Wystawa edukacyjna

Wystawa edukacyjna "Książki w świątecznym klimacie"

Grudzień 2021

Przed nami święta Bożego Narodzenia, przerwa świateczna dla uczniów i trochę czasu wolnego od pracy i nauki.  Dlatego zachęcamy naszych Czytelników do wypożyczania książek o tematyce świątecznej i nie tylko.  Długie, grudniowe  wieczory to idealny czas na czytanie także dzieciom.

Podziękowanie od Prezydenta RP za udział w Narodowym Czytaniu

Podziękowanie od Prezydenta RP za udział w Narodowym Czytaniu

Listopad 2021

Miło nam poinformować, że otrzymaliśmy od Prezydenta RP Andrzeja Dudy podziękowanie za udział naszej biblioteki w jubileuszowej edycji Narodowego Czytania.

Wykład dr Alicji Ungeheuer-Gołąb pt.

Wykład dr Alicji Ungeheuer-Gołąb pt. "W poszukiwaniu literackich drogowskazów"

Październik 2021

20 października br. w Saloniku Literackim przy MiGBP w Tyczynie gościliśmy dr hab., prof. Uniwersytetu Rzeszowskiego, Alicję Ungeheuer-Gołąb, która wygłosiła wykład pt. "W poszukiwaniu literackich drogowskazów", podkreślający rolę literatury w rozwoju dzieci.

Spotkanie autorskie z Marią Paszyńska

Spotkanie autorskie z Marią Paszyńska

Wrzesień 2021

5 października br. w Saloniku Literackim gościliśmy wyjątkową osobę – Marię Paszyńską – prawniczkę, pisarkę, orientalistkę – która opowiadała o swojej twórczości literackiej. Autorka – bardzo ciepła, serdeczna i skromna osoba – debiutowała stosunkowo niedawno, bo 6 lat temu, jednak jej książki cieszą się dużą popularnością, również w naszej bibliotece.

Warsztaty biblioterapeutyczne z dr Wandą Matras-Mastalerz

Warsztaty biblioterapeutyczne z dr Wandą Matras-Mastalerz

Wrzesień 2021

Książka uczy, bawi, wychowuje, czyli o korzyściach płynących z mądrej lektury - pod takim tytułem 14.09 br. w Saloniku Literackim odbyły się kolejne warsztaty z biblioterapii. Szkolenie poprowadziła dr Wanda Matras-Mastalerz.

Myśli kard. Stefana Wyszyńskiego

Myśli kard. Stefana Wyszyńskiego

Sierpień 2021

Rok 2021 został ustanowiony Rokiem Kard. Stefana Wyszyńskiego. Ponadto 12.09 br. odbędzie się (planowana w ubiegłym roku) beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia. Z tej okazji przygotowaliśmy krótka prezentację przedstawiającą wybór jego myśli.

Filmik można obejrzeć tutaj.

Narodowe Czytanie 2021

Narodowe Czytanie 2021

Sierpień 2021

7 września br. MiGBP w Tyczynie włączyła się w jubileuszową edycję Narodowego Czytania – akcję, której od 10 lat patronuje Prezydent RP. W tym roku Para Prezydencka zachęcała nas do czytania tragifarsy napisanej w 1906 r. przez Gabrielę Zapolską pt. Moralność pani Dulskiej.

Zwiedzamy najstarsze zabytki Podkarpacia

Zwiedzamy najstarsze zabytki Podkarpacia

Lipiec 2021

Zapraszamy do obejrzenia naszego krótkiego filmiku poświęconego najstarszym zabytkom na Podkarpaciu. Zanim zachwycimy się tym, co daleko, doceńmy to, co blisko nas.

Jak bezpiecznie poruszać się w górach?

Jak bezpiecznie poruszać się w górach?

Czerwiec 2021

Zbliża się okres wakacyjny. Już niedługo ruszymy na urlopy. Dla tych, którzy wybiorą góry, przygotowaliśmy krótką prezentację poświęconą najważniejszym zasadom bezpiecznego poruszania się po górach. Zapraszamy do obejrzenia.

O wartości biblioterapii

O wartości biblioterapii

Maj 2021

W Saloniku Literackim gościliśmy Wandę Matras-Mastalerz (prezes Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego, adiunkt w Instytucie Nauk o Informacji Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, doktor nauk humanistycznych), która poprowadziła warsztaty biblioterapeutyczne. Duże doświadczenie, wiedza i umiejętność jej przekazania sprawiły, że podczas prelekcji uczestnicy z wielkim zainteresowaniem słuchali dr Mastalerz  i obejrzeli bardzo ciekawą prezentację multimedialną.

 

 

 

1 2

Sponsorzy

More hints replica watches china.you can try these out https://www.careedit.com/.website link replica watches.check out the post right here www.watchreplica.cn.inexpensive https://www.rolexeconomico.com/.check my site replica watches.look at these guys best replica watch site 2022.visit https://richardmille.casa.why not try these out quality replica watch.Lady knockoff watches.many perfect rolex.successful feeling https://www.bankingwatches.com.check it out noob factory.check my source replica breitling.Clicking Here https://www.traveltagheuer.com/.check my reference franck muller replica.read this post here showhublot.visit their website drugstorewatches.official site tag heuer replica.go to my site https://www.loansbreitling.com/.