Rafał Witek: "Autograf za milion dolarów"

Rafał Witek: "Autograf za milion dolarów"
2018-12-05

Listopadową propozycją książkową dla młodych klubowiczów DKK z Hermanowej była powieść Rafała Witka pt. „Autograf za milion dolarów”. Główni bohaterowie powieści to Gabrysia Bzik i jej przyjaciel Nilson Makówka - duet niezwykły i na pierwszy rzut oka całkiem niedobrany.

Podczas gdy Nilson to poukładany wielbiciel zagadnień prawniczych, Gabrysia jest zwariowaną realizatorką swoich równie zwariowanych pomysłów. Właśnie dlatego, że tak się od siebie różnią, świetnie się uzupełniają i gdy nadarza się okazja, aby odwiedzić Paryż i odkryć tam pewną tajemnicę, bez zastanowienia podejmują wyzwanie.

Co to jest surrealizm? Kim był Salvador Dali i dlaczego wszyscy zadają sobie pytanie: czy to geniusz, czy szaleniec? Tego i wiele innych rzeczy możemy dowiedzieć się, czytając powieść Rafała Witka. Książka, ciekawie napisana, z dobrze skonstruowaną fabułą, do końca trzyma w napięciu. Powieść porusza również zagadnienia związane z biedą w krajach trzeciego świata i wykorzystywaniem nieletnich do niewolniczej pracy.

Podczas naszego spotkania DKK dzieci opowiadały, które fragmenty książki najbardziej utkwiły im w pamięci, wyszukiwały informacje w Internecie na temat gatunku w sztuce, którego reprezentantem jest Salvador Dali, oraz wykonały prace w stylu surrealistycznym.

Sponsorzy