Zapraszamy w literacką podróż do Armenii

Zapraszamy w literacką podróż do Armenii

Kwiecień 2018

23 kwietnia 2018 r. o godz. 10:00 odbędzie się kolejne spotkanie w ramach DKK. Tym razem będziemy rozmawiać o książce Magdaleny Zimny-Louis pt. "Zaginione".

Spotkanie autorskie z Magdaleną Zimny-Louis

Spotkanie autorskie z Magdaleną Zimny-Louis

Kwiecień 2018

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z rzeszowską pisarką Magdaleną Zimny-Louis. Podczas spotkania będzie można kupić najnowszą książkę autorki pt. "Chcę wierzyć w waszą niewinność".

Monika Sznajderman:

Monika Sznajderman: "Fałszerze pieprzu"

Marzec 2018

12 marca 2018 r. na kolejnym spotkaniu DKK w Tyczynie rozmawiałyśmy o książce Moniki Sznajderman pt. „Fałszerze pieprzu”. Autorka maluje literacki porter swojej rodziny polsko-żydowskiej.  Wydawnictwo to wzbudziło burzliwą dyskusję.

Liz Pichon: „Tomek Łebski - niezły szczęściarz”

Liz Pichon: „Tomek Łebski - niezły szczęściarz”

Marzec 2018

Książka Liz Pichon pt. „Tomek Łebski - niezły szczęściarz” to pełne humoru opowiadanie o piątoklasiście, jego szkolnych kolegach, nauczycielach i rodzinie. Autorka bardzo trafnie opisuje relacje głównego bohatera z rodzeństwem i kolegami. Czytając ten tekst, można się utożsamić z Tomkiem, a jego przemyślenia często pokrywają się z przemyśleniami czytelnika. Kto z nas podczas lekcji nie „babrał” rysunków albo choć raz nie spóźnił się do szkoły? Czy nie są nam bliskie sprzeczki z rodzeństwem i podkradanie słodyczy? Kto z nas nie marzył o własnej kapeli i wielkiej sławie?

Dorota Karaś:

Dorota Karaś: "Cybulski. Podwójne salto"

Luty 2018

13.02 br. w kilkuosobowym gronie klubowiczek DKK spotkałyśmy się, by porozmawiać o książce Doroty Karaś pt. „Cybulski. Podwójne salto”. Jest to biografia znanego powojennego aktora Zbigniewa Cybulskiego, którego kreacje teatralne i filmowe przeszły do historii polskiego kina.

Ewa i Paweł Pawlakowie:

Ewa i Paweł Pawlakowie: "Mały atlas ptaków"

Styczeń 2018

Pierwsze w nowym roku spotkanie dziecięcego DKK w Hermanowej odbyło się 17.01 br. Tematem naszej dyskusji był "Mały atlas ptaków" Ewy i Pawła Pawlaków. Jest to pozycja przeznaczona dla wszystkich, którzy chcieliby zacząć obserwować życie naszych pierzastych sąsiadów.

Dariusz Kortko, Marcin Pietraszewski: „Kukuczka. Opowieść o najsłynniejszym polskim himalaiście”

Dariusz Kortko, Marcin Pietraszewski: „Kukuczka. Opowieść o najsłynniejszym polskim himalaiście”

Styczeń 2018

Na pierwszym w 2018 r. spotkaniu DKK rozmawiałyśmy o najlepszej sportowej książce 2016 roku. Jest nią wydawnictwo Dariusza Kortko i Marcina Pietraszewskiego pt. „Kukuczka. Opowieść o najsłynniejszym polskim himalaiście”. Tak się złożyło, że spotkanie odbyło się w czasie, kiedy polska narodowa wyprawa „K2 dla Polaków” docierała do bazy pod K2, by po raz kolejny zaatakować ten niezdobyty jeszcze zimą szczyt.  

Książka, o której rozmawialiśmy, to biografia Jerzego Kukuczki – najsłynniejszego polskiego himalaisty, który jako drugi człowiek na świecie (ale w lepszym stylu niż pierwszy R. Messner) zdobył wszystkie szczyty himalajskie, których wysokość nad poziomem morza przekracza 8 tysięcy metrów.

 

Sponsorzy