Opowieści o Mołdawii Miłosza Szymańskiego

Opowieści o Mołdawii Miłosza Szymańskiego

Grudzień 2023

We wtorek 12.12 br. w Saloniku Literackim przy MiGBP w Tyczynie gościliśmy Miłosza Szymańskiego – podróżnika, mechanika okrętowego, historyka-amatora, autora podcastu o polityce zagranicznej pt. Za Rubieżą oraz książki pt. Kto zgasi światło? Opowieści z Mołdawii. Spotkanie – finansowane ze środków Powiatu Rzeszowskiego – odbyło się za pośrednictwem Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie.

Katalog biblioteki dostępny w aplikacji Sowa Mobi

Katalog biblioteki dostępny w aplikacji Sowa Mobi

Grudzień 2023

Mamy prezent mikołajkowy dla naszych czytelników i użytkowników. Dzięki przejściu na system biblioteczny Sowa Premium czytelnicy naszych placówek (również filii bibliotecznych w Borku Starym, Hermanowej i Kielnarowej) mają dostęp do katalogu naszej biblioteki w darmowej aplikacji Sowa Mobi.

Wystawa malarstwa Stefanii Wójcik w bibliotece

Wystawa malarstwa Stefanii Wójcik w bibliotece

Listopad 2023

Zapraszamy do Czytelni naszej biblioteki. Do 29 grudnia br. można tu obejrzeć wystawę malarstwa (oleje, pastele, kwiaty, krajobrazy) pochodzącej z Janowa Lubelskiego Stefanii Wójcik.

Spotkanie autorskie z Mają Drozd

Spotkanie autorskie z Mają Drozd

Wrzesień 2023

Maja Drozd pochodzi z Mielca. Mówi o sobie na własnej stronie internetowej: „pisarka do szuflady”, bo pisała odkąd sięga pamięcią, ale właśnie „do szuflady”, którą w ubiegłym roku otworzyła i dzięki temu ukazała się jej debiutancka powieść pt. „Pomiędzy kłamstwami”.  W lipcu tego roku wydała drugą powieść pt. „Zwykła historia”. 4 października br. czytelnicy MiGBP w Tyczynie oraz goście mogli spotkać się z autorką w Saloniku Literackim.

Narodowe Czytanie

Narodowe Czytanie "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej

Wrzesień 2023

Narodowe Czytanie – akcja zainicjonowana 11 lat temu przez Prezydenta RP – co roku przyciąga miłośników polskiej klasyki. Nie inaczej było i w tym roku podczas kolejnej edycji tej akcji. W Tyczynie czytanie Nad Niemnem Elizy Orzeszkowej odbyło się w Saloniku  Literackim, a organizatorem wydarzenia była Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Tyczynie.

 

 

 

PODZIEL SIĘ KSIĄŻKĄ! Wakacyjna akcja wymiany nowych książek

PODZIEL SIĘ KSIĄŻKĄ! Wakacyjna akcja wymiany nowych książek

Lipiec 2023

Zapraszamy do wzięcia udziału w naszej wakacyjnej akcji wymiany książek.

Książki w sam raz na wakacje

Książki w sam raz na wakacje

Czerwiec 2023

Zapraszamy miłośników dobrej książki do wakacyjnych odwiedzin naszej biblioteki. Wakacyjny letni  czas wolny sprzyja lekkim lekturom, które pomagają się zrelaksować. Z myślą o czytelnikach, dla których czytanie to przede wszystkim relaks, przygotowana została wystawa książek z 'wakacjami' i 'latem' w tytule. 

Biblioteka poleca na lato

Biblioteka poleca na lato

Czerwiec 2023

W wakacyjny czas zapraszamy do naszych bibliotek. W ten letni czas, kiedy planujemy urlopowe wycieczki i wyjazdy, z pomoca może przyjść księgozbiór naszej biblioteki, w którym czytelnik znajdzie wiele przydatnych pozycji książkowych.

Biblioteka w Tyczynie ma już 75 lat!

Biblioteka w Tyczynie ma już 75 lat!

Czerwiec 2023

Podczas tegorocznych Dni Tyczyna pracownicy, czytelnicy i przyjaciele Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Tyczynie świętowali jubileusz 75-lecia istnienia instytucji. Były kwiaty, życzenia, podziękowania i prezenty składane na ręce Alicji Kustry - dyrektor biblioteki dla wszystkich bibliotekarzy, których praca, choć cicha i pozornie niezauważalna, kształtuje całe pokolenia. Podczas jubileuszu nie mogło zabraknąć wspomnień, bo one także są ważną częścią tego typu spotkań.

II Plenerowa Wystawa Starej Fotografii

II Plenerowa Wystawa Starej Fotografii

Maj 2023

Moda nasz mam, babć i dziadków to tytuł II Plenerowej Wystawy Starej Fotografii, jaka została przygotowana przez MiGBP w Tyczynie z okazji Tygodnia Bibliotek. Ze względu na niepogodę wystawę przeniesiono do Wypożyczalni i Czytelni biblioteki.

 

1 2 3

Sponsorzy

More hints replica watches china.you can try these out https://www.careedit.com/.website link replica watches.check out the post right here www.watchreplica.cn.inexpensive https://www.rolexeconomico.com/.check my site replica watches.look at these guys best replica watch site 2022.visit https://richardmille.casa.why not try these out quality replica watch.Lady knockoff watches.many perfect rolex.successful feeling https://www.bankingwatches.com.check it out noob factory.check my source replica breitling.Clicking Here https://www.traveltagheuer.com/.check my reference franck muller replica.read this post here showhublot.visit their website drugstorewatches.official site tag heuer replica.go to my site https://www.loansbreitling.com/.