Konkurs czytelniczy: Mistrz Pięknego Czytania

Konkurs czytelniczy: Mistrz Pięknego Czytania"

Kwiecień 2024

Z okazji Tygodnia Bibliotek, który przypada w dniach 8-15 maja, zapraszamy uczniów klas trzecich szkół podstawowych gminy Tyczyn do wzięcia udziału w konkursie czytelniczym. Szczegóły w regulaminie.

Książka to skarb

Książka to skarb

Kwiecień 2024

Czy biblioteka może być krainą uśmiechniętej książki, a książka największym skarbem dla dzieci? Na te pytanie próbowaliśmy znaleźć odpowiedź razem z dziećmi z przedszkola Wesołe Misie u Speakera.

Wiosenny Kiermasz Zaczytanych Książek dla Dzieci

Wiosenny Kiermasz Zaczytanych Książek dla Dzieci

Kwiecień 2024

Wraz z wiosenną pogodą zapraszamy na Wiosenny Kiermasz książek dla dzieci.

Wiosna - ach to ty:)

Wiosna - ach to ty:)

Marzec 2024

Wiosna to jedna z najpiękniejszych pór roku. Przyroda budzi się do życia, słychać śpiew ptaków, rozkwitają kwiaty, rośnie trawa - to właśnie znaki, że już nadeszła wiosna. W takie piękne słoneczne dni odwiedza nas coraz więcej czytelników, również tych najmłodszych, dla których przygotowaliśmy wiosenne zajęcia czytelniczo-edukacyjne.

 

W krainie uśmiechniętej książki

W krainie uśmiechniętej książki

Marzec 2024

Czy biblioteka może być krainą uśmiechniętej książki? Na to pytanie próbowaliśmy znaleźć odpowiedź z uczniami jednej z klas pierwszych SP w Tyczynie.

Tyczyński Mistrz Ortografii Nastolatków wybrany!

Tyczyński Mistrz Ortografii Nastolatków wybrany!

Luty 2024

21 lutego br., w Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, zaprosiliśmy uczniów klas 7-8 szkół podstawowych gminy Tyczyn do wzięcia udziału w Tyczyńskim Dyktandzie dla Nastolatków. W Saloniku Literackim 10 uczniów napisało ze słuchu tekst dyktanda. Uczeń, który popełnił najmniej błędów, został wybrany Tyczyńskim Mistrzem Ortografii Nastolatków.

Bajka kamishibai o Tyczynie!

Bajka kamishibai o Tyczynie!

Luty 2024

Podczas jednego z wakacyjnych spotkań w tyczyńskiej bibliotece dzieci pracując w grupach, tworzyły karty kamishibai do bajki o powstaniu Tyczyna. Na to spotkanie napisała ją Aleksandra Kopiec na podstawie tekstu, który został wydrukowany w książce pt. Wokół Tyczyńskiego Wzgórza Zbigniewa Trześniowskiego. Bajka w tej formie spodobała się młodym artystom, wtedy też zrodził się pomysł, aby  ją wydać.

Ferie? Tak, z biblioteką!

Ferie? Tak, z biblioteką!

Luty 2024

Tegoroczne ferie zimowe może i nie były „białe”, ale z pewnością dzieci, które wzięły udział w zajęciach w naszych bibliotekach, nie mogły narzekać na nudę. Ruchowe aktywności, czytanie bajek i baśni oraz kreatywne zajęcia plastyczno-techniczne w MiGBP w Tyczynie i filiach w Borku Starym, Hermanowej i Kielnarowej sprawiły, że nasi mali uczestnicy wychodzili z zajęć uśmiechnięci i z poczuciem ciekawie spędzonego czasu.

 

Spotkania dla najmłodszych

Spotkania dla najmłodszych

Styczeń 2024

Zapraszamy przedszkolaków i uczniów klas 0-3 na zimowe zajęcia czytelniczo-edukacyjne.

Zimowe kamishibai

Zimowe kamishibai

Styczeń 2024

W zimowy czas zapraszamy najmłodszych na spotkania z książeczkami czytanymi starojapońską techniką czytania - kamishibai. Jest to bardzo atrakcyjna i pobudzająca wyobraźnię najmłodszych forma spędzania czasu z książką.

 

Sponsorzy

More hints replica watches china.you can try these out https://www.careedit.com/.website link replica watches.check out the post right here www.watchreplica.cn.inexpensive https://www.rolexeconomico.com/.check my site replica watches.look at these guys best replica watch site 2022.visit https://richardmille.casa.why not try these out quality replica watch.Lady knockoff watches.many perfect rolex.successful feeling https://www.bankingwatches.com.check it out noob factory.check my source replica breitling.Clicking Here https://www.traveltagheuer.com/.check my reference franck muller replica.read this post here showhublot.visit their website drugstorewatches.official site tag heuer replica.go to my site https://www.loansbreitling.com/.