Japonia znana i nieznana

Japonia znana i nieznana

Grudzień 2022

Za oknem, deszcz, śnieg i plucha. Jednak mimo niesprzyjającej pogody odwiedzili nas uczniowie klasy III z wychowawczynią Katarzyną Konkol. Tematem naszego edukacyjnego spotkania był Kraj Kwitnącej Wiśni, czyli Japonia.

Książki świąteczne dla dzieci

Książki świąteczne dla dzieci

Grudzień 2022

Zapraszamy do wypożyczania książeczek dla dzieci o tematyce okołobożonarodzeniowej.

 

 

 

Nowości w Galerii

Nowości w Galerii

Grudzień 2022

Galeria przed wejściem do biblioteki w nowej odsłonie. Nasi czytelnicy mogą obejrzeć polecane książki z serii Czytam Sobie, która obchodzi 10-lecie powstania. Są to tytuły dla dzieci dopiero rozpoczynających naukę czytania, jak również dla tych, które są już biegłe w tej umiejętności. Ponadto na Galerii umieszczone zostały okładki książek z naszej bibliotecznej serii pt. Bajki-Pomagajki.

Święta tuż, tuż...

Święta tuż, tuż...

Grudzień 2022

Przed nami wyjątkowy i długo wyczekiwany czas – święta Bożego Narodzenia. Dlatego co roku w grudniu, by umilić najmłodszym to przedświąteczne oczekiwanie, MiGBP w Tyczynie organizuje zajęcia edukacyjno-czytelnicze o zwyczajach panujących w tym czasie.

 

Jesienno-zimowe spotkania w bibliotece w Kielnarowej

Jesienno-zimowe spotkania w bibliotece w Kielnarowej

Grudzień 2022

W listopadzie w bibliotece w Kielnarowej było gwarno, kolorowo i muzycznie.

DKK dla dzieci w Hermanowej

DKK dla dzieci w Hermanowej

Grudzień 2022

W filii biblioteki publicznej w Hermanowej działa prężnie rozwijający się Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci i młodzieży. Spotkania odbywają się we wtorki o 15.45. Uczestnicy wymieniają swoje spostrzeżenia i opinie o przeczytanych książkach, które wcześnie wspólnie wybieramy.

Urodziny Pluszowego Misia

Urodziny Pluszowego Misia

Listopad 2022

Co roku 25 listopada swoje święto obchodzi Pluszowy Miś. Bibliotekarze wraz z dziećmi z przedszkoli i szkół bardzo uroczyście obchodzą to święto, które ustanowiono w 2002 r. Jest to data nieprzypadkowa, ponieważ sto lat wcześniej powstała właśnie pluszowa maskotka, a jej popularność nadal jest ogromna.  

Skąd się wzięła moda na misie? W 1902 r. prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt wybrał się na polowanie. Jeden z jego kompanów postrzelił małego niedźwiadka. Prezydent przejął się losem małego zwierzątka i kazał je uwolnić. Cała ta sytuacja została opisana w gazecie, a niedźwiadka uwieczniono na rysunku, którym zainteresował się wytwórca zabawek. Od tej pory sprzedawał on pluszowe misie, które cieszą się popularnością do dnia dzisiejszego.

 

Zaprogramuj swojego bohatera

Zaprogramuj swojego bohatera

Listopad 2022

W listopadzie br. w filii biblioteki publicznej w Borku Starym odbywały się zajęcia pt. Zaprogramuj swojego ulubionego bohatera.

A jesienią bywa tak...

A jesienią bywa tak...

Listopad 2022

Za oknami plucha, deszcz, wiatr. Są też dni słoneczne, które przypominają nam, że jesień też bywa miła porą roku. W te pogodne dni odwiedzają nas grupy dzieci ze szkoły i przedszkola, by poznać bibliotekę i wziąć udział w zajęciach edukacyjnych poświęconych jesieni.

 

"Miasto marzeń" - warsztaty plastyczne z Joanną Rusinek

Październik 2022

6 października br. za pośrednictwem MiGBP w Tyczynie uczniowie kl. 2c Szkoły Podstawowej w Tyczynie mieli możliwość uczestnictwa w warsztatach literacko-plastycznych prowadzonych przez ilustratorkę książek dla dzieci Joannę Rusinek. Tematem półtoragodzinnego spotkania było Miasto marzeń.

1 2 3

Sponsorzy

More hints replica watches china.you can try these out https://www.careedit.com/.website link replica watches.check out the post right here www.watchreplica.cn.inexpensive https://www.rolexeconomico.com/.check my site replica watches.look at these guys best replica watch site 2022.visit https://richardmille.casa.why not try these out quality replica watch.Lady knockoff watches.many perfect rolex.successful feeling https://www.bankingwatches.com.check it out noob factory.check my source replica breitling.Clicking Here https://www.traveltagheuer.com/.check my reference franck muller replica.read this post here showhublot.visit their website drugstorewatches.official site tag heuer replica.go to my site https://www.loansbreitling.com/.