Katarzyna Piętka: "Gry i zabawy z dawnych lat"

Katarzyna Piętka: "Gry i zabawy z dawnych lat"
2018-06-19

6.06 br. odbyło się ostatnie przed wakacjami spotkanie dziecięcego DKK w Hermanowej. Tematem naszej dyskusji była książka Katarzyny Piętki pt. Gry i zabawy z dawnych lat. Wydawnictwo jest zbiorem gier i zabaw, w jakie bawiło się pokolenie 30-40-latków. Książka podzielona jest tematycznie na: zabawy w kole, z piłką, „biegane”, zręcznościowe, na trzepaku i podwórku oraz takie, w które można się bawić w czasie deszczu.

Pozycja książkowa proponuje zabawy dla młodszych i starszych dzieci, tak aby każdy wybrał coś dla siebie spośród zabaw pokolenia rodziców. Wydawnictwo jest też fajną propozycją na wspólne spędzenie czasu całej rodziny, dla dzieci to świetna zabawa, a dla starszych sentymentalny powrót do przeszłości. Warto mieć tę książkę razem ze sobą podczas wakacyjnych wypadów, na pewno dostarczy ona wiele pomysłów na wspólne zabawy.

Wraz z klubowiczami postanowiliśmy wypróbować niektóre z gier opisanych przez autorkę. Hitem był telegram, kalambury i wiecznie żywy głuchy telefon. Okazało się, że również i dziś - w dobie gier komputerowych - dużą przyjemność młodemu pokoleniu sprawia śpiew, wyliczanki czy też naśladowanie. Dzieci zadeklarowały, że w ciepłe letnie dni sprawdzą w praktyce klasy, berka, chowanego i inne opisane w książce gry i zabawy z dawnych lat.

Sponsorzy