Spotkanie autorskie z Anną Czerwińską-Rydel

Spotkanie autorskie z Anną Czerwińską-Rydel

Październik 2021

22 września br. wprost z Gdańska do uczniów ze Szkoły Podstawowej w Borku Starym przyjechała Anna Czerwińska-Rydel. Pani Anna jest autorką serii ciekawych i pełnych humoru książek biograficznych o wielkich Polakach (Fryderyku Chopinie, Henryku Sienkiewiczu, Kornelu Makuszyńskim, Aleksandrze Fredrze, Mikołaju Koperniku i in.). Na spotkaniu w Borku Starym autorka dużo czasu poświęciła Irenie Sendlerowej i jej wielkiej odwadze w ratowaniu żydowskich dzieci.

 

Konkurs plastyczny na ilustrację do ulubionej książki rozstrzygnięty

Konkurs plastyczny na ilustrację do ulubionej książki rozstrzygnięty

Październik 2021

Jeszcze przed wakacjami MiGBP w Tyczynie ogłosiła konkurs plastyczny dla uczniów klas 0-3 na ilustrację do ulubionej książki. Początkiem października naszą bibliotekę ozdobiło sto prac uczniów ze szkół podstawowych gminy Tyczyn, które można też obejrzeć na stronie internetowej biblioteki. Plastyczne zmagania dzieci były częścią projektu „W poszukiwaniu literackich drogowskazów”, który dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Spotkanie autorskie z Grażyną Bąkiewicz

Spotkanie autorskie z Grażyną Bąkiewicz

Wrzesień 2021

15 września br. autorka odwiedziła uczniów dwóch klas SP w Kielnarowej. Pisarka jest cudowną i bardzo ciepłą osobą. Jej opowieści o książkach i przygodach głównych bohaterów można by słuchać bez końca.

Warsztaty biblioterapeutyczne dla młodzieży

Warsztaty biblioterapeutyczne dla młodzieży

Wrzesień 2021

14 września br. odbyły się warsztaty biblioterapeutyczne dla uczniów  SP w Tyczynie z dr Wandą Matras-Mastalerz – prezes Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego. Na zaproszenie MiGBP w Tyczynie biblioterapeutka opowiedziała młodzieży o profilaktycznej roli książki i czytania w kontekście różnego rodzaju uzależnień, jakie czyhają obecnie na młodego człowieka.

Młodzi Czytelnicy Lata 2021 wybrani!

Młodzi Czytelnicy Lata 2021 wybrani!

Wrzesień 2021

Co roku MiGBP w Tyczynie wybiera Młodych Czytelników Lata, którzy przeczytali najwięcej książek w lipcu i sierpniu. Wygenerowanie czytelników z najwyższą liczbą wypożyczeń w tych miesiącach jest możliwe dzięki systemowi bibliotecznemu SOWA, który gromadzi takie dane. Również i w tym roku wybrani zostali najlepsi młodzi czytelnicy w Tyczynie i na filiach.

Wycieczka do księgarni

Wycieczka do księgarni

Wrzesień 2021

W ramach realizowanego od marca br. projektu pt. „W poszukiwaniu literackich drogowskazów”  26.08 br. wybraliśmy się z grupą 15 dzieci - młodych czytelników MiGBP w Tyczynie i jej filii - do księgarni Nova w Rzeszowie.

Biblioteczna wycieczka

Biblioteczna wycieczka

Wrzesień 2021

26.08 br., korzystając z prawdziwego „okienka” dobrej, słonecznej pogody, wybraliśmy się z grupą 15 dzieci - młodych czytelników MiGBP w Tyczynie oraz naszych filii - do Muzeum Dzieduszyckich w Zarzeczu, by tam obejrzeć bardzo ciekawe ekspozycje i eksponaty muzealne, „pooddychać” atmosferą sprzed 200 lat oraz poznać dzieje rodziny Dzieduszyckich.

8 sierpnia - Światowy Dzień Pszczół

8 sierpnia - Światowy Dzień Pszczół

Sierpień 2021

8 sierpnia obchodziliśmy Światowy Dzień Pszczół. Z tej okazji przygotowaliśmy dla najmłodszych czytelników krótki filmik prezentujący najważniejsze informacje i ciekawoski o pszczołach.

Klub Małego Czytelnika

Klub Małego Czytelnika

Sierpień 2021

1 sierpnia br. nasza biblioteka wzięła udział w pikniku rodzinnym pt. „Halo wakacje”, zorganizowanym przy CDKiIT w Tyczynie przez tyczyński dom kultury. Zaoferowaliśmy naszym małym czytelnikom – w ramach Klubu Małego Czytelnika - kilka minikonkursów (literacko-plastycznych), w których można było zdobyć drobne upominki, zakładki do książek i dyplomy Super Znawcy Bajek.

Ostatnie przedwakacyjne spotkanie z pierwszakami

Ostatnie przedwakacyjne spotkanie z pierwszakami

Czerwiec 2021

Kilka dni przed wakacjami, w letnim nastroju, gościliśmy uczniów kl. 1 SP w Tyczynie wraz z wychowawczynią Katarzyną Konkol. Miłym zaskoczeniem dla bibliotekarzy było to, że część dzieci to nasi czytelnicy, którzy jako kilkulatkowie wraz z rodzicami przychodzili do biblioteki, by wybierać książeczki do czytania lub pobawić się w Kąciku Malucha.

1 2 3

Sponsorzy

More hints replica watches china.you can try these out https://www.careedit.com/.website link replica watches.check out the post right here www.watchreplica.cn.inexpensive https://www.rolexeconomico.com/.check my site replica watches.look at these guys best replica watch site 2022.visit https://richardmille.casa.why not try these out quality replica watch.Lady knockoff watches.many perfect rolex.successful feeling https://www.bankingwatches.com.check it out noob factory.check my source replica breitling.Clicking Here https://www.traveltagheuer.com/.check my reference franck muller replica.read this post here showhublot.visit their website drugstorewatches.official site tag heuer replica.go to my site https://www.loansbreitling.com/.