"Tyczyn miastem dobrym słów" - spotkanie z twórczością Anny M. Nowak i Mieczysława Skotnickiego

Maj 2019

5.06 br. w Saloniku Literackim MiGBP w Tyczynie odbył się wieczór wspomnień poświęcony twórczości Anny Mirosławy Nowak i Mieczysława Skotnickiego - pisarzom, których wielu z nas - zamknąwszy oczy - widzi spacerujących ulicami Tyczyna.  Wspomnieniami o autorach podzielili się najbliżsi – rodzina i przyjaciele, a także czytelnicy. Gośćmi spotkania byli: dr Zofia Brzuchowska -  językoznawca, krytyk literacki oraz Czesław Drąg - animator kultury. 

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Wardą

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Wardą

Maj 2019

9 maja br. czytelniczki MiGBP w Tyczynie miały możliwość spotkania i rozmowy z jedną z najbardziej popularnych polskich pisarek – Małgorzatą Wardą, która przyjechała na Podkarpacie aż z Gdyni.

Wykład prof. Kazimierza Ożoga

Wykład prof. Kazimierza Ożoga

Kwiecień 2019

Z językiem jest trochę tak jak z Dniem Kobiet. Przypominamy sobie o nim w dniu, kiedy obchodzimy jego święto (21 lutego - Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego). Dlaczego język jest największym wynalazkiem ludzkości oraz skarbem, o który każdy z nas, każdego dnia, powinien się troszczyć, przekonywał obecnych na wykładzie w naszej bibliotece prof. Kazimierz Ożóg, wybitny językoznawca, kierownik Zakładu Języka Polskiego Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Rzeszowskiego.

 

Wystawa książek pt.

Wystawa książek pt. "Literatura śladami Holokaustu"

Styczeń 2019

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy wydawnictw książkowych ze zbiorów naszej biblioteki pt. "Literatura śladami Holokaustu".

O wspinaniu z Maciejem Bedrejczukiem

O wspinaniu z Maciejem Bedrejczukiem

Styczeń 2019

Salonik Literacki przy MiGBP w Tyczynie to miejsce, gdzie spotykają się nie tylko fani literatury. W klimatycznej sali przy tyczyńskiej bibliotece gościliśmy już wiele osób, których pasja nie była związana z pisarstwem. Tym jednak, co łączy każdego posiadającego jakiekolwiek ciekawe hobby, jest umiejętność mówienia o swojej pasji w taki sposób, że zaraża się nią innych. Do takich osób z pewnością należy alpinista Maciej Bedrejczuk, którego tyczyńska biblioteka gościła 24.01 br.

Sponsorzy