Najlepsi Czytelnicy 2015 r. wybrani

Najlepsi Czytelnicy 2015 r. wybrani

Grudzień 2015

MiGBP w Tyczynie od kilku lat nagradza swoich najlepszych czytelników. Są to osoby, które w danym roku kalendarzowym wypożyczyły najwięcej książek. Czytelnicy są wybierani w kategorii dzieci do 15 lat i dorośli.

Mistrz Pięknego Czytania.

Mistrz Pięknego Czytania.

Listopad 2015

23 listopada 2015 r. w Bibliotece w Tyczynie wybraliśmy Mistrzów Pięknego Czytania. W konkursie wzięli udział uczniowie klas trzecich ze szkół podstawowych naszej gminy.

Światowy Dzień Postaci z Bajek.

Światowy Dzień Postaci z Bajek.

Listopad 2015

Dzieciństwo kojarzy się nam z bajkami, a bajkowi bohaterowie to niekiedy najlepsi przyjaciele naszych dzieci. Dlatego Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Tyczynie w ramach Światowego Dnia Postaci z Bajek, który jest obchodzony 5 listopada, zorganizowała zajęcia dla przedszkolaków i dzieci ze szkół podstawowych.

Wolne lektury

Wolne lektury

Październik 2015

Strona internetowa (https://wolnelektury.pl), jest to taka internetowa biblioteka czynna całą dobę, nawet w niedziele i święta. W jej zbiorach znajduje się 3418 utworów, w tym wiele lektur szkolnych. Wszystkie teksty są odpowiednio opracowane (m.in. opatrzone przypisami) i udostępniane w kilku formatach (html, txt, PDF, mobi), które umożliwiają ich czytanie zarówno na laptopie czy komputerze, jak również na czytnikach e-booków.

Dzień Głośnego Czytania w Tyczynie i na Filiach.

Dzień Głośnego Czytania w Tyczynie i na Filiach.

Wrzesień 2015

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września. Święto zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. W tym dniu na wspólne czytanie zaprosiliśmy dzieci z przedszkoli i uczniów ze SP w Tyczynie.

Spotkanie autorskie z Agnieszką Tyszką.

Spotkanie autorskie z Agnieszką Tyszką.

Wrzesień 2015

24 września  w  naszej Bibliotece odbyło się spotkanie autorskie uczniów klas trzecich  z pisarką książek dla dzieci i młodzieży panią Agnieszką Tyszką .

Spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską.

Spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską.

Czerwiec 2015

Dnia 11 czerwca o godz. 10-tej Biblioteka w Tyczynie miała zaszczyt gościć Renatę Piątkowską. Renata Piątkowska jest znaną i cenioną autorką książek dla dzieci: "Opowiadania dla przedszkolaków", "Opowiadania z piaskownicy", "Szczęście śpi na lewym boku", "Lemoniadowy ząb" i wielu innych. Z wykształcenia jest socjologiem, mieszka w Bielsku-Białej, ma córkę Martę i syna Kacpra, jej pasją jest jazda konna. Wiele tytułów autorki znajduje się na liście fundacji ABC.

II Gminny Turniej Wiedzy o Literaturze i Języku Polskim pod patronatem Burmistrza Tyczyna.

II Gminny Turniej Wiedzy o Literaturze i Języku Polskim pod patronatem Burmistrza Tyczyna.

Maj 2015

W Tygodniu Bibliotek odbył się także II Turniej Wiedzy z Literatury i Języka Polskiego pod patronatem Burmistrza Tyczyna. Wzięły w nim udział reprezentacje szkół podstawowych z : Tyczyna, Borku Starego, Hermanowej i Kielnarowej.

"Bądźmy przyjaźni niepełnosprawności" - warsztaty dla gimnazjalistów.

Maj 2015

W ramach Tygodnia Bibliotek odbyły się także warsztaty dla gimnazjalistów pt. „Bądźmy przyjaźni niepełnosprawności”, które poprowadziła pani Aneta Bester, specjalistka od edukacji i rehabilitacji osób niewidomych i słabo widzących.

Tydzień Bibliotek na Oddziale dla Dzieci.

Tydzień Bibliotek na Oddziale dla Dzieci.

Maj 2015

Biblioteka powinna się kojarzyć dzieciom z książką i czytaniem. Dlatego w ramach XI Tygodnia Bibliotek, którego hasło brzmi „Wybieram bibliotekę” zaproponowaliśmy naszym małym czytelnikom m. in. wspólne czytanie bajek, robienie zakładek do swoich książek i ilustracji do przeczytanego fragmentu książki.

1 2

Sponsorzy

More hints replica watches china.you can try these out https://www.careedit.com/.website link replica watches.check out the post right here www.watchreplica.cn.inexpensive https://www.rolexeconomico.com/.check my site replica watches.look at these guys best replica watch site 2022.visit https://richardmille.casa.why not try these out quality replica watch.Lady knockoff watches.many perfect rolex.successful feeling https://www.bankingwatches.com.check it out noob factory.check my source replica breitling.Clicking Here https://www.traveltagheuer.com/.check my reference franck muller replica.read this post here showhublot.visit their website drugstorewatches.official site tag heuer replica.go to my site https://www.loansbreitling.com/.