Spotkanie z przewodnikiem - Łukaszem Kuczmarzem.

Spotkanie z przewodnikiem - Łukaszem Kuczmarzem.

Grudzień 2014

W grudniu w Saloniku Literackim, działajacym przy Bibliotece w Tyczynie, odbyło się spotkanie z panem Łukaszem Kuczmarzem (przewodnik beskidzki, członek PTTK) poświęcone Beskidom Niskim i krainie Łemków. Na spotkanie przyszli nie tylko czytelnicy i miłośnicy górskich wedrówek, ale także poprzednia i obecna dyrektor SP w Hermanowej. Z pewnością było to miłe dla naszego gościa, który w miejscowości tej mieszka, tu także ukończył szkołę podstawową. Podczas prezentacji multimedialnej pan Łukasz z ogromnym znawstwem opowiedział o Beskidach i jego mieszkańcach, pokazywał najpiękniejsze miejsca tej krainy, zachęcał też do zwiedzania posostałych pięknych zakątków naszego kraju. Sposób w jaki opowiadał jest dowodem na to, że przewodnik to osoba, która ma dużą wiedzę z wielu dziedzin m. in.: historii, literatury, topografii, geografii. Mam nadzieję, że nie będzie to ostatnie spotkanie z panem Łukaszem.

Konkurs na Bibliożerce roku 2014 rozstrzygnięty.

Konkurs na Bibliożerce roku 2014 rozstrzygnięty.

Grudzień 2014

Kolejny już raz MiGBP w Tyczynie oraz Filie w grudniu wybierały najaktywniejszych czytelników. Laureatów wybieramy w dwóch kategoriach: dorośli i dzieci, podstawowym kryterium oceny jest największa ilość przeczytanych książek (bez prolongat).

W kategorii dorośli największą ilość książek przeczytali: pani Beata Słowik (Wypożyczalnia dla Dorosłych - Tyczyn), pan Kazimierz Rabczak (Filia Borek Stary), pani Małgorzata Tereszkiewicz (Filia Kielnarowa), pan Adam kotula (Filia Hermanowa).

Wykłady o języku.

Wykłady o języku.

Październik 2014

W pażdzierniku Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Tyczynie była organizatorem dwóch wykładów poświęconych współczesnej literaturze i poprawności językowej. Przeprowadzili je pracownicy naukowi Uniwersytetu Rzeszowskiego, tj. dr Zofia Brzuchowska i prof. Kazimierz Ożóg. 
Henryk Sienkiewicz w Tyczynie.

Henryk Sienkiewicz w Tyczynie.

Wrzesień 2014

Narodowe Czytanie największych polskich dzieł literackich to akcja zainicjowana w 2012 roku przez prezydenta Bronisława Komorowskiego. Jej podstawowym celem jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.
W hołdzie Świętemu.

W hołdzie Świętemu.

Maj 2014

Kolejnym gościem w Saloniku Literackim - działającym przy MiGBP w Tyczynie - był ks. dr Grzegorz Bliźniak założyciel i przełożony generalnego Stowarzyszenia Misjonarzy Jezusa Miłosiernego.
Wykład dr Zofii Brzuchowskiej

Wykład dr Zofii Brzuchowskiej

Marzec 2014

"Kobieta przed lustrem literatury polskiej" to tytuł wykładu jaki dr Zofia Brzuchowska (pracownik Uniwersytetu Rzeszowskiego) przygotowała specjalnie dla czytelników naszej Biblioteki.
Uczniowie LO w Tyczynie z wizytą w BIbliotece.

Uczniowie LO w Tyczynie z wizytą w BIbliotece.

Marzec 2014

7 marca odwiedzili nas uczniowie klasy I z LO w Tyczynie  z panią Bogusławą Pietruszką pracującą w bibliotece szkolnej.
Zamień się książką.

Zamień się książką.

Marzec 2014

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Tyczynie po raz kolejny zorganizowała akcję pt. Zamień się książką. Umożliwia ona naszym Czytelnikom pozyskanie ciekawych książek dla siebie.
Link do przyszłości. Młodzi, internet, kariera. Spotkanie z Olgą Golonką.

Link do przyszłości. Młodzi, internet, kariera. Spotkanie z Olgą Golonką.

Luty 2014

Spotkanie z młodym profesjonalistą to wydarzenie zorganizowane  w ramach projektu "Link do przyszłości" Naszym gościem była pani Olga Golonka, z którą Bibliotekarze z Tyczyna wybrali się do Zespołu Szkół w Tyczynie na zajęcia z klasą III.
1 2

Sponsorzy

More hints replica watches china.you can try these out https://www.careedit.com/.website link replica watches.check out the post right here www.watchreplica.cn.inexpensive https://www.rolexeconomico.com/.check my site replica watches.look at these guys best replica watch site 2022.visit https://richardmille.casa.why not try these out quality replica watch.Lady knockoff watches.many perfect rolex.successful feeling https://www.bankingwatches.com.check it out noob factory.check my source replica breitling.Clicking Here https://www.traveltagheuer.com/.check my reference franck muller replica.read this post here showhublot.visit their website drugstorewatches.official site tag heuer replica.go to my site https://www.loansbreitling.com/.