Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w Kielnarowej

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w Kielnarowej
2019-10-17

Końcem września, w nowym roku szkolnym, Filia Biblioteki Publicznej w Kielnarowej rozpoczęła cykl zajęć głośnego czytania w Punkcie Przedszkolnym w SP w Kielnarowej. Pierwsze spotkanie odbyło się z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania oraz przystąpienia przedszkolaków do projektu pt. „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”. Jest to ogólnopolskie wydarzenie, promujące czytelnictwo w przedszkolach, w ramach którego najmłodsi uczą się miłości do czytania i do książek.

Na naszych zajęciach  dzieci poznały pluszowego misia o imieniu Misiulek i bardzo uważnie słuchały długiego, ale ciekawego opowiadania pt. „Misiulek w przedszkolu”. Tekst miał na celu uświadomienie dzieciom, jak bardzo są kochane przez swoich rodziców i że nigdy nie muszą się bać, że zostaną przez nich porzucone.

Na zakończenie wspólnie nadaliśmy imię pluszowemu misiowi, który od tej pory będzie towarzyszył dzieciom w ich każdej przygodzie z książką. Mały miś o imieniu Antoś został przyjacielem, ale i też opiekunem książek. Dzieci mogą zabrać Misia do domu, pokazać mu, jakie książeczki czytają im rodzice i wykonać dla niego kolorowe ilustracje.

Brawo dla przedszkolaków z Kielnarowej! Mamy nadzieję, że nasza współpraca przyczyni się do przekazywania najmłodszym miłości do książek i radości z ich czytania.

Sponsorzy