Plenerowa wystawa starej fotografii

Plenerowa wystawa starej fotografii
2022-05-05

Tydzień Bibliotek w gminie Tyczyn zakończyliśmy plenerową wystawą starej fotografii, którą można było obejrzeć 13.05 br. przed budynkiem M-GOK w Tyczynie.

Na wystawie – przygotowanej przez MiGBP w Tyczynie – można było obejrzeć m.in. dawne fotografie tyczyńskich ulic, członków Towarzystwa Kształcącej Się Młodzieży w Tyczynie (które prężnie działało w mieście w międzywojniu), zdjęcia szkolne oraz fotografie z lat 50.-70. dzieci uczęszczających do przedszkola sióstr dominikanek w Tyczynie. Duże zainteresowanie odwiedzających budziły także zdjęcia spektakli z lat 70. XX w., w których w rolę aktorów wcielili się mieszkańcy Tyczyna i okolic

Zainteresowanie wystawą przerosło nasze oczekiwania. Jej plenerowy charakter umożliwił wielu mieszkańcom - nie tylko Tyczyna i najbliższej okolicy – obejrzenie zaprezentowanych archiwalnych zdjęć. Odwiedzający niejednokrotnie rozpoznawali się na fotografiach jako dzieci czy nastolatkowie. Towarzyszyło temu wzruszenie i nostalgia za minionymi – bo beztroskimi – latami.

Dzięki wystawie nasz zbiór opisanych fotografii powiększył się, bowiem wielu odwiedzających podawało nam szczegóły dotyczące osób uwiecznionych na dawnych zdjęciach.

Podczas czterogodzinnej prezentacji zdjęć można było także zakupić książki pt. Nasza Szkoła i Ziemia Tyczyńska w starej fotografii. Z tej możliwości skorzystało wiele osób, które zgodnie podkreślały, że takie wydawnictwa to wspaniała pamiątka dla kolejnych pokoleń.

Sponsorzy