała w emiracie Abu Zabi. Na karatch swoje książki maluje bardzo ciekawy obraz kraju, który większości kojarzy się z rajem. Czy jest nim na pewno? Zapraszam do lektury książki.

"My się zimy (bez śniegu) nie boimy..."

Luty 2020

Co to za zima bez śniegu… Nie można jeździć na sankach, nartach ani rzucać się śnieżkami. Taka zima jest nietypowa, ale możliwa. Przedszkolaki po spotkaniach z teatrzykiem kamishibai wiedzą już, dlaczego czasami zimą nie ma śniegu. Na to pytanie odpowiada bowiem baśń H.C. Andersena pt. „Pani Zamieć”.

Zimowe odsłony leśnych zwierząt

Zimowe odsłony leśnych zwierząt

Luty 2020

Mimo że na oknem bezśnieżna zima, warto wiedzieć, jak taką porą opiekować się zwierzętami. Brak pokrywy śnieżnej wcale bowiem nie oznacza, że zwierzęta nie potrzebują naszej pomocy.

Henry H. Neff:

Henry H. Neff: "Gobelin. Obrońca Rowan"

Luty 2020

Na pierwszym tegorocznym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci w Hermanowej mieliśmy przyjemność omawiać pierwszy tom trylogii Henry’ego H. Neffa pt. Gobelin. Obrońca Rowan.

Tyczyńscy Mistrzowie Ortografii wybrani

Tyczyńscy Mistrzowie Ortografii wybrani

Styczeń 2020

O tym, że Węgierka węgierce nierówna przekonało się osiem odważnych uczestniczek Dyktanda dla dorosłych, które zorganizowała po raz drugi MiGBP w Tyczynie w Międzynarodowym Dniu Języka Ojczystego.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ...42

Sponsorzy