Zapraszamy na pierwsze po wakacjach spotkanie DKK

Zapraszamy na pierwsze po wakacjach spotkanie DKK

Wrzesień 2018

27.09 br. razem z Barbarą Gawryluk wyruszymy w podróż po biografii Wandy Chotomskiej - jednej z najbardziej popularnych polskich autorek literatury dla dzieci.

Zbigniew Trześniowski:

Zbigniew Trześniowski: "Wokół tyczyńskiego wzgórza"

Czerwiec 2018

18.06 br. w MiGBP w Tyczynie spotkaliśmy się, by w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki porozmawiać o książce Zbigniewa Trześniowskiego pt. „Wokół tyczyńskiego wzgórza”. Nasze czerwcowe spotkanie wpisało się w cykl imprez organizowanych w tym roku w okazji jubileuszu 650-lecia miasta Tyczyna. Wydawnictwo „Wokół…” jest zbiorem legend o miejscowościach, które tworzą (i tworzyły) gminę Tyczyn: Borku Starym, Białej, Budziwoju, Hermanowej, Kielnarowej, Matysówce i o Tyczynie.

Katarzyna Piętka:

Katarzyna Piętka: "Gry i zabawy z dawnych lat"

Czerwiec 2018

6.06 br. odbyło się ostatnie przed wakacjami spotkanie dziecięcego DKK w Hermanowej. Tematem naszej dyskusji była książka Katarzyny Piętki pt. Gry i zabawy z dawnych lat. Wydawnictwo jest zbiorem gier i zabaw, w jakie bawiło się pokolenie 30-40-latków.

Martyna Bunda:

Martyna Bunda: "Nieczułość"

Maj 2018

„Nieczułość” Martyny Bundy to książka, o której rozmawiałyśmy 28.05 br. z klubowiczkami DKK w Tyczynie podczas kolejnego spotkania. Dzięki powieści miałyśmy możliwość poznania losów Rozeli i jej trzech córek: Gerty, Trudy i Ildy. Akcja powieści dzieje się na Kaszubach, począwszy od lat 30. XX wieku, aż do lat 70. Poszczególne rozdziały książki są zatytułowane imionami bohaterek, co umożliwia czytelnikowi śledzenie losów pań z różnych perspektyw.

Magdalena Zimny-Louis:

Magdalena Zimny-Louis: "Zaginione"

Kwiecień 2018

23.04 br. uczestniczki spotkania DKK w Tyczynie wybrały się w podwójną podróż -  w czasie i przestrzeni - wraz z bohaterami książki Magdaleny Zimny-Louis pt. „Zaginione”. Wraz z Heleną znalazłyśmy się we współczesnej Armenii, która do dziś pamięta skutki potężnego trzęsienia ziemi, jakie nawiedziło ten kraj w grudniu 1988 r.

Spotkanie autorskie z Magdaleną Zimny-Louis

Spotkanie autorskie z Magdaleną Zimny-Louis

Kwiecień 2018

25.04.2018 r. w MiGBP w Tyczynie odbyło się – w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki - spotkanie autorskie z Magdaleną Zimny-Louis. W kameralnym gronie rozmawialiśmy z rzeszowską pisarką, która ponad 20 lat spędziła na emigracji. Pani Louis bardzo ciekawie i z pasją opowiadała o swoich książkach, których do tej pory wydała pięć.

Anny Czerwińska-Rydel, Renata Piątkowska: „Moje prawa ważna sprawa!

Anny Czerwińska-Rydel, Renata Piątkowska: „Moje prawa ważna sprawa!"

Kwiecień 2018

Książka Anny Czerwińskiej-Rydel i Renaty Piątkowskiej pt. „Moje prawa ważna sprawa!” to kolejna pozycja , którą poznali klubowicze na spotkaniu DKK w Hermanowej. Jest to zbiór opowiadań, które poprzez sytuacje, jakie mogą się nam przydarzyć na co dzień, opisuje prawa dziecka.

Monika Sznajderman:

Monika Sznajderman: "Fałszerze pieprzu"

Marzec 2018

12 marca 2018 r. na kolejnym spotkaniu DKK w Tyczynie rozmawiałyśmy o książce Moniki Sznajderman pt. „Fałszerze pieprzu”. Autorka maluje literacki porter swojej rodziny polsko-żydowskiej.  Wydawnictwo to wzbudziło burzliwą dyskusję.

Liz Pichon: „Tomek Łebski - niezły szczęściarz”

Liz Pichon: „Tomek Łebski - niezły szczęściarz”

Marzec 2018

Książka Liz Pichon pt. „Tomek Łebski - niezły szczęściarz” to pełne humoru opowiadanie o piątoklasiście, jego szkolnych kolegach, nauczycielach i rodzinie. Autorka bardzo trafnie opisuje relacje głównego bohatera z rodzeństwem i kolegami. Czytając ten tekst, można się utożsamić z Tomkiem, a jego przemyślenia często pokrywają się z przemyśleniami czytelnika. Kto z nas podczas lekcji nie „babrał” rysunków albo choć raz nie spóźnił się do szkoły? Czy nie są nam bliskie sprzeczki z rodzeństwem i podkradanie słodyczy? Kto z nas nie marzył o własnej kapeli i wielkiej sławie?

Dorota Karaś:

Dorota Karaś: "Cybulski. Podwójne salto"

Luty 2018

13.02 br. w kilkuosobowym gronie klubowiczek DKK spotkałyśmy się, by porozmawiać o książce Doroty Karaś pt. „Cybulski. Podwójne salto”. Jest to biografia znanego powojennego aktora Zbigniewa Cybulskiego, którego kreacje teatralne i filmowe przeszły do historii polskiego kina.

1 2

Sponsorzy