Agnieszka Jeż:

Agnieszka Jeż: "Spotkajmy się po wojnie"

Grudzień 2023

4 grudnia br., w atmosferze przedmikołajkowej, odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie DKK. Jak przystało na czas przed mikołajkami, każda z nas starała się podkreślić – choćby kolorem ubioru – że pamiętamy o tym dniu. Żadna z nas nie wyszła też ze spotkania z pustymi rękoma. Z wielką życzliwością i serdecznością przyjmowałyśmy od siebie nawzajem  drobne upominki: długopisy z podobizną św. Mikołaja, szydełkowane bombki w kształcie aniołka, czekoladowe mikołajki, eleganckie zakładki z motywem świątecznym czy… świąteczne skarpetki. Podsumowaniem tej części spotkania były wspólne zdjęcia, na których widać, że klubowiczki DKK w Tyczynie lubią spędzać ze sobą czas i w swoim towarzystwie dobrze i swobodnie się czują.

 

Marcin Rotkiewicz:

Marcin Rotkiewicz: "Mózg i błazen. Rozmowa z Jerzym Vetulanim"

Listopad 2023

6 listopada br., w ciągle powiększającym się gronie klubowiczek, odbyło się w Saloniku Literackim przy MiGBP w Tyczynie kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książek. Rozmawiałyśmy o wywiadzie-rzece Marcina Rotkiewicza (dziennikarza naukowego) z profesorem Jerzym Vetulanim – neurobiologiem, profesorem Instytutu Farmakologii PAN w Krakowie, członkiem PAN i Polskiej Akademii Umiejętności.

 

Agata Tuszyńska:

Agata Tuszyńska: "Czarna torebka"

Październik 2023

9 października  br. odbyło się w Saloniku Literackim kolejne spotkanie DKK. W powiększonym gronie dyskutowałyśmy o książce Agaty Tuszyńskiej pt. Czarna torebka. Autorka snuje opowieść o swojej babce – Żydówce – i jedynym pozostałym po niej przedmiocie – czarnej torebce.

Weronika Wierzchowska:

Weronika Wierzchowska: "Po nowe życie"

Wrzesień 2023

Dyskusyjny Klub Książki w Tyczynie, który działa przy MiGBP w Tyczynie, to przestrzeń nie tylko do literackich dyskusji. Oczywiście przeczytanie co miesiąc innej książki i podzielenie się refleksjami; tym, co się podobało i tym, co się nie podobało lub przytoczenie ciekawych cytatów, to najważniejsza część spotkania. Jednak by rozmowa o książkach była przyjemnością; była spotkaniem nie tylko z literaturą, ale i z drugim człowiekiem, trzeba zaangażowania, chęci, życzliwości, otwartości i akceptacji. To wszystko dajemy sobie podczas spotkań DKK w Tyczynie. Każda z nas – bo póki co uczestnikami klubu są (na razie) same kobiety – jest inna, a jednak potrafimy wysłuchać się nawzajem mimo odmiennego zdania. Tak było podczas wyjątkowego spotkania DKK, które odbyło się 25.09 br. w… domu jednej z klubowiczek. A okazją do rozmów była książka Weroniki Wierzchowskiej pt. Po nowe życie.

Jerzy Vetulani, Maria Mazurek, Marcin Wierzchowski:

Jerzy Vetulani, Maria Mazurek, Marcin Wierzchowski: "Sen Alicji czyli jak działa mózg"

Lipiec 2023

3 lipca br. w Saloniku Literackim odbyło się kolejne spotkanie DKK w Tyczynie. Tym razem w Oddziale dla dzieci dyskutowałyśmy o książce dla dzieci Jerzego Vetulaniego pt. Sen Alicji czyli jak działa mózg.

 

 

Sylwia Trojanowska:

Sylwia Trojanowska: "Łabędź"

Czerwiec 2023

5 czerwca br. odbyło się kolejne spotkanie DKK. Pretekstem do wspólnego spędzenia czasu była dyskusja nad książką Sylwii Trojanowskiej pt. Łabędź, w której autorka podejmuje temat zakazanej miłości między Polką a Niemcem, a wszystko to rozgrywa się w przededniu II wojny światowej, w podbydgoskim Fordonie.

David Attenborough:

David Attenborough: "Życie na naszej planecie"

Maj 2023

8 maja br. – pierwszego dnia Tygodnia Bibliotek – odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy bibliotece. Budząca się do życia przyroda sprzyjała rozmowom na temat książki Davida Attenborougha pt. Życie na naszej planecie.

 

Piotr Milewski:

Piotr Milewski: "Planeta K. Pięć lat w japońskiej korporacji"

Kwiecień 2023

3 kwietnia br. klubowiczki DKK w Tyczynie spotkały się po raz kolejny, by rozmawiać o książce. W tym miesiącu do dyskusji wybrałyśmy wydawnictwo Piotra Milewskiego pt. Planeta K. Pięć lat w japońskiej korporacji. Spotkanie było okazją do wymiany refleksji na temat książki, w której autor opisuje swój pięcioletni pobyt w jednej z największych japońskich międzynarodowych korporacji.

Barbara Gawryluk:

Barbara Gawryluk: "Ilustratorki, ilustratorzy. Motylki z okładki i smoki bez wąsów"

Marzec 2023

6 marca br. odbyło się wyjątkowe spotkanie DKK działającego przy MiGBP w Tyczynie. Dokładnie 10 lat temu odbyło się pierwsze – organizacyjne – spotkanie klubu książki, który obecnie skupia 6 klubowiczek. To poniedziałkowe przedpołudnie obfitowało w wiele niespodzianek dla pań.

 

Julita Mańczak, dr Jakub Małecki:

Julita Mańczak, dr Jakub Małecki: "Początek końca? Rozmowy o lodzie i zmianie klimatu"

Luty 2023

6 lutego br. w Saloniku Literackim przy tyczyńskiej bibliotece rozmawialiśmy o książce Julity Mańczak i dr. Jakuba Małeckiego pt. „Początek końca? Rozmowy o lodzie i zmianie klimatu”. Doktor Małecki to glacjolog,  wykładowca na geowydziale Uniwersytetu Adama Mickiewicza. Od ponad dziesięciu lat co rok jeździ na Spitsbergen i bada lodowce, których niestety ubywa.  W książce „Początek końca” bardzo ciekawie opowiada o lodzie i wpływie współczesnego klimatu na zmniejszanie się masy lodowca.

1 2

Sponsorzy

More hints replica watches china.you can try these out https://www.careedit.com/.website link replica watches.check out the post right here www.watchreplica.cn.inexpensive https://www.rolexeconomico.com/.check my site replica watches.look at these guys best replica watch site 2022.visit https://richardmille.casa.why not try these out quality replica watch.Lady knockoff watches.many perfect rolex.successful feeling https://www.bankingwatches.com.check it out noob factory.check my source replica breitling.Clicking Here https://www.traveltagheuer.com/.check my reference franck muller replica.read this post here showhublot.visit their website drugstorewatches.official site tag heuer replica.go to my site https://www.loansbreitling.com/.