Home / Działalność kulturalno-oświatowa
Małe podsumowanie projektu

Małe podsumowanie projektu "Mała książka - Wielki człowiek"

Grudzień 2019

Dobiega końca realizacja projektu czytelniczego „Mała książka – wielki człowiek”, jaki od września do grudnia br. realizuje MiGBP w Tyczynie dzięki Instytutowi Książki. Do końca listopada rozdaliśmy w gminie Tyczyn ponad 90 Wyprawek Czytelniczych. Otrzymały je dzieci w wieku 3-6 lat.

Zapraszamy uczniów klas 0-3 na zajęcia edukacyjno-czytelnicze pt.

Zapraszamy uczniów klas 0-3 na zajęcia edukacyjno-czytelnicze pt. "Święta tuż... tuż..."

Grudzień 2019

Jak co roku w grudniu rozpoczynamy cykl zajęć dla uczniów klas 0-3 poświęconych tradycjom i zwyczajom świąt Bożego Narodzenia.

Grudniowe spotkanie DKK z japońskimi kobietami

Grudniowe spotkanie DKK z japońskimi kobietami

Listopad 2019

Zapraszamy 16.12 br. na wyjątkowe spotkanie poświecone kobietom w Japonii. W świat japońskich tradycji zabierze nas Karolina Bednarz, która w swojej książce pt. "Kwiaty w pudełku. Japonia oczami kobiet", portretuje mieszkanki Japonii, nazywane kwiatami.

Wojciech Orliński:

Wojciech Orliński: "Lem. Życie nie z tej ziemi"

Listopad 2019

Mimo że żadna z klubowiczek DKK w Tyczynie nie jest miłośniczką literatury fantasy, fantastycznej i fantastyczno-naukowej, postać Stanisława Lema, o którym rozmawiałyśmy podczas listopadowego spotkania DKK (18.11), wywarła na nas duże wrażenie. Jaką trzeba mieć wyobraźnię, by wykreować nowy świat z niesamowitymi osiągnięciami nauki…

Podziel się książką!

Podziel się książką!

Listopad 2019

Zapraszamy do skorzystania z bezterminowej akcji wymiany książek w naszej bibliotece.

 

Masz w domu NOWE KSIĄŻKI, które przeczytałeś? Chcesz się podzielić z innymi radością czytania?

 

Weź udział w akcji wymiany książek.

 

Świętujemy urodziny Pluszowego Misia

Świętujemy urodziny Pluszowego Misia

Listopad 2019

25 listopada swoje święto obchodzi Pluszowy Miś. Z tej okazji, razem z dziećmi z gminy Tyczyn bawiliśmy się na urodzinach naszych pluszaków.

 

Zapraszamy dzieci, które otrzymały Wyprawki Czytelnicze z projektu

Zapraszamy dzieci, które otrzymały Wyprawki Czytelnicze z projektu "Mała Książka - Wielki Człowiek" na spotkanie w Tyczynie

Listopad 2019

"Mała książka - Wielki Człowiek" to projekt czytelniczy, którego realizację rozpoczęliśmy we wrześniu br. Chcemy podziękować wszyskim dzieciom, które otrzymały Wyprawki Czytelnicze w Tyczynie i w naszych filiach, oraz ich rodzicom za aktywne korzystanie z księgozbiorów dla dzieci naszych bibliotek, dlatego 12.12 br. zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z teatrzykiem Edu-Artis.

Sezon na zajęcia z teatrzykiem kamishibai rozpoczęty

Sezon na zajęcia z teatrzykiem kamishibai rozpoczęty

Listopad 2019

W listopadzie rozpoczęliśmy zajęcia dla przedszkolaków z wykorzystaniem teatrzyku kamishibai. W pierwszych zajęciach uczestniczyło ponad 40 dzieci z jednego z tyczyńskich przedszkoli.

Jesienne zajęcia w bibliotece w Kielnarowej

Jesienne zajęcia w bibliotece w Kielnarowej

Listopad 2019

Początkiem listopada w bibliotece w Kielnarowej obchodziliśmy z grupą przedszkolaków urodziny Kubusia Puchatka. Jak to na urodzinach bywa, nie zabrakło tortu, balonów oraz poczęstunku i grupy małych przyjaciół jubilata - Kubusia Puchatka.

Miłe odwiedziny w bibliotece

Miłe odwiedziny w bibliotece

Listopad 2019

5 listopada br. gościliśmy w naszej bibliotece kilkanaścioro dzieci ze Szkoły Podstawowej w Grzegorzówce wraz z opiekunami. Uczniowie wzięli udział w zajęciach edukacyjnych pt. „Bezpieczeństwo w mediach”.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ...41

Sponsorzy