Jesienne zajęcia dla dzieci w Kielnarowej

Jesienne zajęcia dla dzieci w Kielnarowej
2018-12-05

O tym, jak ważne jest zainteresowanie książką i słowem pisanym dzieci, wiemy doskonale. Żeby to zainteresowanie było skuteczne, wystarczy ciekawy pomysł, który sprawi, że najmłodsi na długo zapamiętają spotkanie z książką.

Takie też były zajęcia biblioteczne w Filii biblioteki Publicznej w Kielnarowej, zorganizowane 14.11 br. dla dzieci z miejscowej zerówki. Podczas zajęć, zatytułowanych „Mole książkowe i nowe życie książek”, dzieci otrzymały w prezencie zakładki do książek i opaski moli książkowych oraz wykonały taniec przy piosence z przebojów słynnego Kulfona i Moniki w tonacji „Mól książkowy". Mali czytelnicy dowidzieli się, jakie książeczki można znaleźć w naszej bibliotece, dzieci opowiadały także o swoich ulubionych bajeczkach. Nie zabrakło również głośnego czytania. Zerówczaki wysłuchały przygód głównej bohaterki opowiadania pt. „Kasia w Krainie Książek”, dla której biblioteka stała się bezpiecznym miejscem, gdzie mogła poczytać fascynującą książkę o przyjaznych molikach książkowych. By maluchy pamiętały o oddawaniu wypożyczanych książek z biblioteki, przeczytany został także wiersz Juliana Tuwima pt. „Słoń Trąbalski”. Podsumowaniem zajęć była zabawa w opatrywanie i bandażowanie zniszczonych książek. Na zakończenie spotkania dzieci mogły się pobawić w kąciku zabaw.

I zajęcia plastyczne mogą pomóc w zainteresowaniu najmłodszych książką. W ostatnich dniach października w bibliotece podczas zajęć plastycznych dzieci wykonywały m.in. zakładki do książek i maski zwierzątek.

Na zajęcia głośnego czytania zaprosiła nas do siebie grupa przedszkolaków. Dzieci z wielką uwagą wysłuchały opowieści o przygodach Franklina, Kici Koci i małej Zuzi. Najmłodsi miło spędzili czas na zabawie, układając w odpowiedniej kolejności postacie z wiersza J. Tuwima „Rzepka”.

Sponsorzy

More hints replica watches china.you can try these out https://www.careedit.com/.website link replica watches.check out the post right here www.watchreplica.cn.inexpensive https://www.rolexeconomico.com/.check my site replica watches.look at these guys best replica watch site 2022.visit https://richardmille.casa.why not try these out quality replica watch.Lady knockoff watches.many perfect rolex.successful feeling https://www.bankingwatches.com.check it out noob factory.check my source replica breitling.Clicking Here https://www.traveltagheuer.com/.check my reference franck muller replica.read this post here showhublot.visit their website drugstorewatches.official site tag heuer replica.go to my site https://www.loansbreitling.com/.