Jesienne zajęcia w bibliotece w Kielnarowej

Jesienne zajęcia w bibliotece w Kielnarowej
2019-11-15

Początkiem listopada w bibliotece w Kielnarowej obchodziliśmy z grupą przedszkolaków urodziny Kubusia Puchatka. Jak to na urodzinach bywa, nie zabrakło tortu, balonów oraz poczęstunku i grupy małych przyjaciół jubilata - Kubusia Puchatka. Dzieci chętnie słuchały piosenek i opowieści o Kubusiu.  Zaskoczeniem dla przedszkolaków była duża ilość książeczek zgromadzonych w bibliotece, których głównym bohaterem jest Kubuś Puchatek. Na spotkaniu był obecny również Miś Misiulek, którego dzieci znały z opowiadania z naszych poprzednich zajęć. Bardzo miłe było to nasze „misiowe świętowanie”. Przedszkolaczkom i wychowawczyni bardzo dziękujemy za udział w zajęciach.

 

6 listopada br. na zajęciach edukacyjnych gościliśmy uczniów z kl. I, z którymi rozmawialiśmy o zwierzętach zapadających w sen zimowy. Podczas spotkania dzieci m.in. słuchały opowieści o zwyczajach zwierząt z książki Adama Wajraka pt. „Zwierzaki Wajraka”, a za poprawnie odpowiedzi na pytania i zagadki mogły wylosować nagrodę. Niespodzianką dla uczestników był mały jeżyk ukryty w koszu ze skarbami jesieni oraz kolorowe listki za dobre zachowanie.

 

Dzień później naszą bibliotekę odwiedzili uczniowie z kl. IV, którzy uczestniczyli w pokazowych zajęciach poświęconych bibliotece. Dzieci poznały zasady korzystania z biblioteki, dowiedziały się też co nieco o historii powstania naszej placówki. Uczestnicy mogli też zobaczyć, jak korzystać z katalogu on-line biblioteki. Spotkanie zakończyliśmy bardzo miłą rozmową o ulubionych książkach młodszych nastolatków.

Sponsorzy