Zwyczaje Bożego Narodzenia

Zwyczaje Bożego Narodzenia

Grudzień 2023

Przed nami wyjątkowy i bardzo lubiany zwłaszcza przez dzieci czas – święta Bożego Narodzenia. Z tej okazji w grudniu organizujemy dla przedszkolaków i uczniów klas 0-3 zajęcia edukacyjno-czytelnicze o zwyczajach związanych z narodzinami Jezusa.

 

 

Świętujemy urodziny Pluszowego Misia  z przedszkolakami

Świętujemy urodziny Pluszowego Misia z przedszkolakami

Grudzień 2023

25 listopada swoje święto obchodzi Pluszowy Miś. Maskotka misia powstała ponad sto lat temu i do dziś jego popularność nie maleje. Każdy z nas miał przecież w dzieciństwie  ulubionego pluszaka, do którego można było się przytulić, wyszeptać mu największe tajemnice lub potargać za uszko. Do dziś najbardziej popularną zabawką wśród dzieci przedszkolnych jest właśnie pluszowy miś. O tym, jak bardzo znana jest ta zabawka, można było się przekonać podczas zajęć edukacyjno-czytelniczych w przedszkolu.

Prezenty Świętego Mikołaja

Prezenty Świętego Mikołaja

Listopad 2023

Już niedługo 6 grudnia będziemy obchodzić mikołajki – święto, które uwielbiają wszystkie dzieci. Aby dobrze przygotować się na spotkanie ze  Świętym Mikołajem, dzieci z przedszkola Wesołe Misie u Speakera odwiedziły bibliotekę i wysłuchały bajki pt. Prezenty Świętego Mikołaja, z której dowiedziały się, co należy zrobić, aby dostać upominki.

Przedszkolaki w bibliotece

Przedszkolaki w bibliotece

Październik 2023

18 października br. odwiedziły nas dzieci z przedszkola Wesołe Misie Oddział Chatka. Podczas naszego spotkania dzieci wysłuchały bajki pt. Słodkie kłopoty łakomej wiewiórki.

Spektakl dla dzieci ze szkół podstawowych w: Borku Starym, Hermanowej i Kielnarowej

Spektakl dla dzieci ze szkół podstawowych w: Borku Starym, Hermanowej i Kielnarowej

Październik 2023

19.10 br. uczniowie ze SP w Borku Starym, Kielnarowej i Hermanowej wzięli udział w spektaklach teatralnych pt. Cenne Rady Teatru Lalek Bajka. Zajęcia teatralno-czytelnicze zostały sfinansowane ze środków Miejsko-Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Zajęcia z teatrzykiem kamishibai

Zajęcia z teatrzykiem kamishibai

Październik 2023

Od kilku lat podczas spotkań z dziećmi wykorzystujemy starodawną technikę czytania, czyli teatrzyk klamishibai. W ten sposób pokazujemy najmłodszym atrakcyjną formę spędzania czasu z książką.

 

Zajęcia jesienne w bibliotece

Zajęcia jesienne w bibliotece

Październik 2023

Za oknami piękna, słoneczna pogoda, która przypomina nam, że jesień jest jedną z najpiękniejszych pór roku. W pogodne dni odwiedzają nas grupy dzieci ze szkoły i przedszkola, by poznać bibliotekę i wziąć udział w zajęciach edukacyjno-czytelniczych.

Zapraszamy na zajęcia czytelniczo-edukacyjne

Zapraszamy na zajęcia czytelniczo-edukacyjne

Wrzesień 2023

Zapraszamy grupy zorganizowane z przedszkoli i klas 0-3 na zajęcia czytelniczo-edukacyjne do biblioteki.

 

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w Powiatowym Konkursie Plastycznym

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w Powiatowym Konkursie Plastycznym

Lipiec 2023

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Tyczynie zaprasza dzieci i młodzież do udziału w konkursie plastycznym pt. Los zwierząt w świecie ludzi miarą człowieczeństwa. Jego organizatorem jest Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie, we współpracy z bibliotekami publicznymi powiatu rzeszowskiego. Patronat nad konkursem objął Starosta Rzeszowski.

 

O bezpieczeństwie na wakacjach

O bezpieczeństwie na wakacjach

Czerwiec 2023

W piękny, słoneczny dzień, tuż przed wakacjami, gościliśmy uczniów kl. 2c SP w Tyczynie wraz z wychowawczynią Anitą Dobrowolską. Dzieci wybrały się do biblioteki na zajęcia pt. Bezpieczeństwo na wakacjach.

1 2 3 4

Sponsorzy

More hints replica watches china.you can try these out https://www.careedit.com/.website link replica watches.check out the post right here www.watchreplica.cn.inexpensive https://www.rolexeconomico.com/.check my site replica watches.look at these guys best replica watch site 2022.visit https://richardmille.casa.why not try these out quality replica watch.Lady knockoff watches.many perfect rolex.successful feeling https://www.bankingwatches.com.check it out noob factory.check my source replica breitling.Clicking Here https://www.traveltagheuer.com/.check my reference franck muller replica.read this post here showhublot.visit their website drugstorewatches.official site tag heuer replica.go to my site https://www.loansbreitling.com/.