Marcin Rotkiewicz: „Mózg i błazen. Rozmowa z Jerzym Vetulanim”

Marcin Rotkiewicz: „Mózg i błazen. Rozmowa z Jerzym Vetulanim”
2023-11-07

6 listopada br., w ciągle powiększającym się gronie klubowiczek, odbyło się w Saloniku Literackim przy MiGBP w Tyczynie kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książek. Rozmawiałyśmy o wywiadzie-rzece Marcina Rotkiewicza (dziennikarza naukowego) z profesorem Jerzym Vetulanim – neurobiologiem, profesorem Instytutu Farmakologii PAN w Krakowie, członkiem PAN i Polskiej Akademii Umiejętności.

W książce „Mózg i błazen” profesor Vetulani opowiada podczas rozmowy z dziennikarzem o swoim życiu zarówno prywatnym, jak i zawodowym. Czytelnik może więc poznać dzieciństwo profesora, m.in. jego ulubione zabawy i… psoty. Dowiadujemy się także wiele o czasach studenckich Vetulaniego (ukończył biologię i chemię niemal jednocześnie), pracy naukowej, wyjazdach zagranicznych oraz występach w Piwnicy pod Baranami, a także o najbliższej rodzinie. Są to wypowiedzi szczere, czasami pokazujące Vetulaniego w negatywnym świetle, co tylko potwierdza, że naukowiec miał do siebie wielki dystans. W trakcie rozmowy – niejako między wierszami – profesor wyjaśnia w bardzo przystępny sposób wiele kwestii z dziedziny neurobiologii. Bardzo nam się spodobała wypowiedź Vetulaniego dotycząca przytulania, które ma bardzo pozytywny wpływ na człowieka.

Jak zwykle w Tyczynie każde spotkanie DKK wyzwala w klubowiczkach chęć dyskusji także o innych książkach przeczytanych w ostatnim czasie, które nawiązują do lektury wybranej na dany miesiąc w ramach spotkań DKK. Entuzjazm uczestniczek, wzajemna życzliwość i szczerość, a także szacunek do prezentowanych opinii i poglądów innych klubowiczek sprawia, że chce się przebywać jak najczęściej w ich gronie.

 

Sponsorzy

More hints replica watches china.you can try these out https://www.careedit.com/.website link replica watches.check out the post right here www.watchreplica.cn.inexpensive https://www.rolexeconomico.com/.check my site replica watches.look at these guys best replica watch site 2022.visit https://richardmille.casa.why not try these out quality replica watch.Lady knockoff watches.many perfect rolex.successful feeling https://www.bankingwatches.com.check it out noob factory.check my source replica breitling.Clicking Here https://www.traveltagheuer.com/.check my reference franck muller replica.read this post here showhublot.visit their website drugstorewatches.official site tag heuer replica.go to my site https://www.loansbreitling.com/.