Spotkanie autorskie z Joanną Jax

Spotkanie autorskie z Joanną Jax
2020-09-29

Książki Joanny Jax cieszą się dużym powodzeniem wśród czytelników naszych bibliotek. Miłośnicy historii poczują w nich atmosferę dawnych lat, bowiem akcja powieści tej pisarki rozgrywa się w wycinku przeszłości obfitującym w ważne wydarzenia. Ci, którzy lubią wątki obyczajowe, znajdą je także w książkach autorki, która kreuje wyraziste postaci literackie. W najnowszej trylogii pt. „Córka fałszerza” nie zabrakło także wątków kryminalnych, co ucieszy lubiących dreszczyk emocji. O książkach Joanny Jax można było porozmawiać z autorką 28.09 br. w Saloniku Literackim przy MiGBP w Tyczynie.

Pisarkę z Olsztyna gościliśmy w ramach spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki. Pani Joanna – jak doświadczony gawędziarz – opowiadała m.in. o okolicznościach, w jakich powstała jej pierwsza książka pt. „Dziedzictwo von Becków”. Pisarka – obawiając się reakcji rodziny – zaczęła pisać pod pseudonimem Jax – i tak już zostało. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się m.in., jak autorka przygotowuje się do pisania swoich książek (zdradziła, że do pisania jednej z powieści przeczytała… ponad 120 publikacji historycznych), czy ma ulubione miejsce do tworzenia oraz co robi, kiedy nie pisze. A kiedy już zaczyna pisać, wchodzi w świat swoich bohaterów, niemal żyjąc ich życiem. Dla Joanny Jax pisanie to pasja, dla której zrezygnowała z ponad 20-letniej pracy w korporacji. Autorka opowiedziała także o swojej pracy wolontariackiej w Fundacji dla Rodaka wspierającej Polaków w Kazachstanie oraz o… malowaniu na szkle techniką warstwową. Na koniec spotkania autorka wpisała się do bibliotecznej kroniki i złożyła swoje autografy na wszystkich tomach z cyklu „Prawda zapisana w popiołach”.

 

***

Joanna Jax – mieszka w Olsztynie. Ukończyła Uniwersytet Warmińsko-Mazurski. Zadebiutowała w 2014 r. powieścią pt. Dziedzictwo von Becków, której kontynuacja (Piętno von Becków) ukazała się dwa lata później. Inne książki autorki to: Długa droga do domu, Syn zakonnicy, sześciotomowa Zemsta i przebaczenie, trylogie: Zanim nadejdzie jutro, Prawda zapisana w popiołach.

Joanna Jax maluje na szkle (unikatową techniką warstwową), zajmuje się także copywritingiem, jej pasją jest literatura biograficzna i grafika. Jest wolontariuszką w Fundacji dla Rodaka wspierającej Polaków w Kazachstanie.

Sponsorzy