Żywa lekcja historii o gen. Mieczysławie Huchli

Żywa lekcja historii o gen. Mieczysławie Huchli
2022-06-27

23 maja br. w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Tyczynie odbyła się żywa lekcja historii poświęcona gen. Mieczysławowi Huchli. Spotkanie zorganizowane zostało w ramach konkursu „Żołnierze w służbie historii” przez opiekuna Małgorzatę Sochacką i uczniów z Zespołu Szkół w Tyczynie, przy współudziale tyczyńskiej biblioteki publicznej.

 

Uczestnicy tej niezwykłej lekcji wysłuchali wystąpienia burmistrza Tyczyna Janusza Skotnickiego o działalności placówki Topola ZWZ AK w Tyczynie, a także informacji dr. Jacka Magdonia z IPN Odział Rzeszów o konkursie Żołnierze w służbie historii. W dalszej części spotkania dr Marcin Bukała wystąpił z referatem pt. Generał Mieczysław Huchla i jego rola w dokumentacji i upamiętnianiu historii AK i WiN, a po nim dr Dariusz Fudali przedstawił postać generała z Tyczyna oraz pokazał krótki film o Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL. Gościem specjalnym był dr Andrzej Huchla, syn generała, który na tę szczególną lekcję przyjechał z Wrocławia. Oprawę muzyczną przygotowali uczniowie Zespołu Szkól w Tyczynie.

 

Sponsorzy

More hints replica watches china.you can try these out https://www.careedit.com/.website link replica watches.check out the post right here www.watchreplica.cn.inexpensive https://www.rolexeconomico.com/.check my site replica watches.look at these guys best replica watch site 2022.visit https://richardmille.casa.why not try these out quality replica watch.Lady knockoff watches.many perfect rolex.successful feeling https://www.bankingwatches.com.check it out noob factory.check my source replica breitling.Clicking Here https://www.traveltagheuer.com/.check my reference franck muller replica.read this post here showhublot.visit their website drugstorewatches.official site tag heuer replica.go to my site https://www.loansbreitling.com/.