Grzegorz Kasdepke:

Grzegorz Kasdepke: "45 puknięć w głowę. Słowa i pojęcia, które warto znać"

Grudzień 2017

15.11 br. spotkaliśmy się z klubowiczami DKK w Hermanowej, aby porozmawiać o książce Grzegorza Kasdepke pt. "45 puknięć w głowę słowa i pojęcia, które warto znać".

Marek Borucki: „Wielcy zapomniani. Polacy, którzy zmienili świat”

Marek Borucki: „Wielcy zapomniani. Polacy, którzy zmienili świat”

Grudzień 2017

7 grudnia 2017 r. w Saloniku Literackim przy tyczyńskiej bibliotece odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie DKK. Do dyskusji wybrałyśmy książkę Marka Boruckiego pt. „Wielcy zapomniani. Polacy, którzy zmienili świat”. Autor poświęcił swoje wydawnictwo 39 wybitnym Polakom, którzy wiele osiągnęli w dziedzinie nauki, literatury, sztuki czy muzyki, jednak współcześnie niewielu wie, niewielu pamięta o ich istnieniu.

Maciej Czarnecki:

Maciej Czarnecki: "Dzieci Norwegii. O państwie (nad)opiekuńczym"

Październik 2017

W deszczowej atmosferze 23.10 br. klubowiczki DKK spotkały się w Saloniku Literackim przy MiGBP w Tyczynie, by porozmawiać o książce Macieja Czarneckiego pt. „Dzieci Norwegii. O państwie (nad)opiekuńczym”.

Jest to zbiór reportaży, które opowiadają historie Polaków mieszkających w Norwegii. Wspólnym mianownikiem tych opowieści jest Barnavernet – norweski urząd ochrony dzieci, który w krajach europejskich ma złą sławę jako instytucja odbierająca dzieci za przysłowiowego „klapsa”.

Anna Czerwińska-Rydel:

Anna Czerwińska-Rydel: "Słońcem na papierze"

Październik 2017

Październikowe spotkanie dziecięcego DKK w Hermanowej odbyło się 4.10 br. Tym razem rozmawialiśmy o książce Anny Czerwińskiej-Rydel pt. "Słońcem na papierze". Jest to adresowana do młodego czytelnika biografia Kornela Makuszyńskiego. Autorka w tej pozycji książkowej w ciepły sposób opowiada losy wielkiego pisarza i pokazuje jego wielkie serce.

Ryszard Wolański:

Ryszard Wolański: "Eugeniusz Bodo. Już taki jestem zimny drań"

Wrzesień 2017

25.09 br. w MiGBP w Tycznie można było usłyszeć piosenki w wykonaniu Eugeniusza Bodo. W kabaretowy i filmowy nastrój międzywojnia wprowadziła nas książka Ryszarda Wolańskiego pt. „Eugeniusz Bodo. Już taki jestem zimny drań”, o której rozmawiałyśmy podczas kolejnego spotkania DKK.

Spotkanie autorskie z Angeliką Kuźniak

Spotkanie autorskie z Angeliką Kuźniak

Wrzesień 2017

Pierwsze spotkanie po wakacyjnej przerwie tyczyńskiego Dyskusyjnego Klubu Książki rozpoczęło się 21.09 br. mocnym akcentem. Gościliśmy bowiem autorkę książkowych reportaży - Angelikę Kuźniak, która jest laureatką wielu nagród za swoje nietuzinkowe teksty.

Grażyna Bąkiewicz: „Ale historia... Mieszko, ty wikingu!”

Grażyna Bąkiewicz: „Ale historia... Mieszko, ty wikingu!”

Wrzesień 2017

Pierwsze powakacyjne spotkanie dziecięcego DKK w Hermanowej odbyło się 13.09 br. Tym razem rozmawialiśmy o książce Grażyny Bąkiewicz pt. „Ale historia... Mieszko, ty wikingu!”. Powieść ta w bardzo interesujący sposób opowiada o początkach państwa polskiego, pierwszych grodach i osadach.

Małgorzata Szejnert:

Małgorzata Szejnert: "Usypać góry. Historie z Polesia"

Lipiec 2017

Ostatnie przedwakacyjne spotkanie członkiń DKK w Tyczynie odbyło się 26 czerwca br., jak zwykle w gościnnym Saloniku Literackim przy tyczyńskiej bibliotece publicznej. Tematem naszych rozmów była książka Małgorzaty Szejnert pt. „Usypać góry. Historie z Polesia”.

Joanna Olech:

Joanna Olech: "Poppintrokowie. Opowiadania z magią i dreszczem"

Czerwiec 2017

Korzystając z pięknej pogody, majowe spotkanie dziecięcego DKK w Hermanowej odbyło się na placu rekreacyjnym obok biblioteki 30.05.2017 r. Tym razem rozmawialiśmy o książce Joanny Olech pt. Poppintrokowie. Opowiadania z magią i dreszczem. Jest to zbiór sześciu opowiadań przeznaczonych dla tych, którzy lubią wydarzenia dziwne, a nawet magiczne.

Małgorzata Warda:

Małgorzata Warda: "Najpiękniejsza na niebie"

Maj 2017

22 maja 2017 r., po (tylko!) dwutygodniowej przerwie spotkałyśmy się ponownie z klubowiczkami DKK, by porozmawiać o książce Małgorzaty Wardy pt. „Najpiękniejsza na niebie”. Głównym tematem tej powieści jest dramat opuszczonego przez matkę dziecka, które w dorosłym życiu usilnie próbuje poskładać z życiowych puzzli obrazek.

1 2

Sponsorzy

More hints replica watches china.you can try these out https://www.careedit.com/.website link replica watches.check out the post right here www.watchreplica.cn.inexpensive https://www.rolexeconomico.com/.check my site replica watches.look at these guys best replica watch site 2022.visit https://richardmille.casa.why not try these out quality replica watch.Lady knockoff watches.many perfect rolex.successful feeling https://www.bankingwatches.com.check it out noob factory.check my source replica breitling.Clicking Here https://www.traveltagheuer.com/.check my reference franck muller replica.read this post here showhublot.visit their website drugstorewatches.official site tag heuer replica.go to my site https://www.loansbreitling.com/.