Czytak dla osób z dysfunkcją wzroku jest już dostępny w bibliotece

Czytak dla osób z dysfunkcją wzroku jest już dostępny w bibliotece

Grudzień 2022

Informujemy, że MiGBP w Tyczynie przystąpiła do projektu pod nazwą „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób z dysfunkcją wzroku – edycja 2022”.  Nawiązaliśmy współpracę z warszawskim Stowarzyszeniem Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Larix, które przekazało naszej bibliotece Czytak, czyli cyfrowy odtwarzacz audiobooków wraz z katalogiem prawie 3 tys. nagrań książek. To małe urządzenie, przypominające telefon komórkowy, przeznaczone jest dla osób słabowidzących i niewidomych, seniorów oraz tych, którym stan zdrowia nie pozwala na czytanie książek drukowanych.

 

Jesienny Kiermasz Przeczytanej Książki

Jesienny Kiermasz Przeczytanej Książki

Listopad 2022

Jesienne porządki w bibliotece. Zapraszamy do przeglądania naszego regału z książkami "zaczytanymi". W ofercie literatura dla dzieci, lektury, literatura popularno-naukowa. Szczegóły pod nr. tel. 17 22-19-410

O muzyce i nie tylko z Bartkiem Filipem

O muzyce i nie tylko z Bartkiem Filipem

Październik 2022

Słowem i muzyką to tytuł spotkania, które odbyło się w Saloniku Literackim w Tyczynie (20.10.2022 r.). Nie było ono podobne do tych, które zwykle tu się odbywają. Nic dziwnego, bo gość, który został zaproszony, to nie pisarz czy poeta, choć książka dla niego też jest bardzo ważna (jest w trakcie doktoratu).

 

Po spotkaniu autorskim z Anną Ziobro

Po spotkaniu autorskim z Anną Ziobro

Wrzesień 2022

Szczecin, Gdańsk, Warszawa. W ostatnich kilku latach gościliśmy autorów z odległych miast. Anna Ziobro – gość spotkania autorskiego, jakie miało miejsce 27.09 br. w MiGBP w Tyczynie – przyjechała do nas z bardzo niedaleka, bo z Rzeszowa, by opowiedzieć o swojej pisarskiej przygodzie.

Narodowe Czytanie 2022 już za nami

Narodowe Czytanie 2022 już za nami

Sierpień 2022

3 września br. odbyła się już 11. edycja Narodowego Czytania. Biblioteka oczywiście włączyła się do wspólnego czytania. Tym razem w Saloniku Literackim MiGBP w Tyczynie wspólnie czytaliśmy Ballady i romanse Adama Mickiewicza..

Żywa lekcja historii o gen. Mieczysławie Huchli

Żywa lekcja historii o gen. Mieczysławie Huchli

Czerwiec 2022

23 maja br. w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Tyczynie odbyła się żywa lekcja historii poświęcona gen. Mieczysławowi Huchli. Spotkanie zorganizowane zostało w ramach konkursu „Żołnierze w służbie historii” przez opiekuna Małgorzatę Sochacką i uczniów z Zespołu Szkół w Tyczynie, przy współudziale tyczyńskiej biblioteki publicznej.

 

Polskie podróże małe i duże

Polskie podróże małe i duże

Czerwiec 2022

Wakacyjny czas sprzyja wypoczynkowym wyjazdom, tym dłuższym, i tym krótszym. Dla tych, którzy jeszcze nie zdecydowali, gdzie spędzą urlop, oraz dla tych, którzy chcieliby pogłębić swoją wiedzę na temat najciekawszych miejsc w Polsce, przygotowaliśmy wystawę edukacyjną pt. Polskie podróże małe i duże. W wypożyczalni dla dorosłych można obejrzeć przewodniki turystyczne po ciekawych zakątkach Polski.

 

Wystawę można obejrzeć w godzinach pracy biblioteki.

Plenerowa wystawa starej fotografii

Plenerowa wystawa starej fotografii

Maj 2022

Taką inicjatywą zakończyliśmy obchody Tygodnia Bibliotek w Tyczynie. 13 maja br. przed budynkiem domu kultury zaprezentowaliśmy m.in. dawne fotografie tyczyńskich ulic, członków Towarzystwa Kształcącej Się Młodzieży w Tyczynie (które prężnie działało w mieście w międzywojniu), zdjęcia szkolne oraz fotografie dzieci uczęszczających do przedszkola sióstr dominikanek w Tyczynie w latach 50. - 70. XX w.

Edukacyjna wystawa książek o ogrodnictwie

Edukacyjna wystawa książek o ogrodnictwie

Maj 2022

Po okresie dość długiej i kapryśnej zimy, wreszcie nadeszły cieplejsze dni. Miło jest wyjść na zewnątrz, choćby na balkon, i cieszyć się coraz dłuższym dniem. A jeśli będą nam jeszcze towarzyszyć w tym wypoczynku ulubione rośliny, to relaks murowany.

Książkowe rekordy

Książkowe rekordy

Kwiecień 2022

Od 27 lat 23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Celem tego dnia, organizowanego przez UNESCO, jest m.in. promocja czytelnictwa i ochrony - za pomocą praw autorskich - własności intelektualnej. Z tej okazji przygotowaliśmy krótki materiał filmowy, w którym zamieszczono tytuły książek, m.in. najczęściej tłumaczonych na świcie, ale także największych, najmniejszych i... najdroższych. Nie zapomniano również o polskich największych bestsellerach książkowych. Zapraszamy do obejrzenia.

 

1 2

Sponsorzy

More hints replica watches china.you can try these out https://www.careedit.com/.website link replica watches.check out the post right here www.watchreplica.cn.inexpensive https://www.rolexeconomico.com/.check my site replica watches.look at these guys best replica watch site 2022.visit https://richardmille.casa.why not try these out quality replica watch.Lady knockoff watches.many perfect rolex.successful feeling https://www.bankingwatches.com.check it out noob factory.check my source replica breitling.Clicking Here https://www.traveltagheuer.com/.check my reference franck muller replica.read this post here showhublot.visit their website drugstorewatches.official site tag heuer replica.go to my site https://www.loansbreitling.com/.