Konkurs na logo i konkurs fotograficzny

Konkurs na logo i konkurs fotograficzny "Zaczytani" rozstrzygnięte!

Kwiecień 2018

Z okazji 70-lecia MiGBP w Tyczynie zorganizowaliśmy dwa konkursy dla naszych użytkowników i sympatyków: konkurs plastyczny na logo biblioteki oraz fotograficzny pt. „Zaczytani”. Oto wyniki tych konkursów.

V Turniej Wiedzy z Literatury i Języka Polskiego

V Turniej Wiedzy z Literatury i Języka Polskiego

Kwiecień 2018

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do wzięcia udziału w 5. Turnieju Wiedzy z Literatury i Języka Polskiego. Tegoroczny Turniej ma niecodzienną postać.

Wyniki konkursu na

Wyniki konkursu na "Najpiękniejszą laurkę dla Tyczyna"

Marzec 2018

Z okazji jubileuszu 650-lecia Tyczyna nasza biblioteka zorganizowała dla dzieci z przedszkoli i kl. 0-3 konkurs plastyczny na NAJPIĘKNIEJSZĄ LAURKĘ DLA TYCZYNA. Na konkurs wpłynęło 67 prac. Poniżej jego wyniki.

Zajęcia

Zajęcia "Tyczyn w historii i legendzie"

Luty 2018

Mówią, że legenda to starsza siostra historii. W legendach prawda łączy się z fantazją osób, które nam je opowiadają. Jednak to legendy w przystępny sposób pokazują dzieciom, jak wyglądały dawne czasy, postaci i wydarzenia. Właśnie w oparciu o legendę o założeniu Tyczyna w lutym w Bibliotece realizowany był cykl zajęć pt. Tyczyn w historii i legendzie. Celem naszych zajęć było zapoznanie dzieci z historią i zabytkami Tyczyna, które w tym roku obchodzi 650-lecie swojego istnienia.

 

 

"Tyczyn - miasto, które kocham"

Styczeń 2018

W ramach tegorocznych zajęć feryjnych, organizowanych przez M-GOK w Tyczynie, 30.01.2018 r. nasza biblioteka przygotowała zajęcia pt. „Tyczyn – miasto, które kocham”. Dzień ten poświęciliśmy bliższemu poznaniu naszego miasteczka, które w tym roku obchodzi swój jubileusz 650-lecia powstania. 20-osobowa grupa dzieci w wieku 7-11 lat wykazała się świetną znajomością zabytków Tyczyna i najciekawszych miejsc, które warto zobaczyć w naszym miasteczku.

Zajęcia edukacyjne dla przedszkolaków

Zajęcia edukacyjne dla przedszkolaków

Styczeń 2018

Mimo że tegoroczna zima bardziej przypomina jesień i wiosnę, warto dbać o naszych pierzastych przyjaciół. Z taką myślą przewodnią 19.01.2018 r. przeprowadziłyśmy zajęcia edukacyjne dla dzieci z wszystkich grup Przedszkola Publicznego Zgromadzenia Sióstr Św. Dominika w Tyczynie. Tego dnia spotkało się z nami ponad 160 przedszkolaków.

Sponsorzy