Barbra Stenka:

Barbra Stenka: "Fisiowanie"

Styczeń 2019

Książka Barbary Stenki Fisiowanie była ostatnią pozycją książkową, jaką czytaliśmy w roku 2018 w ramach DKK w Hermanowej.

Jest to momentami zabawna a czasem wzruszająca propozycja dla młodych czytelników, opowiadająca o przeciętnej trzypokoleniowej rodzinie.

Rafał Witek:

Rafał Witek: "Autograf za milion dolarów"

Grudzień 2018

Listopadową propozycją książkową dla młodych klubowiczów DKK z Hermanowej była powieść Rafała Witka pt. „Autograf za milion dolarów”. Główni bohaterowie powieści to Gabrysia Bzik i jej przyjaciel Nilson Makówka - duet niezwykły i na pierwszy rzut oka całkiem niedobrany.

Aleksandra Boćkowska:

Aleksandra Boćkowska: "Księżyc z peweksu. O luksusie w PRL"

Grudzień 2018

17.12.2018 r. klubowiczki DKK spotkały się w tyczyńskiej bibliotece, by porozmawiać o książce Aleksandry Boćkowskiej pt. „Księżyc z Peweksu. O luksusie w PRL”. Uczestniczki spotkania z nostalgią wspominały lata dzieciństwa i wczesnej młodości, bo właśnie ten czas w ich życiu przypadał na lata PRL. Wspomnieniom nie było końca, a książka, którą wybrałyśmy do czytania na grudzień, była niejako potwierdzeniem absurdów, z jakimi w okresie Polski Ludowej można było spotkać się na każdym kroku.

Małgorzata Warda:

Małgorzata Warda: "Ta, którą znam"

Październik 2018

Małgorzata Warda to powieściopisarka, która w swoich książkach podejmuje tematy niełatwe, które skłaniają do refleksji. Pewnie dlatego jej powieści cieszą się tak dużą popularnością, również i w bibliotece w Tyczynie. „Ta, którą znam” to książka, o której wraz z klubowiczkami DKK rozmawiałyśmy 26.11.2018 r.

Anna Bikont:

Anna Bikont: "Sendlerowa. W ukryciu"

Październik 2018

Postać Ireny Sendlerowej znają chyba wszyscy, którym nie jest obca historia II wojny światowej. O Polce, która z narażeniem życia pomagała przeżyć Żydom, szczególnie dzieciom, rozmawialiśmy podczas październikowego spotkania DKK. Okazją do dyskusji była książka Anny Bikont pt. „Sendlerowa. W ukryciu”. Autorka sięgnęła po sprytny zabieg – o bohaterce jej książki opowiadają osoby, którym pomogła, przyjaciele, współpracownicy.

Jory John, Mac Barnett:

Jory John, Mac Barnett: "Koszmarna Dwójka"

Październik 2018

Opinie na temat tej powieści spływały w czasie jej czytania, np. Super ta książka - przeczytałem ją w dwa popołudnia, Koszmarną Dwójkę czytam już drugi raz, czy jest kolejna część?? Ale zacznijmy od początku.

Barbara Gawryluk:

Barbara Gawryluk: "Wanda Chotomska. Nie mam nic do ukrycia"

Październik 2018

27.09 br. odbyło się pierwsze po wakacyjnej przerwie spotkanie DKK. Razem z klubowiczkami dyskutowałyśmy o książce Barbary Gawryluk pt. „Wanda Chotomska. Nie mam nic do ukrycia”.

Zbigniew Trześniowski:

Zbigniew Trześniowski: "Wokół tyczyńskiego wzgórza"

Czerwiec 2018

18.06 br. w MiGBP w Tyczynie spotkaliśmy się, by w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki porozmawiać o książce Zbigniewa Trześniowskiego pt. „Wokół tyczyńskiego wzgórza”. Nasze czerwcowe spotkanie wpisało się w cykl imprez organizowanych w tym roku w okazji jubileuszu 650-lecia miasta Tyczyna. Wydawnictwo „Wokół…” jest zbiorem legend o miejscowościach, które tworzą (i tworzyły) gminę Tyczyn: Borku Starym, Białej, Budziwoju, Hermanowej, Kielnarowej, Matysówce i o Tyczynie.

Katarzyna Piętka:

Katarzyna Piętka: "Gry i zabawy z dawnych lat"

Czerwiec 2018

6.06 br. odbyło się ostatnie przed wakacjami spotkanie dziecięcego DKK w Hermanowej. Tematem naszej dyskusji była książka Katarzyny Piętki pt. Gry i zabawy z dawnych lat. Wydawnictwo jest zbiorem gier i zabaw, w jakie bawiło się pokolenie 30-40-latków.

Martyna Bunda:

Martyna Bunda: "Nieczułość"

Maj 2018

„Nieczułość” Martyny Bundy to książka, o której rozmawiałyśmy 28.05 br. z klubowiczkami DKK w Tyczynie podczas kolejnego spotkania. Dzięki powieści miałyśmy możliwość poznania losów Rozeli i jej trzech córek: Gerty, Trudy i Ildy. Akcja powieści dzieje się na Kaszubach, począwszy od lat 30. XX wieku, aż do lat 70. Poszczególne rozdziały książki są zatytułowane imionami bohaterek, co umożliwia czytelnikowi śledzenie losów pań z różnych perspektyw.

1 2

Sponsorzy

More hints replica watches china.you can try these out https://www.careedit.com/.website link replica watches.check out the post right here www.watchreplica.cn.inexpensive https://www.rolexeconomico.com/.check my site replica watches.look at these guys best replica watch site 2022.visit https://richardmille.casa.why not try these out quality replica watch.Lady knockoff watches.many perfect rolex.successful feeling https://www.bankingwatches.com.check it out noob factory.check my source replica breitling.Clicking Here https://www.traveltagheuer.com/.check my reference franck muller replica.read this post here showhublot.visit their website drugstorewatches.official site tag heuer replica.go to my site https://www.loansbreitling.com/.