Spotkanie przedwakacyjne

Spotkanie przedwakacyjne

Lipiec 2020

13 lipca br. w Saloniku Literackim po kilkumiesięcznej przerwie odbyło się spotkanie DKK w Tyczynie. Nasze rozmowy były dłuższe niż zwykle, ponieważ dyskutowałysmy o trzech książkach, które przeczytałyśmy w czasie ograniczeń spowodowanych epidemią.

Jerzy Vetulani, Maria Mazurek, Marcin Wierzchowski:

Jerzy Vetulani, Maria Mazurek, Marcin Wierzchowski: "Sen Alicji, czyli jak działa mózg"

Kwiecień 2020

Nasze lutowe spotkanie dziecięcego DKK w Hermanowej było poświęcone książce trójki autorów pt. Sen Alicji czyli jak działa mózg.

Barbara Goldsmith:

Barbara Goldsmith: "Geniusz i obsesja. Wewnętrzny świat Marii Curie"

Luty 2020

26.02 br. w Saloniku Literackim odbyło się kolejne spotkanie DKK działającego przy MiGBP w Tyczynie. Tym razem klubowiczki miały możliwość rozmowy o książce Barbary Goldsmith pt. „Geniusz i obsesja. Wewnętrzny świat Marii Curie”. Wszystkie zgodnie stwierdziłyśmy, że noblistka była niesamowitą kobietą, o wyjątkowym umyśle, która weszła (nie bez trudności) w świat do tej pory zarezerwowany tylko dla mężczyzn.

Henry H. Neff:

Henry H. Neff: "Gobelin. Obrońca Rowan"

Luty 2020

Na pierwszym tegorocznym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci w Hermanowej mieliśmy przyjemność omawiać pierwszy tom trylogii Henry’ego H. Neffa pt. Gobelin. Obrońca Rowan.

Leszek Kostrzewski, Piotr Miączyński: „Fortuna po polsku”

Leszek Kostrzewski, Piotr Miączyński: „Fortuna po polsku”

Styczeń 2020

Takim słodkim akcentem, nawiązującym do tematyki omawianej książki, rozpoczęło się pierwsze w tym roku spotkanie DKK - w nieco poszerzonym i odmienionym składzie. 27 stycznia br. w Saloniku Literackim rozmawiałyśmy o książce Leszka Kostrzewskiego i Piotra Miączyńskiego pt. „Fortuna po polsku.

Sponsorzy