Zapraszamy na kolejne spotkanie DKK

Zapraszamy na kolejne spotkanie DKK

Październik 2018

Tajemnicze morderstwo z przeszłości, traumatyczne przeżycia z młodości, niespełniona miłość, kariera modelki - o tym wszystkim można przeczytać w książce Małgorzaty Wardy pt. "Ta, którą znam". O tej powieści będziemy rozmawiać z klubowiczkami DKK w listopadzie.

Anna Bikont:

Anna Bikont: "Sendlerowa. W ukryciu"

Październik 2018

Postać Ireny Sendlerowej znają chyba wszyscy, którym nie jest obca historia II wojny światowej. O Polce, która z narażeniem życia pomagała przeżyć Żydom, szczególnie dzieciom, rozmawialiśmy podczas październikowego spotkania DKK. Okazją do dyskusji była książka Anny Bikont pt. „Sendlerowa. W ukryciu”. Autorka sięgnęła po sprytny zabieg – o bohaterce jej książki opowiadają osoby, którym pomogła, przyjaciele, współpracownicy.

Jory John, Mac Barnett:

Jory John, Mac Barnett: "Koszmarna Dwójka"

Październik 2018

Opinie na temat tej powieści spływały w czasie jej czytania, np. Super ta książka - przeczytałem ją w dwa popołudnia, Koszmarną Dwójkę czytam już drugi raz, czy jest kolejna część?? Ale zacznijmy od początku.

Barbara Gawryluk:

Barbara Gawryluk: "Wanda Chotomska. Nie mam nic do ukrycia"

Październik 2018

27.09 br. odbyło się pierwsze po wakacyjnej przerwie spotkanie DKK. Razem z klubowiczkami dyskutowałyśmy o książce Barbary Gawryluk pt. „Wanda Chotomska. Nie mam nic do ukrycia”.

Zbigniew Trześniowski:

Zbigniew Trześniowski: "Wokół tyczyńskiego wzgórza"

Czerwiec 2018

18.06 br. w MiGBP w Tyczynie spotkaliśmy się, by w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki porozmawiać o książce Zbigniewa Trześniowskiego pt. „Wokół tyczyńskiego wzgórza”. Nasze czerwcowe spotkanie wpisało się w cykl imprez organizowanych w tym roku w okazji jubileuszu 650-lecia miasta Tyczyna. Wydawnictwo „Wokół…” jest zbiorem legend o miejscowościach, które tworzą (i tworzyły) gminę Tyczyn: Borku Starym, Białej, Budziwoju, Hermanowej, Kielnarowej, Matysówce i o Tyczynie.

Katarzyna Piętka:

Katarzyna Piętka: "Gry i zabawy z dawnych lat"

Czerwiec 2018

6.06 br. odbyło się ostatnie przed wakacjami spotkanie dziecięcego DKK w Hermanowej. Tematem naszej dyskusji była książka Katarzyny Piętki pt. Gry i zabawy z dawnych lat. Wydawnictwo jest zbiorem gier i zabaw, w jakie bawiło się pokolenie 30-40-latków.

Martyna Bunda:

Martyna Bunda: "Nieczułość"

Maj 2018

„Nieczułość” Martyny Bundy to książka, o której rozmawiałyśmy 28.05 br. z klubowiczkami DKK w Tyczynie podczas kolejnego spotkania. Dzięki powieści miałyśmy możliwość poznania losów Rozeli i jej trzech córek: Gerty, Trudy i Ildy. Akcja powieści dzieje się na Kaszubach, począwszy od lat 30. XX wieku, aż do lat 70. Poszczególne rozdziały książki są zatytułowane imionami bohaterek, co umożliwia czytelnikowi śledzenie losów pań z różnych perspektyw.

Magdalena Zimny-Louis:

Magdalena Zimny-Louis: "Zaginione"

Kwiecień 2018

23.04 br. uczestniczki spotkania DKK w Tyczynie wybrały się w podwójną podróż -  w czasie i przestrzeni - wraz z bohaterami książki Magdaleny Zimny-Louis pt. „Zaginione”. Wraz z Heleną znalazłyśmy się we współczesnej Armenii, która do dziś pamięta skutki potężnego trzęsienia ziemi, jakie nawiedziło ten kraj w grudniu 1988 r.

Spotkanie autorskie z Magdaleną Zimny-Louis

Spotkanie autorskie z Magdaleną Zimny-Louis

Kwiecień 2018

25.04.2018 r. w MiGBP w Tyczynie odbyło się – w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki - spotkanie autorskie z Magdaleną Zimny-Louis. W kameralnym gronie rozmawialiśmy z rzeszowską pisarką, która ponad 20 lat spędziła na emigracji. Pani Louis bardzo ciekawie i z pasją opowiadała o swoich książkach, których do tej pory wydała pięć.

Anny Czerwińska-Rydel, Renata Piątkowska: „Moje prawa ważna sprawa!

Anny Czerwińska-Rydel, Renata Piątkowska: „Moje prawa ważna sprawa!"

Kwiecień 2018

Książka Anny Czerwińskiej-Rydel i Renaty Piątkowskiej pt. „Moje prawa ważna sprawa!” to kolejna pozycja , którą poznali klubowicze na spotkaniu DKK w Hermanowej. Jest to zbiór opowiadań, które poprzez sytuacje, jakie mogą się nam przydarzyć na co dzień, opisuje prawa dziecka.

1 2

Sponsorzy