25 listopada - urodziny Pluszowego Misia

25 listopada - urodziny Pluszowego Misia

Grudzień 2020

25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji dla naszych małych czytelników przygotowaliśmy niespodziankę do oglądania.

Poznajemy zasady dobrego wychowania

Poznajemy zasady dobrego wychowania

Grudzień 2020

Kiedy mówimy dzień dobry? Kiedy trzeba przeprosić? Jak zachowujemy się przy stole? To ważne pytania, na które każdy przedszkolak powinien znać odpowiedź. Pomoże w tym krótka prezentacja, do obejrzenia której - wraz z rodzicami - zapraszamy serdecznie.

Wystawa prac plastycznych nadesłanych na konkurs pt. -

Wystawa prac plastycznych nadesłanych na konkurs pt. - "Cud nad Wisłą. 100. rocznica Bitwy Warszawskiej 1920"

Wrzesień 2020

Zapraszamy do obejrzenia prac plastycznych, jakie uczniowie Szkoły Podstawowej w Hermanowej (opiekunowie: Aleksandra Kopiec i Alicja Mróz) przygotowali na konkurs ogłoszony przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie pt. "Cud na Wisłą. 100. rocznica Bitwy Warszawskiej 1920".

Młodzi Czytelnicy Lata 2020 wybrani!

Młodzi Czytelnicy Lata 2020 wybrani!

Wrzesień 2020

Czy wakacje można spędzić z książką? Oczywiście! Dla tych, którzy lubią czytać, wakacyjny czas jest wyjątkowy, bo – z uwagi na mniej obowiązków – można więcej czasu poświęcić na ulubioną lekturę. Co daje wakacyjne czytanie? Można na przykład powalczyć o tytuł Młodego Czytelnika Lata, jaki od kilku lat MiGBP w Tyczynie nadaje dzieciom w wieku 9-15 lat, którzy przeczytają jak najwięcej książek w lipcu i sierpniu..

Konkurs plastyczny

Konkurs plastyczny "Mój najpiękniejszy wakacyjny dzień" rozstrzygnięty!

Wrzesień 2020

Na coroczny wakacyjny konkurs plastyczny, który dedykowany jest dzieciom w wieku 6-8 lat, można dostarczać prace plastyczne wykonane dowolną techniką i w dowolnym formacie. Ciekawe wydarzenia, sytuacje, odwiedzane miejsca są lepiej zapamiętane przez dzieci, jeśli mogą je uwiecznić na papierze.

Zapraszamy do udziału w 3. edycji projektu czytelniczego pt.

Zapraszamy do udziału w 3. edycji projektu czytelniczego pt. "Mała Książka - Wielki Człowiek"

Wrzesień 2020

To już trzecia edycja projektu czytelniczego Mała książka – wielki człowiek”, jaki wspólnie z Instytutem Książki będą realizować biblioteki publiczne w gminie Tyczyn od września 2020 r.

Czytamy online dla najmłodszych

Czytamy online dla najmłodszych

Lipiec 2020

Zapraszamy Małych Czytelników naszych bibliotek do posłuchania bajek Marty Jakubiec w wykonaniu bibliotekarzy MiGBP w Tyczynie. To nasza wakacyjna propozycja online dla najmłodszych.

#zostanwdomu: Kamishibai online

#zostanwdomu: Kamishibai online

Kwiecień 2020

Serdecznie zapraszamy dzieci do oglądania i słuchania na YouTube nagrań naszych bajek kamishibai.

Lutowe spotkania w bibliotece w Kielnarowej

Lutowe spotkania w bibliotece w Kielnarowej

Marzec 2020

Filia naszej biblioteki w Kielnarowej wyszła z propozycją kilku zajęć edukacyjno-czytelniczych dla przedszkolaków i uczniów młodszych klas szkoły podstawowej. Oto co zorganizowaliśmy dla naszych najmłodszych czytelników.

"My się zimy (bez śniegu) nie boimy..."

Luty 2020

Co to za zima bez śniegu… Nie można jeździć na sankach, nartach ani rzucać się śnieżkami. Taka zima jest nietypowa, ale możliwa. Przedszkolaki po spotkaniach z teatrzykiem kamishibai wiedzą już, dlaczego czasami zimą nie ma śniegu. Na to pytanie odpowiada bowiem baśń H.C. Andersena pt. „Pani Zamieć”.

1 2

Sponsorzy