Sezon na zajęcia z teatrzykiem kamishibai rozpoczęty

2019-11-15

W listopadzie rozpoczęłiśmy zajęcia dla przedszkolaków z wykorzystaniem teatrzyku kamishibai. W pierwszych zajęciach w przedszkolach uczestniczyło ponad 80 dzieci z jednego z tyczyńskich przedszkoli.

Na "pierwszy ogień" poszły baśnie o Brzydkim Kaczątku i O rybaku i złotej rybce. Zaskoczenie dzieci było widoczne od samego początku naszych spotkań. Cóż bowiem mogła kryć w sobie drewniana skrzyneczka z otwieranymi drzwiczkami? Wszystko wyjaśniło się po kilku minutach. Z kolorowych ilustracji, które były widoczne w okienku teatrzyku, wyglądało do nas smutne kaczątko, by na końcu baśni cieszyć się wspólnie z dziećmi swoim nowym, dostojnym wyglądem. Dzieci z zaciekawieniem oglądały skrzyneczkę z ilustracjami. Na pewno zobaczymy się jeszcze - przy okazji czytania kolejnych bajek tą starojapońską techniką.

Zapraszamy wychowawców grup, którzy chcieliby skorzystać z naszej oferty zajęć z teatrzykiem kamishibai, do kontaku pod nr. tel. (17) 22-19-410