Spotkanie autorskie z Marią Paszyńską

Spotkanie autorskie z Marią Paszyńską
2021-10-08

5 października br. w Saloniku Literackim gościliśmy wyjątkową osobę – Marię Paszyńską – prawniczkę, pisarkę, orientalistkę – która opowiadała o swojej twórczości literackiej. Autorka – bardzo ciepła, serdeczna i skromna osoba – debiutowała stosunkowo niedawno, bo 6 lat temu, jednak jej książki cieszą się dużą popularnością, również w naszej bibliotece.

Podczas spotkania pani Maria wspominała o początkach swojej pracy literackiej, opowiadała także o okolicznościach powstania Owocu granatu – tetralogii, która w Tyczynie cieszy się największym powodzeniem wśród książek autorki. Jej radością dającą satysfakcję z pisania jest wzruszenie czytelników, którzy niejednokrotnie podczas spotkań dziękują autorce za poruszanie ważnych tematów w swojej twórczości. Maria Paszyńska podkreśliła, że mogłaby żyć bez pisania, ale nie wyobraża sobie życia bez… czytania, którym zaraziła też swoje dzieci. Autorka wyznała także, że o wiele trudniej jest jej pełnić rolę pisarki-mamy niż pisarki-żony, ale ze wsparciem najbliższych udaje się pogodzić wszystkie obowiązki i rodzinne, i zawodowe.

***

Maria Paszyńska to nie tylko pisarka i felietonistka, ale także varsavianistka, prawniczka i orientalistka. Zadebiutowała w 2015 r. powieścią Warszawski niebotyk. Autorka specjalizuje się w powieści historycznej.

Sponsorzy