Home / Informacje / USŁUGI

USŁUGI

Wypożyczanie zbiorów

Biblioteka wypożycza czytelnikom na książki zewnątrz o różnorodnej tematyce. Są wśród nich m.in. książki dla dzieci i młodzieży, literatura piękna dla dorosłych, popularnonaukowa, zbiory regionalne, lektury i opracowania szkolne, przewodniki turystyczne, bestsellery czytelnicze.

Wypożyczenia zbiorów prowadzi MiGBP w Tyczynie z Filiami w: Borku Starym, Hermanowej i Kielnarowej. Największymi zbiorami udostępnianymi na zewnątrz dysponuje MiGBP w Tyczynie. W sumie czytelnicy mają do swojej dyspozycji ponad 52 tys. książek.

 

NOWA USŁUGA - KSIĄŻKA Z BIBLIOTEKI NA TELEFON

Oferta skierowana jest do mieszkańców Tyczyna: osób starszych, chorych lub niepełnosparwnych, którzy nie mają możliwości osobistego przyjścia do biblioteki. Jak skorzystać z usługi? Wystarczy zadzwonić pod nr tel. (17) 22-19-410, a bibliotekarz dostarczy ci wybrane tytuły książek do domu.


Udostępnienia zbiorów na miejscu

W księgozbiorach podręcznych naszych bibliotek znajdują się publikacje o charakterze naukowym, wydawnictwa encyklopedyczne, słowniki, informatory, materiały o regionie oraz czasopisma. Z materiałów tych użytkownicy korzystać mogą na miejscu.


Udzielanie informacji

Bibliotekarze MiGBP w Tyczynie oraz Filii udzielają informacji o zbiorach, usługach, korzystaniu z bibliotecznego systemu komputerowego. Informacje (rzeczowe, biblioteczne i bibliograficzne) udzielane są na miejscu w bibliotekach, telefonicznie i e-mailowo, w godzinach pracy naszych placówek. Informacje udzielane są na podstawie księgozbiorów własnych i innych bibliotek oraz Internetu.


Internet

W każdej naszej placówce bibliotecznej czytelnicy mają do dyspozycji stanowiska komputerowe z bezpłatnym dostępem do Internetu. W MiGBP w Tyczynie  użytkownicy korzystający z własnych laptopów mają zapewniony dostęp do internetowej sieci bezprzewodowej.


Działalność kulturalno-edukacyjna

MiGBP w Tyczynie oraz Filie organizują różnorodne imprezy, spotkania dla dzieci, młodzieży i dorosłych, których celem jest promocja i popularyzacja książki i czytelnictwa.

Oto stałe formy pracy Biblioteki w zakresie działalności kulturalno-edukacyjnej:

spotkania literackie z autorami,

wykłady i spotkania z ciekawymi ludźmi,

tematyczne ekspozycje i wystawy prezentujące zbiory własne biblioteki, jak również kolekcjonerów i regionalistów,

lekcje biblioteczne i zajęcia tematyczne dla uczniów i przedszkolaków (niektóre propozycje znajdują się tutaj)

spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki

 

W kalendarzu imprez bibliotecznych na stałe wpisały się akcje i wydarzenia takie jak:

Tydzień Bibliotek

Turniej Wiedzy z Literatury i Języka Polskiego

Czytanie na Trawie

Dzień Głośnego Czytania

Dzień Postaci z Bajek

Kiermasz starych książek

Podziel się książką


Usługi kserograficzne (wykonywane na sprzęcie Konica Minolta C258) - cennik opłat:

 

Wydruk czarno-biały A4 (tekst): 0,30 zł

♦ Wydruk kolorowy A4 (tekst): 0,50 - 1,00 zł

♦ Zdjęcie czarno-białe A4: 3,00 zł

♦ Zdjęcie kolorowe A4: 6,00 zł

♦ Grafika czarno-biała A4: 1,50 zł

♦ Grafika kolorowa A4: 3,00 zł

♦ Skanowanie z wydrukiem A4: 1,00 zł + cena wydruku

Kserowanie wyłącznie DOKUMENTÓW, ZAŚWIADCZEŃ: 0,30 zł / strona A4

Sponsorzy

More hints replica watches china.you can try these out https://www.careedit.com/.website link replica watches.check out the post right here www.watchreplica.cn.inexpensive https://www.rolexeconomico.com/.check my site replica watches.look at these guys best replica watch site 2022.visit https://richardmille.casa.why not try these out quality replica watch.Lady knockoff watches.many perfect rolex.successful feeling https://www.bankingwatches.com.check it out noob factory.check my source replica breitling.Clicking Here https://www.traveltagheuer.com/.check my reference franck muller replica.read this post here showhublot.visit their website drugstorewatches.official site tag heuer replica.go to my site https://www.loansbreitling.com/.