Wycieczka do księgarni

Wycieczka do księgarni
2021-09-13

W ramach realizowanego od marca br. projektu pt. „W poszukiwaniu literackich drogowskazów”  26.08 br. wybraliśmy się z grupą 15 dzieci - młodych czytelników MiGBP w Tyczynie i jej filii - do księgarni Nova w Rzeszowie.

W czwartkowy poranek odwiedziliśmy księgarnię Nova przy ul. Gałęzowskiego. Wyjazd był okazją do zapoznania uczestników z zawodem księgarza i jego ważna rolą przy wyborze literatury. Mieliśmy możliwość obejrzenia nowości wydawniczych z różnych dziedzin nauki (tak dla dorosłych, jak i dla dzieci oraz młodzieży), a także lektur szkolnych, powieści czy książeczek dla najmłodszych. Zobaczyliśmy, że księgarnia jest nie tylko miejscem, w którym można kupić wydawnictwa książkowe, ale także mapy, globusy czy tablice naukowe. Dowiedzieliśmy się również, jak przebiega proces zamawiania nowych książek do księgarni (mają w nim udział także stali czytelnicy, którzy odwiedzają księgarnię… codziennie). Od przemiłych pań-księgarzy uczestnicy otrzymali kolorowe plany lekcji, zakładki i ołówki. Wizytę w tym wyjątkowym „domu książek” zakończyliśmy pamiątkowym wspólnym zdjęciem.

 


Spotkanie jest częścią projektu pt. W poszukiwaniu literackich drogowskazów, realizowanego w ramach programu Partnerstwo dla książki. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.


 

Sponsorzy