Żywa lekcja historii o gen. Mieczysławie Huchli

Żywa lekcja historii o gen. Mieczysławie Huchli

Czerwiec 2022

23 maja br. w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Tyczynie odbyła się żywa lekcja historii poświęcona gen. Mieczysławowi Huchli. Spotkanie zorganizowane zostało w ramach konkursu „Żołnierze w służbie historii” przez opiekuna Małgorzatę Sochacką i uczniów z Zespołu Szkół w Tyczynie, przy współudziale tyczyńskiej biblioteki publicznej.

 

Polskie podróże małe i duże

Polskie podróże małe i duże

Czerwiec 2022

Wakacyjny czas sprzyja wypoczynkowym wyjazdom, tym dłuższym, i tym krótszym. Dla tych, którzy jeszcze nie zdecydowali, gdzie spędzą urlop, oraz dla tych, którzy chcieliby pogłębić swoją wiedzę na temat najciekawszych miejsc w Polsce, przygotowaliśmy wystawę edukacyjną pt. Polskie podróże małe i duże. W wypożyczalni dla dorosłych można obejrzeć przewodniki turystyczne po ciekawych zakątkach Polski.

 

Wystawę można obejrzeć w godzinach pracy biblioteki.

Plenerowa wystawa starej fotografii

Plenerowa wystawa starej fotografii

Maj 2022

Taką inicjatywą zakończyliśmy obchody Tygodnia Bibliotek w Tyczynie. 13 maja br. przed budynkiem domu kultury zaprezentowaliśmy m.in. dawne fotografie tyczyńskich ulic, członków Towarzystwa Kształcącej Się Młodzieży w Tyczynie (które prężnie działało w mieście w międzywojniu), zdjęcia szkolne oraz fotografie dzieci uczęszczających do przedszkola sióstr dominikanek w Tyczynie w latach 50. - 70. XX w.

Edukacyjna wystawa książek o ogrodnictwie

Edukacyjna wystawa książek o ogrodnictwie

Maj 2022

Po okresie dość długiej i kapryśnej zimy, wreszcie nadeszły cieplejsze dni. Miło jest wyjść na zewnątrz, choćby na balkon, i cieszyć się coraz dłuższym dniem. A jeśli będą nam jeszcze towarzyszyć w tym wypoczynku ulubione rośliny, to relaks murowany.

Książkowe rekordy

Książkowe rekordy

Kwiecień 2022

Od 27 lat 23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Celem tego dnia, organizowanego przez UNESCO, jest m.in. promocja czytelnictwa i ochrony - za pomocą praw autorskich - własności intelektualnej. Z tej okazji przygotowaliśmy krótki materiał filmowy, w którym zamieszczono tytuły książek, m.in. najczęściej tłumaczonych na świcie, ale także największych, najmniejszych i... najdroższych. Nie zapomniano również o polskich największych bestsellerach książkowych. Zapraszamy do obejrzenia.

 

Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków

Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków

Marzec 2022

18 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków. Z tej okazji zapraszamy do obejrzenia wystawy edukacyjnej, którą można zobaczyć w Wypożyczalni.

25 marca - Dzień Czytania Tolkiena

25 marca - Dzień Czytania Tolkiena

Marzec 2022

Jeden z najbardziej poczytnych pisarza w historii literatury, prekursor literatury fantasy. Mimo że jego powieści zostały wydane po raz pierwszy ponad 70 lat temu, cieszą się niesłabnącą popularnością, przyciągając rzesze fanów fantastycznych światów. 25 marca obchodzimy Dzień Czytania J.R.R. Tolkiena.

Być kobietą...

Być kobietą...

Marzec 2022

Z okazji Dnia Kobiet w Wypożyczalni można obejrzeć wystawę książek zarówno beletrystycznych, jak i popularnonaukowych, w których tematem przewodnim jest kobieta. Zapraszamy w godzinach pracy biblioteki.

Spotkanie z Małgorzatą Matwij

Spotkanie z Małgorzatą Matwij

Luty 2022

Są takie dni, kiedy najlepiej byłoby zostać w domu i nigdzie się nie ruszać. W taki właśnie bardzo wietrzny i nieprzyjemny wieczór 17.02 br. odbyło się w Filii biblioteki publicznej w Kielnarowej spotkanie z pisarką Małgorzatą Matwij (Korbecką).

 

 

Wystawa edukacyjna z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego

Wystawa edukacyjna z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego

Luty 2022

21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji przygotowaliśmy w Wypożyczalni dla dorosłych wystawę książek z szeroko pojętego językoznawstwa. Z wydawnictw można skorzystać na miejscu lub wypożyczyć je do domu.

1 2

Sponsorzy

More hints replica watches china.you can try these out https://www.careedit.com/.website link replica watches.check out the post right here www.watchreplica.cn.inexpensive https://www.rolexeconomico.com/.check my site replica watches.look at these guys best replica watch site 2022.visit https://richardmille.casa.why not try these out quality replica watch.Lady knockoff watches.many perfect rolex.successful feeling https://www.bankingwatches.com.check it out noob factory.check my source replica breitling.Clicking Here https://www.traveltagheuer.com/.check my reference franck muller replica.read this post here showhublot.visit their website drugstorewatches.official site tag heuer replica.go to my site https://www.loansbreitling.com/.