Ransom Riggs:

Ransom Riggs: "Baśnie osobliwe"

Styczeń 2020

W Hermanowej ostatnie spotkanie DKK w 2019 r. odbyło się w świątecznej atmosferze, a do takiego klimatu najodpowiedniejsze „literacko” wydają się baśnie. Na tę okoliczność wybraliśmy do czytania i dyskusji pozycję Ransoma Riggsa pt. Baśnie osobliwe.

Karolina Bednarz:

Karolina Bednarz: "Kwiaty w pudełku. Japonia oczami kobiet"

Grudzień 2019

Podczas ostatniego spotkania DKK w Tyczynie rozmawiałyśmy o książce Karoliny Bednarz pt. „Kwiaty w pudełku. Japonia oczami kobiet”. W klimat japońskich tradycji pomogły nam wejść rekwizyty (obrazy japońskich bóstw, kot przynoszący szczęście), które przyniosła ze sobą jedna z klubowiczek.

Martin Widmark:

Martin Widmark: "Wyspa obłąkanych"

Grudzień 2019

"Wyspa obłąkanych" Martina Widmarka to książka, o której rozmawialiśmy podczas listopadowego spotkania DKK w Hermanowej.

Jest to zupełnie inna propozycja dla dzieci niż znane nam dotychczas.

Wojciech Orliński:

Wojciech Orliński: "Lem. Życie nie z tej ziemi"

Listopad 2019

Mimo że żadna z klubowiczek DKK w Tyczynie nie jest miłośniczką literatury fantasy, fantastycznej i fantastyczno-naukowej, postać Stanisława Lema, o którym rozmawiałyśmy podczas listopadowego spotkania DKK (18.11), wywarła na nas duże wrażenie. Jaką trzeba mieć wyobraźnię, by wykreować nowy świat z niesamowitymi osiągnięciami nauki…

Małgorzata Frąckiewicz:

Małgorzata Frąckiewicz: "Superbohaterki. Świat i wielkie odkrycia"

Październik 2019

Super Bohaterki Małgorzaty Frąckiewicz to super książka. Tym krótkim zdaniem można opisać wydawnictwo, które mieliśmy okazję poznać na spotkaniu DKK w Hermanowej.

Joanna Kuciel-Frydryszak:

Joanna Kuciel-Frydryszak: "Iłła. Opowieść o Kazimierze Iłłakowiczównie"

Październik 2019

21.10 br. klubowiczki DKK spotkały się w Saloniku Literackim przy MiGBP w Tyczynie, by porozmawiać o książce Joanny Kuciel-Frydryszak pt. „Iłła. Opowieść o Kazimierze Iłłakowiczównie”. W tej obszernej biografii autorka przedstawia dzieje życia i twórczości poetki, która pracowała jako sekretarka ministra  spraw wojskowych Józefa Piłsudskiego i mówiła o sobie, że w pierwszej kolejności była urzędniczką, a dopiero potem poetką.

Bertrand Meyer-Stabley:

Bertrand Meyer-Stabley: "Mężczyźni, którzy wstrząsnęli światem mody"

Październik 2019

30 września br. Salonik Literacki przy MiGBP w Tyczynie był świadkiem pokazów mody najbardziej znanych światowych projektantów. W kobiecym gronie klubowiczki DKK rozmawiały o książce Bertranda Mayer-Stabley'a pt. "Mężczyźni, którzy wstrząsnęli światem mody". Okazało się, że wśród nazwisk znanych projektantów, o których napisał autor, było tylko kilka, które znałyśmy lepiej – niestety nie z powodu noszenia ich ubrań, lecz tylko „ze słyszenia”. 

Kasia Nawratek:

Kasia Nawratek: "Kresek, Bartek i całkiem zwyczajny początek"

Lipiec 2019

Na ostatnim w minionym roku szkolnym spotkaniu DKK w Hermanowej dyskutowaliśmy o książce Kasi Nawratek pt. „Kresek, Bartek i całkiem zwyczajny początek”. Jest to bardzo refleksyjna książka, w której autorka opowiada o sprawach świata dorosłych ale widzianych oczami małego chłopca.

Mariusz Urbanek:

Mariusz Urbanek: "Makuszyński. O jednym takim, któremy skradziono słońce"

Lipiec 2019

24.06 br. na ostatnim przed wakacjami spotkaniu DKK rozmawialiśmy o jednym z najbardziej popularnych pisarzy przedwojennych, choć i do dziś książki dla dzieci i młodzieży Kornela Makuszyńskiego – bo o nim mowa – cieszą się dużą popularnością. Okazją do rozmów o autorze było przeczytanie książki Mariusza Urbanka pt. „Makuszyński. O jednym takim, któremu ukradziono słońce”.

Anna Trojanowska:

Anna Trojanowska: "Piołun na zapomnienie"

Maj 2019

Serdecznie zapraszamy miłośników nie tylko ziół na kolejne spotkanie DKK. 28.05 br. o godz. 10.00 rozpoczniemy rozmowy o książce Anny Trojanowskiej pt. "Piołun na zapomnienie".

1 2

Sponsorzy

More hints replica watches china.you can try these out https://www.careedit.com/.website link replica watches.check out the post right here www.watchreplica.cn.inexpensive https://www.rolexeconomico.com/.check my site replica watches.look at these guys best replica watch site 2022.visit https://richardmille.casa.why not try these out quality replica watch.Lady knockoff watches.many perfect rolex.successful feeling https://www.bankingwatches.com.check it out noob factory.check my source replica breitling.Clicking Here https://www.traveltagheuer.com/.check my reference franck muller replica.read this post here showhublot.visit their website drugstorewatches.official site tag heuer replica.go to my site https://www.loansbreitling.com/.