Zajęcia z teatrzykiem kamishibai

Zajęcia z teatrzykiem kamishibai
2023-10-08

Od kilku lat podczas spotkań z dziećmi wykorzystujemy starodawną technikę czytania, czyli teatrzyk klamishibai. W ten sposób pokazujemy najmłodszym atrakcyjną formę spędzania czasu z książką.

Teatrzyk kamishibai to plansze z obrazkami i tekstem, które wkłada się do drewnianej skrzynki. Ta forma przekazu pomaga małym czytelnikom skupić uwagę na prezentowanej opowieści. Tym razem to teatrzyk odwiedził uczniów świetlicy szkolnej przy SP w Tyczynie. Dzieci wysłuchały opowiadania pt. Słodkie przygody małej wiewiórki, która bardzo lubiła jeść słodycze. Rozmawialiśmy też o tym, jak wygląda praca bibliotekarza. Bardzo dziękujemy za zaproszenie paniom Joannie Kręcidło i Marii Litwin.

 

***

W październiku naszą bibliotekę odwiedziły dzieci z Publicznego Przedszkola Sióstr Św. Dominika w Tyczynie. Ponad 140 przedszkolaków wysłuchało bajeczki pt. Jesienny bal w lesie, przeczytanej techniką teatrzyku kamishibai, która nawiązywała do jesieni. Dzieci mogły się z niej dowiedzieć, jakie zwierzęta zapadają w zimowy sen, a jakie nie zasypiają na tę zimną porę roku; jakie ptaki odlatują do ciepłych krajów, a jakie do nas przylatują. Uwiecznieniem bajkowych przygód był bal leśnych zwierzątek z pysznymi jesiennymi owocami i warzywami.

W drugiej części zajęć najmłodsi zobaczyli, czy wyróżnia się książeczka z biblioteki i na których regałach znajdują się egzemplarze na dzieci w ich wieku. Przedszkolaki mogły też zobaczyć jedną z największych i najmniejszych książek w bibliotece oraz zapoznać się z książeczkami z okienkami i wydawnictwami sensorycznymi. Dzieci poznały też podstawową zasadę obowiązującą w bibliotece, a mianowicie, że każdą książeczkę trzeba odłożyć w to samo miejsce. Najmłodsi zostali też zaproszeni do przyjścia z rodzicami do biblioteki, by mogli wspólnie spędzić czas w Kąciku Malucha – z nowymi ciekawymi bajeczkami i ulubionymi zabawkami.

Zadaniem naszych spotkań z dziećmi jest pokazanie, że w bibliotece można miło spędzić czas, że jest to miejsce kolorowe, przyjazne najmłodszym, a każda książeczka zaprasza do swojej bajkowej krainy. Obcowanie ze światem bajek i baśni od najmłodszych lat zaprocentuje w przyszłości.

 

Na przełomie października i listopada na zajęcia z teatrzykiem kamishibai wybrały się także wraz z wychowawczyniami dzieci z obu oddziałów przedszkola Wesołe Misie u Speakera. Podczas kilku zajęć przedszkolaki wysłuchały bajek pt. Słodkie kłopoty łakomej wiewiórki oraz Franek już nie narzeka, a później dzieci mogły pobawić sie w Kąciku Malucha, w którym pojaawiły się nowe zabawki i książeczki sensoryczne.

Sponsorzy

More hints replica watches china.you can try these out https://www.careedit.com/.website link replica watches.check out the post right here www.watchreplica.cn.inexpensive https://www.rolexeconomico.com/.check my site replica watches.look at these guys best replica watch site 2022.visit https://richardmille.casa.why not try these out quality replica watch.Lady knockoff watches.many perfect rolex.successful feeling https://www.bankingwatches.com.check it out noob factory.check my source replica breitling.Clicking Here https://www.traveltagheuer.com/.check my reference franck muller replica.read this post here showhublot.visit their website drugstorewatches.official site tag heuer replica.go to my site https://www.loansbreitling.com/.