Zapraszamy na czerwcowe spotkanie DKK i do rozmów o biografii K. Makuszyńskiego

Zapraszamy na czerwcowe spotkanie DKK i do rozmów o biografii K. Makuszyńskiego

Maj 2019

Podczas czerwcowego spotkania DKK będziemy rozmawiać o biografii Kornela Makuszyńskiego, który jest najbardziej znany z serii książeczek o przygodach Koziołka Matołka, ale to nie jego jedyne literackie osiągnięcie. Autor przed II wojną światową był jednym z najpoczytniejszych i najbardziej popularnych polskich pisarzy, jego powieść "Szatan z siódmej klasy" jest obecnie lekturą szkolną.

Anna Trojanowska:

Anna Trojanowska: "Piołun na zapomnienie"

Maj 2019

Serdecznie zapraszamy miłośników nie tylko ziół na kolejne spotkanie DKK. 28.05 br. o godz. 10.00 rozpoczniemy rozmowy o książce Anny Trojanowskiej pt. "Piołun na zapomnienie".

Jeff Kinney:

Jeff Kinney: "Dziennik cwaniaczka"

Maj 2019

Kolejny miesiąc i kolejne spotkanie z książką podczas spotkania DKK w Hermanowej. Tym razem rozmawialiśmy o Dzienniku cwaniaczka” Jeffa Kineya. Jest to zabawna, ale i wzbudzająca refleksje powieść dla młodzieży.

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Wardą

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Wardą

Maj 2019

9 maja br. czytelniczki MiGBP w Tyczynie miały możliwość spotkania i rozmowy z jedną z najbardziej popularnych polskich pisarek – Małgorzatą Wardą, która przyjechała na Podkarpacie aż z Gdyni. Spotkanie z pisarką odbyło się w ramach DKK.

Marie Benedict:

Marie Benedict: "Pani Einstein"

Maj 2019

W majowe przedpołudnie klubowiczki DKK w Tyczynie spotkały się w Saloniku Literackim miejscowej biblioteki publicznej, by porozmawiać o przeczytanej książce, jaką była powieść Marie Benedict pt.  „Pani Einstein”. Dzięki książce tej amerykańskiej pisarki miałyśmy możliwość poznania kobiety, która została pierwszą żoną geniusza – Alberta Einsteina.
 

Anna Kamińska:

Anna Kamińska: "Białowieża szeptem"

Marzec 2019

„Białowieża szeptem” Anny Kamińskiej to lektura, o której rozmawiałyśmy podczas marcowego spotkania DKK. Ten wschodni skrawek Polski, graniczący z Białorusią, spontanicznie nazwałyśmy „wylęgarnią dziwaków” (w znaczeniu: osób o nieprzeciętnym charakterze i temperamencie)” – takimi słowami można streścić tę książkę, w której autorka prezentuje sylwetki osób związanych z Białowieżą i rezerwatem.

Martin Widmark, Emilia Dziubak:

Martin Widmark, Emilia Dziubak: "Tyczka w Krainie Szczęścia"

Marzec 2019

Czy świat w książce Martina Widmarka i Emilii Dziubak Tyczka w Krainie Szczęścia zasługiwał na swoją nazwę? Czy wszyscy jego mieszkańcy byli szczęśliwi? Czy trudno pokonać strach przed tyranem? Te pytania padły podczas spotkania DKK w Hermanowej.

Cezary Harasimowicz:

Cezary Harasimowicz: "Saga. Filiżanka, której nie ma"

Luty 2019

25.02 br. odbyło się kolejne spotkanie DKK. Między innymi w świat szwoleżerów i konnych wyścigów wprowadził nas Cezary Harasimowicz - scenarzysta, aktor, dramaturg i pisarz – autor rodzinnej historii pt. „Saga. Filiżanka, której nie ma”.

Marta Mazuś:

Marta Mazuś: "Król kebabów i inne zderzenia polsko-obce"

Styczeń 2019

22.01.2019 r., podczas pierwszego w tym roku spotkania DKK w Tyczynie rozmawiałyśmy o książce Marty Mazuś pt. „Król kebabów i inne zderzenia polsko-obce”. Jest to zbiór kilkunastu reportaży o imigrantach, którzy ułożyli sobie w naszym kraju życie lub którzy pobyt w Polsce wspominają jako pasmo porażek i rozczarowań.

Sponsorzy