Świętujemy urodziny z Pluszowym Misiem

Świętujemy urodziny z Pluszowym Misiem

Grudzień 2017

25 listopada swoje święto obchodzi Pluszowy Miś. Każdy z nas miał w dzieciństwie ulubioną maskotkę, którą zazwyczaj był jakiś pluszak. W  dzisiejszych czasach mamy coraz więcej różnych zabawek, jednak Pluszowy Miś jest ponadczasowy. I choć ulubiona maskotka dzieci ma już ponad sto lat, to moda na misie nie przemija. W tym roku razem z bibliotekarzami urodziny Pluszowego Misia świętowały dzieci z Przedszkola Sióstr Świętego Dominika w Tyczynie (grupy: Gwiazdeczki, Motylki, Pszczółki, Krasnoludki, Biedronki, Misie).

Spotkanie z Wiolettą Piasecką

Spotkanie z Wiolettą Piasecką

Grudzień 2017

23.11.2017 r. w MiGBP w Tyczynie gościliśmy autorkę baśni i bajek dla dzieci Wiolettę Piasecką. Wydała ona już ponad 50 baśni, bajek i wierszy dla dzieci, biografie H. Ch. Andersena i Faustyny Mokrzyckiej, sztuki teatralne ora wiele słuchowisk radiowych. Spotkanie dla uczniów kl. 0 Szkoły Podstawowej w Tyczynie odbyło się w Saloniku Literackim naszej biblioteki.

Spotkanie autorskie z Marcinem Pałaszem

Spotkanie autorskie z Marcinem Pałaszem

Listopad 2017

Marcin Pałasz - autor książek dla dzieci i młodzieży - spotkał się 10 listopada br. w Saloniku Literackim tyczyńskiej biblioteki  z uczniami drugiej i trzeciej klasy SP w Tyczynie.

O poezji Anny Mirosławy Nowak

O poezji Anny Mirosławy Nowak

Październik 2017

20.10.2017 r., wzorem ubiegłego roku, w Szkole Podstawowej w Hermanowej odbyło się spotkanie poświęcone pamięci poetki Anny Mirosławy Nowak. Prowadziła je i nad całością czuwała dyrektor szkoły Elżbieta Rożek. Poetkę z Hermanowej wspominali członkowie ZLP rzeszowskiego oddziału: Teresa Paryna, Mieczysław Łyp, Adam Decowski oraz Alicja Kustra - dyrektor MiGBP w Tyczynie.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Wrzesień 2017

Od 16 lat 29.09 br. w Polsce obchodzimy Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone przez Polską Izbę Książki. Jak co roku nasza biblioteka włączyła się w tę akcję, odwiedzając dzieci z Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Św. Dominika w Tyczynie.

Bezpieczeństwo na drodze

Bezpieczeństwo na drodze

Wrzesień 2017

Początek roku przedszkolnego i szkolnego to dobry czas, by rozmawiać z dziećmi o bezpieczeństwie. Nasze pociechy - po dwumiesięcznym okresie pobytu w domu podczas wakacji - wchodzą w inne niż rodzinne środowisko, dlatego warto uczyć dzieci bezpiecznego zachowania się na drodze, w szkole i w domu. Z taką myślą Oddział dla dzieci naszej biblioteki co roku organizuje spotkania dla najmłodszych, podczas których - z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej - przekazujemy najmłodszym najważniejsze zasady bezpieczengo porusznia się po drodze.

Maraton z Książką

Maraton z Książką

Czerwiec 2017

„Maraton z książką” to cykl ostatnich przedwakacyjnych spotkań edukacyjnych dla klas III Szkoły Podstawowej w Tyczynie. 22 czerwca 2017 r. odwiedziły nas cztery klasy uczniów kończących naukę w klasie 3.

Pocztówka z wakacji

Pocztówka z wakacji

Czerwiec 2017

Zapraszamy wszystkich uczniów kl. 1-3 szkół podstawowych gminy Tyczyn do wzięcia udziału w wakacyjnym konkursie plastycznym pt. "Pocztówka z wakacji".

Młody Czytelnik Lata 2017

Młody Czytelnik Lata 2017

Czerwiec 2017

"Młody Czytelnik Lata 2017" to wakacyjny konkurs dla uczniów kl. 4-6 szkół podstawowych gminy Tyczyn. Młodym Czytelnikiem Lata 2017 zostanie uczeń, który w okresie wakacyjnym wypożyczy najwięcej książek. Na najlepszych Czytelników czekają niespodzianki:)

Tydzień Czytania Dzieciom w naszej bibliotece

Tydzień Czytania Dzieciom w naszej bibliotece

Czerwiec 2017

W dniach 3 – 10 czerwca 2017 r. odbędzie się XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem CZYTANIE ZBLIŻA.

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom to największe doroczne święto w ramach trwającej nieprzerwanie od 2001 r. kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Celem akcji jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci poprzez różnorodne działania w bibliotekach, szkołach i innych placówkach w całym kraju.

1 2 3

Sponsorzy

More hints replica watches china.you can try these out https://www.careedit.com/.website link replica watches.check out the post right here www.watchreplica.cn.inexpensive https://www.rolexeconomico.com/.check my site replica watches.look at these guys best replica watch site 2022.visit https://richardmille.casa.why not try these out quality replica watch.Lady knockoff watches.many perfect rolex.successful feeling https://www.bankingwatches.com.check it out noob factory.check my source replica breitling.Clicking Here https://www.traveltagheuer.com/.check my reference franck muller replica.read this post here showhublot.visit their website drugstorewatches.official site tag heuer replica.go to my site https://www.loansbreitling.com/.