Podziel się książką!

Podziel się książką!

Listopad 2019

Zapraszamy do skorzystania z bezterminowej akcji wymiany książek w naszej bibliotece.

 

Masz w domu NOWE KSIĄŻKI, które przeczytałeś? Chcesz się podzielić z innymi radością czytania?

 

Weź udział w akcji wymiany książek.

 

Spotkanie autorskie z Jaromirem Kwiatkowskim

Spotkanie autorskie z Jaromirem Kwiatkowskim

Październik 2019

13 czerwca 1999 r. w Warszawie podczas mszy świętej św. Jan Paweł II dokonał beatyfikacji 108 męczenników, którzy ponieśli śmierć w czasach II wojny światowej. W gronie tym znalazł się także bł. ks. Józef Kowalski z Siedlisk. W tym roku z okazji 20. rocznicy beatyfikacji wydana została książka poświęcona błogosławionemu ks. Józefowi Kowalskiemu pt. „Miał być i jest świętym”. Z jej autorem Jaromirem Kwiatkowskim czytelnicy MiGBP w Tyczynie spotkali się 24.10 br.

"Tyczyn miastem dobrym słów" - spotkanie z twórczością Anny M. Nowak i Mieczysława Skotnickiego

Maj 2019

5.06 br. w Saloniku Literackim MiGBP w Tyczynie odbył się wieczór wspomnień poświęcony twórczości Anny Mirosławy Nowak i Mieczysława Skotnickiego - pisarzom, których wielu z nas - zamknąwszy oczy - widzi spacerujących ulicami Tyczyna.  Wspomnieniami o autorach podzielili się najbliżsi – rodzina i przyjaciele, a także czytelnicy. Gośćmi spotkania byli: dr Zofia Brzuchowska -  językoznawca, krytyk literacki oraz Czesław Drąg - animator kultury. 

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Wardą

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Wardą

Maj 2019

9 maja br. czytelniczki MiGBP w Tyczynie miały możliwość spotkania i rozmowy z jedną z najbardziej popularnych polskich pisarek – Małgorzatą Wardą, która przyjechała na Podkarpacie aż z Gdyni.

Wykład prof. Kazimierza Ożoga

Wykład prof. Kazimierza Ożoga

Kwiecień 2019

Z językiem jest trochę tak jak z Dniem Kobiet. Przypominamy sobie o nim w dniu, kiedy obchodzimy jego święto (21 lutego - Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego). Dlaczego język jest największym wynalazkiem ludzkości oraz skarbem, o który każdy z nas, każdego dnia, powinien się troszczyć, przekonywał obecnych na wykładzie w naszej bibliotece prof. Kazimierz Ożóg, wybitny językoznawca, kierownik Zakładu Języka Polskiego Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Rzeszowskiego.

 

Wystawa książek pt.

Wystawa książek pt. "Literatura śladami Holokaustu"

Styczeń 2019

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy wydawnictw książkowych ze zbiorów naszej biblioteki pt. "Literatura śladami Holokaustu".

O wspinaniu z Maciejem Bedrejczukiem

O wspinaniu z Maciejem Bedrejczukiem

Styczeń 2019

Salonik Literacki przy MiGBP w Tyczynie to miejsce, gdzie spotykają się nie tylko fani literatury. W klimatycznej sali przy tyczyńskiej bibliotece gościliśmy już wiele osób, których pasja nie była związana z pisarstwem. Tym jednak, co łączy każdego posiadającego jakiekolwiek ciekawe hobby, jest umiejętność mówienia o swojej pasji w taki sposób, że zaraża się nią innych. Do takich osób z pewnością należy alpinista Maciej Bedrejczuk, którego tyczyńska biblioteka gościła 24.01 br.

Sponsorzy

More hints replica watches china.you can try these out https://www.careedit.com/.website link replica watches.check out the post right here www.watchreplica.cn.inexpensive https://www.rolexeconomico.com/.check my site replica watches.look at these guys best replica watch site 2022.visit https://richardmille.casa.why not try these out quality replica watch.Lady knockoff watches.many perfect rolex.successful feeling https://www.bankingwatches.com.check it out noob factory.check my source replica breitling.Clicking Here https://www.traveltagheuer.com/.check my reference franck muller replica.read this post here showhublot.visit their website drugstorewatches.official site tag heuer replica.go to my site https://www.loansbreitling.com/.