Oddział dla dzieci

WAŻNA INFORMACJA! MiGBP w Tyczynie informuje Czytelników, że od 1 stycznia 2017 r. zmianie ulega Regulamin Wypożyczalni w Tyczynie oraz Filiach. Zasady korzystania z Wypożyczalni naszych bibliotek nie zmieniają się. Nowością jest wprowadzenie kary pieniężnej za nieterminowy zwrot książek: 20 gr za każdy egzemplarz za każdy rozpoczęty dzień zwłoki (kary są naliczane przez system komputerowy). Przypominamy, że za książki niezwrócone przez dziecko odpowiadają materialnie rodzice lub prawni opiekunowie. Termin wypożyczenia książek w naszych bibliotekach wynosi 30 dni. Biblioteka może przypominać telefonicznie o terminie zwrotu wypożyczonych książek, które można prolongować nie więcej niż 2 razy. Szczegółowy Regulamin korzystania z Wypożyczalni znajduje się we wszystkich naszych bibliotekach.


Oddział dla dzieci MiGBP w Tyczynie został utworzony w 1977 r. decyzją dyrektora WiMBP w Rzeszowie. Zalążkiem księgozbioru stały się przerejestrowane z Wypożyczalni dla dorosłych książki dla dzieci i młodzieży. W kolejnych latach księgozbiór ten był uzupełniany w miarę posiadanych środków. Ze zbiorów książkowych Oddziału korzysta głównie młodzież szkół podstawowych naszej Gminy oraz gimnazjum.

O pracy Oddziału dla dzieci świadczą nie tylko liczby wypożyczonych książek czy ilość zapisanych czytelników, ale także praca kulturalno-oświatowa, do której przykładamy bardzo dużą uwagę. W stałym kalendarzu naszych imprez jest prowadzony od lat cykl zajęć dla dzieci pod tytułem "Czym skorupka za młodu...", konkursy literacko-plastyczne, tematyczne lekcje biblioteczne, rajdy, spotkania z twórcami, wystawy prac dziecięcych, wystawki okolicznościowe czy pasowanie na czytelnika.

 

Przy Oddziale dla dzieci funkcjonuje "Kącik dla Malucha" przygotowany z myślą o najmłodszych czytelnikach - z kolorowymi bajkami, grami i zabawkami. Od 2011 r. Kącik wzbogacił się o "Biblioteczkę dla najmłodszych" - jest to wypożyczalnia książek i zabawek/gier edukacyjnych dla najmłodszych dzieci wraz z prostą instrukcją obsługi dla rodziców, zawierającą także informacje, jak dana zabawka stymuluje rozwój dziecka. Projekt "Biblioteczka dla Najmłodszych" jest realizowany przez Fundację Rozwoju Dzieci im. J.A. Komeńskiego przy wsparciu Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.

 

Dzięki Programowi Rozwoju Bibliotek na Oddziale dla dzieci została utworzona czytelnia internetowa. Jej wyposażenie to 2 komputery z bezpłatnym dostępem do internetu, z możliwością odpłatnego drukowania, skanowania i kserowania (cennik usług znajduje się tutaj). Z czytelni internetowych może skorzystać każdy w godzinach pracy biblioteki. Dostęp do Internetu jest bezpłatny. Zasady korzystania z zasobów sieci są określone regulaminem, z którym należy się zapoznać przed rozpoczęciem pracy przy komputerze. Regulamin korzystania z czytelni internetowej znajduje się w zakładce Regulaminy.


 

O działalności kulturalno-oświatowej Oddziału dla dzieci można przeczytać tutaj.

Sponsorzy

More hints replica watches china.you can try these out https://www.careedit.com/.website link replica watches.check out the post right here www.watchreplica.cn.inexpensive https://www.rolexeconomico.com/.check my site replica watches.look at these guys best replica watch site 2022.visit https://richardmille.casa.why not try these out quality replica watch.Lady knockoff watches.many perfect rolex.successful feeling https://www.bankingwatches.com.check it out noob factory.check my source replica breitling.Clicking Here https://www.traveltagheuer.com/.check my reference franck muller replica.read this post here showhublot.visit their website drugstorewatches.official site tag heuer replica.go to my site https://www.loansbreitling.com/.