Świętujemy urodziny Pluszowego Misia

Świętujemy urodziny Pluszowego Misia
2019-11-20

Czy to jutro, czy to dziś wszystkim jest potrzebny Miś!

 

Takiego krótkiego wierszyka nauczyły się dzieci z przedszkola sióstr dominikanek w Tyczynie podczas zajęć w ramach Urodzin Pluszowego Misia. Podczas tego urodzinowego spotkania czytelniczo-edukacyjnego nie zabrakło czytania misiowych opowieści, prezentacji multimedialnej poświęconej bajkowym niedźwiadkom oraz piosenek i wierszyków o misiach znanych nie tylko z książeczek, ale i z telewizji. Urodziny – jak przystało – zakończyły się wspólnym śpiewem Sto lat Jubilatom (każde dziecko tego dnia przyszło do przedszkola ze swoim pluszakiem) i dmuchaniem świeczek z urodzinowego tortu. Wszystkie dzieci otrzymały w prezencie misia z tortem do pokolorowania. W naszych zajęciach wzięło udział łącznie ponad 140 przedszkolaków.

 

W Hermanowej miejscową filię biblioteki publicznej odwiedziły dzieci z oddziału przedszkolnego i klasy „0” przy SP w Hermanowej. Podczas spotkania z okazji Dnia Pluszowego Misia przedszkolaki dowiedziały się, jak powstał pluszowy miś i jaka była jego historia. Były misiowe zabawy, konkursy, książki oraz misiowy poczęstunek, czyli ciasteczko z miodem. Nie zabrakło również gromkiego „Sto lat” dla milusińskich. W przygotowanie i realizację urodzinowej misiowej imprezy włączyły się dzieci należące do Dyskusyjnego Klubu książki, przebierając się w stroje maskotek i pomagając w zabawach w czasie spotkania.

 

W Kielnarowej Dzień Pluszowego Misia został zorganizowany wspólnie przez filię biblioteki publicznej i Dom Ludowy. Wzięły w nim udział  dzieci z oddziału przedszkolnego, zerówki i klasy I SP w Kielnarowej. Podczas tego radosnego i bardzo miłego spotkania mali uczestnicy opowiadali o swoich ukochanych misiach. Przedszkolaki pięknie zaśpiewały piosenkę o Misiu z projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”, zachęcając do czytania, czego oczywiście na tym spotkaniu zabraknąć nie mogło. Jednak główną atrakcją spotkania był oczywiście Miś. Pan animator z grupy „Przebieranka” z Tyczyna, wraz ze swoją pomocnicą, zorganizował dzieciom wspaniałą zabawę. Mali goście świetnie się bawili, było głośno i bardzo wesoło. A na zakończenie urodzin nie zabrakło oczywiście małego „co nieco”.

 

W Borku Starym uroczyste urodziny misiom zorganizował miejscowy Dom Ludowy we współpracy z filią biblioteki publicznej. W tych szczególnych zajęciach uczestniczyły dwie grupy dzieci z SP z Borku Starego: grupa młodsza  z oddziału przedszkolnego i zerówki oraz grupa starsza dzieci uczęszczających do świetlicy szkolnej. Animacje dla grupy młodszej prowadziła Grupa Przebieranka z Tyczyna, pani Marzena prowadząca zajęcia plastyczne malowała dzieciom twarze, pan Sebastian częstował uradowanych gości watą cukrową. Nie zabrakło misiowych słodkości: miodku i ciasteczek. Świetliczaki wzięły udział we wspólnym czytaniu bajek i słuchały misiowych opowieści. Dzieci przyniosły ze sobą pluszowe maskotki. Na zakończenie tych wyjątkowych urodzin  uczestnicy zabawy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

 

 

Sponsorzy