Henry H. Neff: "Gobelin. Obrońca Rowan"

Henry H. Neff: "Gobelin. Obrońca Rowan"
2020-02-04

Na pierwszym tegorocznym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki w Hermanowej mieliśmy przyjemność omawiać pierwszy tom trylogii Henry’ego H. Neffa pt. Gobelin. Obrońca Rowan.

Główny bohater książki Max jest zwykłym chłopcem mieszkającym ze swoim ojcem w zwykłym domu i prowadzącym zwykłe życie do momentu, gdy… odwiedza Instytut Sztuki i odnajduje tam tajemniczą komnatę. Chłopiec doznaje niezwykłej wizji z gobelinem i od tej pory życie Maxa przestaje być zwyczajne.

Bohater jest wybrańcem, trafia do szkoły Rowan, gdzie wraz z podobnymi sobie dziećmi rozwija swoje niezwykłe umiejętności i zdobywa wiedzę, która w przyszłości pozwoli mu bronić ludzi i stworzeń znajdujących się na granicy wyginięcia.

Książka, jak zauważyli młodzi klubowicze, bardzo przypomina serię o Harrym Potterze. Zbudowany przez autora świat jest niezwykle barwny, ciekawy i zaskakujący (w powieści występują np. mówiące foki olbrzymy czy śpiewająca miłosne pieśni żaba). Pisarz buduje wspaniały klimat, pobudza wyobraźnię i wciąga czytelnika w nieznany magiczny świat Rowan.

Sponsorzy