Zapraszamy na pierwsze po wakacjach spotkanie DKK!

Zapraszamy na pierwsze po wakacjach spotkanie DKK!

Wrzesień 2019

W ostatni poniedziałek września Salonik Literacki będzie świadkiem pokazów mody światowych projektantów ubrań. Podczas spotkania DKK będziemy rozmawiać o książce Bertranda Mayer-Stabley'a pt. "Mężczyźni, którzy wstrząsnęli światem mody".

Kasia Nawratek:

Kasia Nawratek: "Kresek, Bartek i całkiem zwyczajny początek"

Lipiec 2019

Na ostatnim w minionym roku szkolnym spotkaniu DKK w Hermanowej dyskutowaliśmy o książce Kasi Nawratek pt. „Kresek, Bartek i całkiem zwyczajny początek”. Jest to bardzo refleksyjna książka, w której autorka opowiada o sprawach świata dorosłych ale widzianych oczami małego chłopca.

Mariusz Urbanek:

Mariusz Urbanek: "Makuszyński. O jednym takim, któremy skradziono słońce"

Lipiec 2019

24.06 br. na ostatnim przed wakacjami spotkaniu DKK rozmawialiśmy o jednym z najbardziej popularnych pisarzy przedwojennych, choć i do dziś książki dla dzieci i młodzieży Kornela Makuszyńskiego – bo o nim mowa – cieszą się dużą popularnością. Okazją do rozmów o autorze było przeczytanie książki Mariusza Urbanka pt. „Makuszyński. O jednym takim, któremu ukradziono słońce”.

Anna Trojanowska:

Anna Trojanowska: "Piołun na zapomnienie"

Maj 2019

Serdecznie zapraszamy miłośników nie tylko ziół na kolejne spotkanie DKK. 28.05 br. o godz. 10.00 rozpoczniemy rozmowy o książce Anny Trojanowskiej pt. "Piołun na zapomnienie".

Jeff Kinney:

Jeff Kinney: "Dziennik cwaniaczka"

Maj 2019

Kolejny miesiąc i kolejne spotkanie z książką podczas spotkania DKK w Hermanowej. Tym razem rozmawialiśmy o Dzienniku cwaniaczka” Jeffa Kineya. Jest to zabawna, ale i wzbudzająca refleksje powieść dla młodzieży.

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Wardą

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Wardą

Maj 2019

9 maja br. czytelniczki MiGBP w Tyczynie miały możliwość spotkania i rozmowy z jedną z najbardziej popularnych polskich pisarek – Małgorzatą Wardą, która przyjechała na Podkarpacie aż z Gdyni. Spotkanie z pisarką odbyło się w ramach DKK.

Marie Benedict:

Marie Benedict: "Pani Einstein"

Maj 2019

W majowe przedpołudnie klubowiczki DKK w Tyczynie spotkały się w Saloniku Literackim miejscowej biblioteki publicznej, by porozmawiać o przeczytanej książce, jaką była powieść Marie Benedict pt.  „Pani Einstein”. Dzięki książce tej amerykańskiej pisarki miałyśmy możliwość poznania kobiety, która została pierwszą żoną geniusza – Alberta Einsteina.
 

Anna Kamińska:

Anna Kamińska: "Białowieża szeptem"

Marzec 2019

„Białowieża szeptem” Anny Kamińskiej to lektura, o której rozmawiałyśmy podczas marcowego spotkania DKK. Ten wschodni skrawek Polski, graniczący z Białorusią, spontanicznie nazwałyśmy „wylęgarnią dziwaków” (w znaczeniu: osób o nieprzeciętnym charakterze i temperamencie)” – takimi słowami można streścić tę książkę, w której autorka prezentuje sylwetki osób związanych z Białowieżą i rezerwatem.

Martin Widmark, Emilia Dziubak:

Martin Widmark, Emilia Dziubak: "Tyczka w Krainie Szczęścia"

Marzec 2019

Czy świat w książce Martina Widmarka i Emilii Dziubak Tyczka w Krainie Szczęścia zasługiwał na swoją nazwę? Czy wszyscy jego mieszkańcy byli szczęśliwi? Czy trudno pokonać strach przed tyranem? Te pytania padły podczas spotkania DKK w Hermanowej.

Cezary Harasimowicz:

Cezary Harasimowicz: "Saga. Filiżanka, której nie ma"

Luty 2019

25.02 br. odbyło się kolejne spotkanie DKK. Między innymi w świat szwoleżerów i konnych wyścigów wprowadził nas Cezary Harasimowicz - scenarzysta, aktor, dramaturg i pisarz – autor rodzinnej historii pt. „Saga. Filiżanka, której nie ma”.

1 2

Sponsorzy