Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Tyczynie od 3 marca do 26 listopada 2014 roku realizuje projekt pt. Z literaturą i językiem na ty. Kampania edukacyjna promująca czytelnictwo wśród mieszkańców gminy Tyczyn.

Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kwocie 10 000 zł. (środki własne to 4 800 zł.). Celem naszego projektu było pokazanie, że czytanie książek jest wciąż na czasie, że ułatwia poprawne posługiwanie się językiem ojczystym.

 

W ramach zadania zorganizowane zostały trzy spotkania z autorami bajek dla dzieci pt. W krainie Bajkolandii. W czerwcu odbyły się spotkania z Agnieszką Frączek i Tomaszem Trojanowskim, a w październiku z Wiesławem Drabikiem. Przez cztery kolejne numery Głosu Tyczyna Bibliotekarze przygotowywali kolorowe wkładki dla dzieci z fragmentami bajek, wierszy, rebusami, krzyżówkami i tekstami utrwalającymi zasady pisowni. We wrześniu MiGBP w Tyczynie ogłosiła Konkurs Literacki na opowiadanie lub list pt. "Książki są jak okulary, przez które patrzę na świat". Skierowaliśmy go do uczniów szkół podstawowych, gimnazjum i Zespołu Szkół w Tyczynie. Na konkurs wpłynęło 60 prac, a komisja która je oceniała, postanowiła wyróżnić 26 z nich (szczegółowe informacje znajdują się w zakładce Konkurs Literacki). Nagrody i wyróżnienia rozdane zostały podczas Pikniku Czytelniczego pt. Z książką w świat, który odbył się 27 września. Chociaż pogoda pomieszała szyki to zaplanowane w tym dniu zabawy odbyły się w gościnnym Domu Kultury. Uczestnicy pikniku wzięli udział w przedstawieniu teatralnym grupy Art-Re pt. Jesień Kubusia Puszatka, mogli nabyć książki na kiermaszu a także spotkać się z Niną Opic - autorką bajek dla dzieci. Bawili się z wodzirejem, któremu pomagał Franklin i Smok Novuś, były nagrody, zabawy z rodzicami a na koniec bajkowy tort. W ramach projektu 15  października odbył się wykład dr Zofii Brzuchowskiej poświęcony poprawności współczesnego języka polskiego. Pani Zofia w swojej pracy oparła się na przykładzie powieści Ewy Barańskiej, autorki która również zaszczyciła nas swoją obecnością. Ostatnim elementem naszego projektu był także wykład poświęcony językowi. Tym razem poprowadził prof. Kazimierz Ożóg - pracownik naukowy Uniwersytetu Rzeszowskiego. 

 

 

Sponsorzy

More hints replica watches china.you can try these out https://www.careedit.com/.website link replica watches.check out the post right here www.watchreplica.cn.inexpensive https://www.rolexeconomico.com/.check my site replica watches.look at these guys best replica watch site 2022.visit https://richardmille.casa.why not try these out quality replica watch.Lady knockoff watches.many perfect rolex.successful feeling https://www.bankingwatches.com.check it out noob factory.check my source replica breitling.Clicking Here https://www.traveltagheuer.com/.check my reference franck muller replica.read this post here showhublot.visit their website drugstorewatches.official site tag heuer replica.go to my site https://www.loansbreitling.com/.