Pasowanie na czytelnika w Kielnarowej

Pasowanie na czytelnika w Kielnarowej
2018-09-28

W piękny wrześniowy poranek 26.09 br. w filii biblioteki publicznej w Kielnarowej odbyła się uroczystość pasowania na czytelnika. Zaproszone dzieci zostały poddane krótkiemu egzaminowi sprawdzającemu, czy są prawdziwymi przyjaciółmi książek. Test ten zaliczyli wszyscy uczniowie. Okazało się, że dzieci bardzo lubią bajeczki i wiersze, dlatego wspólnie przeczytaliśmy kilka utworów Jana Brzechwy. Rozmawialiśmy także o tym, jak należy się obchodzić z książką. Każdy uczestnik zajęć otrzymał karteczkę z „prośbami książeczki” do wklejenia do zeszytu.

Powiedzieliśmy sobie, jak należy zachowywać się w bibliotece, na jak długo można książeczki wypożyczyć i co zrobić, jeśli książeczka się zgubi.

Po tym wstępie przystąpiliśmy do uroczystego pasowania  na „rycerza książek i ich przyjaciela”. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia dzieci utrzymały dyplomy, książeczki i drobne słodkie upominki.

Na zakończenie, ku uciesze wszystkich uczestników spotkania, bawiliśmy się w „lekarzy książeczek”. Dzieci przebrały się w kitle lekarskie fachowo przepadały stetoskopem wszystkie chore bajeczki. Każda z nich została opatrzona i zabandażowana. Gdy zabawy nadszedł kres, nasi nowi mali czytelnicy – zadowoleni i uśmiechnięci - wrócili do szkoły, obiecując, że wrócą szybko do biblioteki po książeczki.

 

Sponsorzy

More hints replica watches china.you can try these out https://www.careedit.com/.website link replica watches.check out the post right here www.watchreplica.cn.inexpensive https://www.rolexeconomico.com/.check my site replica watches.look at these guys best replica watch site 2022.visit https://richardmille.casa.why not try these out quality replica watch.Lady knockoff watches.many perfect rolex.successful feeling https://www.bankingwatches.com.check it out noob factory.check my source replica breitling.Clicking Here https://www.traveltagheuer.com/.check my reference franck muller replica.read this post here showhublot.visit their website drugstorewatches.official site tag heuer replica.go to my site https://www.loansbreitling.com/.