Małe podsumowanie projektu "Mała książka - Wielki człowiek"

Małe podsumowanie projektu "Mała książka - Wielki człowiek"
2019-12-04

Dobiega końca realizacja projektu czytelniczego „Mała książka – wielki człowiek”, jaki od września do grudnia br. realizuje MiGBP w Tyczynie dzięki Instytutowi Książki. Do końca listopada rozdaliśmy w gminie Tyczyn ponad 90 Wyprawek Czytelniczych. Otrzymały je dzieci w wieku 3-6 lat.

Każdy mały czytelnik, który zechciał wziął udział w naszej zabawie czytelniczej, otrzymał od nas Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książeczkę „Pierwsze czytanki dla…”, poradnik dla rodziców pt. „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” oraz Kartę Małego Czytelnika z miejscami na dziesięć naklejek (naklejkę dziecko otrzymuje podczas każdych odwiedzin w bibliotece zakończonych wypożyczeniem przynajmniej jednej książeczki z księgozbioru dziecięcego). Po zebraniu kompletu naklejek mały czytelnik otrzyma imienny Dyplom (z niespodzianką) i… zabawa zacznie się od nowa.

 

Miło nam poinformować, że już drugi dyplom Małego Czytelnika odebrał końcem listopada 6-latek Patryk Rykowski. Serdecznie gratulujemy!

 

By podziękować naszym Małym Czytelnikom za wspólną - czytelniczą - zabawę, zaprosiliśmy teatrzyk Edu-Artis, który 12.12 wystąpił z przedstawieniem pt. "Witajcie w naszej bajce". Uśmiechnięte twarze i dzieci, i rodziców, świadczyły o tym, że wszyscy dobrze się bawili, a przy okazji utwierdzili w przekonaniu, że czytanie jest świetną formą wspólnego spędzania czasu.

 

Mimo że projekt się kończy, naklejki i dyplomy zbieramy nadal:)

 

Sponsorzy