Pokaz kosmetyków

Pokaz kosmetyków

Wrzesień 2017

Serdecznie zapraszamy na pokaz kosmetyków

Spotkanie autorskie z Angeliką Kuźniak

Spotkanie autorskie z Angeliką Kuźniak

Wrzesień 2017

Pierwsze spotkanie po wakacyjnej przerwie tyczyńskiego Dyskusyjnego Klubu Książki rozpoczęło się 21.09 br. mocnym akcentem. Gościliśmy bowiem autorkę książkowych reportaży - Angelikę Kuźniak, która jest laureatką wielu nagród za swoje nietuzinkowe teksty. Podczas ubiegłorocznych spotkań DKK z klubowiczkami dyskutowałyśmy o trzech opowieściach reportażowych pani Angeliki: o Bronisławie Wajs (Papuszy) – pierwszej świadomej cygańskiej poetce, o Zofii Stryjeńskiej - genialnej malarce okresu międzywojnia oraz o Ewie Demarczyk, która jako pierwsza polska artystka estradowa zaczęła śpiewać poezję.

Narodowe Czytanie 2017

Narodowe Czytanie 2017

Sierpień 2017

W sobotę 2 września br. w wielu miastach w Polsce odbyło się Narodowe Czytanie. Akcja organizowana jest z inicjatywy prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej od  roku 2012. Kolejne jej edycje cieszą się coraz większą popularnością, o czym świadczy ciągle rosnąca  liczba uczestników. Celem akcji jest zachęcenie jak największej liczby instytucji i osób do wspólnego czytania ważnych dzieł z literatury polskiej. O tym, jakie dzieło będzie czytane, decyduje konkurs. W tym roku internauci  wybrali „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. Strofy tego wybitnego dramatu zabrzmiały w wielu miastach Polski, a także w 21 krajach na całym świecie.

Narodowe Czytanie to akcja, która także w Tyczynie znalazła zwolenników.  Każdego roku na początku sierpnia nasza biblioteka zgłasza swój udział na stronie Prezydenta RP. Swoją pomoc zawsze chętnie oferują też władze samorządowe, instytucje kultury, dyrekcje szkół i nauczyciele. Do tej pory wspólnie czytaliśmy : „Pana Tadeusza” A. Mickiewicza, „Zemstę” A. Fredry,  „Trylogię” H. Sienkiewicza. A jak było w tym roku?

Otwarcie wystawy książek pisarzy i poetów Oddziału ZLP w Rzeszowie

Otwarcie wystawy książek pisarzy i poetów Oddziału ZLP w Rzeszowie

Lipiec 2017

Z okazji 50-lecia Oddziału Związku Literatów Polskich w Rzeszowie, w Saloniku Literackim przy Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Tyczynie została otwarta wystawa książek pisarzy i poetów ZLP O/Rzeszów. To wyjątkowe spotkanie literacko-muzyczne odbyło się 30 czerwca 2017 r.

Tydzień Bibliotek: spotkanie z dietetyk Haliną Pieróg

Tydzień Bibliotek: spotkanie z dietetyk Haliną Pieróg

Maj 2017

11 maja w Saloniku Literackim gościliśmy dietetyk Halinę Pieróg z Lubeni. Uczestnicy spotkania mogli poznać tajniki zdrowego odżywiania, a także obejrzeć wydawnictwa z dietetyki dostępne w naszej bibliotece.

Spotkanie poetycko-muzyczne z Piotrem Drożdżem

Spotkanie poetycko-muzyczne z Piotrem Drożdżem

Marzec 2017

W środowe popołudnie 29 marca br. spotykamy się z Piotrem Drożdżem pod rzeszowską filharmonią, by za parę chwil znaleźć się na słynnej ostatnio z korków ulicy Sikorskiego, prowadzącej nas do Tyczyna. Dokąd wieziemy – my, dwie drobne kobiety - tego prawie 200-centymetrowego mężczyznę? Na spotkanie autorskie, jakie będzie miało miejsce w tym dniu w Saloniku Literackim działającym przy naszej bibliotece.

Sponsorzy

More hints replica watches china.you can try these out https://www.careedit.com/.website link replica watches.check out the post right here www.watchreplica.cn.inexpensive https://www.rolexeconomico.com/.check my site replica watches.look at these guys best replica watch site 2022.visit https://richardmille.casa.why not try these out quality replica watch.Lady knockoff watches.many perfect rolex.successful feeling https://www.bankingwatches.com.check it out noob factory.check my source replica breitling.Clicking Here https://www.traveltagheuer.com/.check my reference franck muller replica.read this post here showhublot.visit their website drugstorewatches.official site tag heuer replica.go to my site https://www.loansbreitling.com/.