Uczniowie z Grzegorzówki w naszej bibliotece

Uczniowie z Grzegorzówki w naszej bibliotece

Grudzień 2018

Tydzień przed świętami Bożego Narodzenia odwiedziła nas grupa 20 uczniów z klas 3 i 5  Szkoły Podstawowej w Grzegorzówce (nauczyciel Barbara Szura). Podczas spotkania nasi goście zapoznali się z najnowszą bajką Wiesława Drabika pt. „Dawno temu w Tyczynie”, poznali zasady korzystania ze zbiorów naszej biblioteki, dowiedzieli się także jak posługiwać się naszym katalogiem on-line.

Spotkanie dla dzieci z Wiesławem Drabikiem - autorem bajeczki pt.

Spotkanie dla dzieci z Wiesławem Drabikiem - autorem bajeczki pt. "Dawno temu w Tyczynie"

Grudzień 2018

4.12 br. w Saloniku Literackim odbyło się spotkanie dla dzieci z SP w Tyczynie i SP w Matysówce z Wiesławem Drabikiem – autorem bajki pt. „Dawno temu w Tyczynie”. Literacki poranek dla najmłodszych rozpoczęła dyrektor MiGBP w Tyczynie, zaznaczając, że bajeczka została wydana nakładem Gminy Tyczyn z okazji 650-lecia powstania Tyczyna. Fragmenty wierszowanej bajki odczytał autor oraz obecny na spotkaniu burmistrz Janusz Skotnicki.

Urodziny pluszowego misia w Borku Starym i w Kielnarowej

Urodziny pluszowego misia w Borku Starym i w Kielnarowej

Grudzień 2018

Popularność pluszowego misia od ponad wieku sprawia, że nadal jest to jedna z najbardziej ulubionych zabawek dzieci. Wychodząc naprzeciw najmłodszym, od wielu lat nasze biblioteki organizują urodziny pluszowej zabawki dla małych fanów maskotek.

 

Jesienne zajęcia dla dzieci w Kielnarowej

Jesienne zajęcia dla dzieci w Kielnarowej

Grudzień 2018

O tym, jak ważne jest zainteresowanie książką i słowem pisanym dzieci, wiemy doskonale. Żeby to zainteresowanie było skuteczne, wystarczy ciekawy pomysł, który sprawi, że najmłodsi na długo zapamiętają spotkanie z książką.

Urodziny pluszowego Misia w Tyczynie

Urodziny pluszowego Misia w Tyczynie

Grudzień 2018

Ponad sto lat temu powstała maskotka – pluszowy miś. Jego popularność po ponad wieku ciągle jest olbrzymia. Każdy z nas miał w dzieciństwie ulubionego pluszaka, do którego można było się przytulić, wyszeptać największe tajemnice lub po prostu… potargać za uszko. Do dziś wśród zabawek dla dzieci prym wiedzie pluszowy miś. Jego popularność nie maleje, o czym można było się przekonać podczas zajęć czytelniczo-edukacyjnych dla przedszkolaków pt. „Urodziny pluszowego misia”.

Bajkowy świat mojego misia

Bajkowy świat mojego misia

Listopad 2018

27 listopada br. Bibliotekę Publiczną w Tyczynie odwiedzili aktorzy teatru  Edu-Artis z Krakowa. Uczniowie klasy II i III SP w Tyczynie mieli okazję obejrzeć spektakl pt. W bajkowym świecie mojego misia.

Światowy Dzień Postaci z Bajek

Światowy Dzień Postaci z Bajek

Listopad 2018

5 listopada br. – w Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek – gościliśmy grupę przedszkolaków z „Maluszkowa”. Cztero- i pięciolatki na Oddziale dla dzieci naszej biblioteki poznały Prośby Książeczki oraz – podczas głośnego czytania – historię dwóch wiewiórek Cyryla i Błażeja, które nie umiały się dzielić.

"A jesienią bywa tak...". Zajęcia dla dzieci

Październik 2018

Za oknami plucha, deszcz, wiatr. Są też dni słoneczne, które przypominają nam, że jesień też bywa miła porą roku. W te pogodne dni odwiedzają nas grupy dzieci ze szkoły i przedszkola, by poznać bibliotekę i wziąć udział w zajęciach edukacyjnych poświęconych jesieni.

Pasowanie na czytelnika w Kielnarowej

Pasowanie na czytelnika w Kielnarowej

Wrzesień 2018

W piękny wrześniowy poranek 26.09 br. w filii biblioteki publicznej w Kielnarowej odbyła się uroczystość pasowania na czytelnika. Zaproszone dzieci zostały poddane krótkiemu egzaminowi sprawdzającemu, czy są prawdziwymi przyjaciółmi książek. Test ten zaliczyli wszyscy uczniowie.

Z przedszkolakami o bezpieczeństwie

Z przedszkolakami o bezpieczeństwie

Wrzesień 2018

We wrześniu razem z Cecylką Knedelek odwiedziliśmy jedno z tyczyńskich przedszkoli, by wspólnie z dziećmi porozmawiać o bezpieczeństwie na drodze.

1 2 3

Sponsorzy

More hints replica watches china.you can try these out https://www.careedit.com/.website link replica watches.check out the post right here www.watchreplica.cn.inexpensive https://www.rolexeconomico.com/.check my site replica watches.look at these guys best replica watch site 2022.visit https://richardmille.casa.why not try these out quality replica watch.Lady knockoff watches.many perfect rolex.successful feeling https://www.bankingwatches.com.check it out noob factory.check my source replica breitling.Clicking Here https://www.traveltagheuer.com/.check my reference franck muller replica.read this post here showhublot.visit their website drugstorewatches.official site tag heuer replica.go to my site https://www.loansbreitling.com/.