O wspinaniu z Maciejem Bedrejczukiem

O wspinaniu z Maciejem Bedrejczukiem
2019-01-02

Salonik Literacki przy MiGBP w Tyczynie to miejsce, gdzie spotykają się nie tylko fani literatury. W klimatycznej sali przy tyczyńskiej bibliotece gościliśmy już wiele osób, których pasja nie była związana z pisarstwem. Tym jednak, co łączy każdego posiadającego jakiekolwiek ciekawe hobby, jest umiejętność mówienia o swojej pasji w taki sposób, że zaraża się nią innych.

Do takich osób z pewnością należy alpinista Maciej Bedrejczuk, którego tyczyńska biblioteka gościła 24.01 br. Podczas spotkania pan Maciej – Rzeszowianin, uczestnik ubiegłorocznej polskiej wyprawy na K2, ale także absolwent LO w Tyczynie i użytkownik naszej biblioteki w czasach licealnych – opowiadał o swoim hobby, jakim jest wspinaczka alpejska. Podczas prelekcji uczestnicy wieczoru  mogli obejrzeć ciekawe zdjęcia i filmiki z działalności górskiej alpinisty, usłyszeli także m.in. o tym, że strach można nauczyć się pokonać, a wspinaczka jest prawdziwym sprawdzianem z zarządzania ryzykiem.

Dziękując za spotkanie, bibliotekarze wraz z dyrektor Alicją Kustrą życzyli alpiniście m.in., by na końcu każdej wspinaczkowej drogi znalazł schronisko, w którym będą na niego czekać sami dobrzy ludzie.

Uczestnikami prelekcji byli nie tylko użytkownicy tyczyńskiej biblioteki publicznej, ale także goście z Rzeszowa i okolicy.

 

***

 

Maciej Bedrejczuk jest wspinaczem sportowym, członkiem Klubu Wysokogórskiego Warszawa. Wspinał się w Alpach m.in. na słynnej północnej ścianie Eigeru oraz na Maternhorn, a także na szczyty gruzińskie. Wytyczył dwie nowe drogi na sześciotysięcznych szczytach w Karakorum. Mieszka w Rzeszowie.

Sponsorzy