Grzegorz Kasdepke: "45 puknięć w głowę. Słowa i pojęcia, które warto znać"
Grudzień 2017
15.11 br. spotkaliśmy się z klubowiczami DKK w Hermanowej, aby porozmawiać o książce Grzegorza Kasdepke pt. "45 puknięć w głowę słowa i pojęcia, które warto znać".
Marek Borucki: „Wielcy zapomniani. Polacy, którzy zmienili świat”
Grudzień 2017
7 grudnia 2017 r. w Saloniku Literackim przy tyczyńskiej bibliotece odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie DKK. Do dyskusji wybrałyśmy książkę Marka Boruckiego pt. „Wielcy zapomniani. Polacy, którzy zmienili świat”. Autor poświęcił swoje wydawnictwo 39 wybitnym Polakom, którzy wiele osiągnęli w dziedzinie nauki, literatury, sztuki czy muzyki, jednak współcześnie niewielu wie, niewielu pamięta o ich istnieniu.
Maciej Czarnecki: "Dzieci Norwegii. O państwie (nad)opiekuńczym"
Październik 2017
W deszczowej atmosferze 23.10 br. klubowiczki DKK spotkały się w Saloniku Literackim przy MiGBP w Tyczynie, by porozmawiać o książce Macieja Czarneckiego pt. „Dzieci Norwegii. O państwie (nad)opiekuńczym”.
Jest to zbiór reportaży, które opowiadają historie Polaków mieszkających w Norwegii. Wspólnym mianownikiem tych opowieści jest Barnavernet – norweski urząd ochrony dzieci, który w krajach europejskich ma złą sławę jako instytucja odbierająca dzieci za przysłowiowego „klapsa”.
Anna Czerwińska-Rydel: "Słońcem na papierze"
Październik 2017
Październikowe spotkanie dziecięcego DKK w Hermanowej odbyło się 4.10 br. Tym razem rozmawialiśmy o książce Anny Czerwińskiej-Rydel pt. "Słońcem na papierze". Jest to adresowana do młodego czytelnika biografia Kornela Makuszyńskiego. Autorka w tej pozycji książkowej w ciepły sposób opowiada losy wielkiego pisarza i pokazuje jego wielkie serce.
Ryszard Wolański: "Eugeniusz Bodo. Już taki jestem zimny drań"
Wrzesień 2017
25.09 br. w MiGBP w Tycznie można było usłyszeć piosenki w wykonaniu Eugeniusza Bodo. W kabaretowy i filmowy nastrój międzywojnia wprowadziła nas książka Ryszarda Wolańskiego pt. „Eugeniusz Bodo. Już taki jestem zimny drań”, o której rozmawiałyśmy podczas kolejnego spotkania DKK.
Spotkanie autorskie z Angeliką Kuźniak
Wrzesień 2017
Pierwsze spotkanie po wakacyjnej przerwie tyczyńskiego Dyskusyjnego Klubu Książki rozpoczęło się 21.09 br. mocnym akcentem. Gościliśmy bowiem autorkę książkowych reportaży - Angelikę Kuźniak, która jest laureatką wielu nagród za swoje nietuzinkowe teksty.
Grażyna Bąkiewicz: „Ale historia... Mieszko, ty wikingu!”
Wrzesień 2017
Pierwsze powakacyjne spotkanie dziecięcego DKK w Hermanowej odbyło się 13.09 br. Tym razem rozmawialiśmy o książce Grażyny Bąkiewicz pt. „Ale historia... Mieszko, ty wikingu!”. Powieść ta w bardzo interesujący sposób opowiada o początkach państwa polskiego, pierwszych grodach i osadach.
Małgorzata Szejnert: "Usypać góry. Historie z Polesia"
Lipiec 2017
Ostatnie przedwakacyjne spotkanie członkiń DKK w Tyczynie odbyło się 26 czerwca br., jak zwykle w gościnnym Saloniku Literackim przy tyczyńskiej bibliotece publicznej. Tematem naszych rozmów była książka Małgorzaty Szejnert pt. „Usypać góry. Historie z Polesia”.
Joanna Olech: "Poppintrokowie. Opowiadania z magią i dreszczem"
Czerwiec 2017
Korzystając z pięknej pogody, majowe spotkanie dziecięcego DKK w Hermanowej odbyło się na placu rekreacyjnym obok biblioteki 30.05.2017 r. Tym razem rozmawialiśmy o książce Joanny Olech pt. Poppintrokowie. Opowiadania z magią i dreszczem. Jest to zbiór sześciu opowiadań przeznaczonych dla tych, którzy lubią wydarzenia dziwne, a nawet magiczne.
Małgorzata Warda: "Najpiękniejsza na niebie"
Maj 2017
22 maja 2017 r., po (tylko!) dwutygodniowej przerwie spotkałyśmy się ponownie z klubowiczkami DKK, by porozmawiać o książce Małgorzaty Wardy pt. „Najpiękniejsza na niebie”. Głównym tematem tej powieści jest dramat opuszczonego przez matkę dziecka, które w dorosłym życiu usilnie próbuje poskładać z życiowych puzzli obrazek.