Wakacyjne konkursy rozstrzygnięte

Wakacyjne konkursy rozstrzygnięte
2019-09-13

Mimo że wakacje za nami, namiastkę tego letniego czasu można było jeszcze poczuć 10.09 br. w Oddziale dla dzieci MiGBP w Tyczynie. Tego dnia gościliśmy uczestników i laureatów wakacyjnych konkursów, jakie ogłosiliśmy końcem czerwca br.

Pierwszym z nich był konkurs czytelniczy Najlepszy Młody Czytelnik Lata 2019. Mogły w nim wziąć udział dzieci i młodzież z klas 3-8 szkół podstawowych gminy Tyczyn. Ustalenie, kto z naszych czytelników z tej grupy wiekowej przeczytał najwięcej książek w miesiącach lipiec-sierpień, nie było dla bibliotekarzy trudnym zadaniem, bowiem program biblioteczny SOWA umożliwia wygenerowanie takiego zestawienia. W tym roku najlepszymi młodymi czytelnikami lata zostały: Maja Szura, Gabriela Gorzelec i Oliwia Knutel. Dziękujemy wam, że chcecie razem z nami odkrywać radość czytania.

„Pocztówka z wakacji” to konkurs plastyczny, który zaadresowaliśmy do najmłodszych dzieci. Zadaniem małych plastyków było namalowanie lub narysowanie ciekawego wakacyjnego wydarzenia lub miejsca, które odwiedzili podczas letnich wypadów z rodzicami. Wszyscy uczestnicy tego konkursu zostali nagrodzeni, a byli to: Liliana Łosik, Julia Capińska, Bartosz Capiński, Gabriela Janda, Maciej Janda, Kinga Trzyna, Hubert Trzyna i Wiktoria Trzyna oraz Łucja i Ula Gral. Naszym małym artystom serdecznie gratulujemy pomysłowości i dziękujemy za chęć podzielenia się wakacyjnymi przygodami.

Sponsorzy