Konkurs plastyczny na ilustrację do ulubionej książki rozstrzygnięty

Konkurs plastyczny na ilustrację do ulubionej książki rozstrzygnięty
2021-10-08

Jeszcze przed wakacjami MiGBP w Tyczynie ogłosiła konkurs plastyczny dla uczniów klas 0-3 na ilustrację do ulubionej książki. Początkiem października naszą bibliotekę ozdobiło sto prac uczniów ze szkół podstawowych gminy Tyczyn, które można też obejrzeć na stronie internetowej biblioteki. Plastyczne zmagania dzieci były częścią projektu „W poszukiwaniu literackich drogowskazów”, który dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Po raz kolejny z wielką przyjemnością bibliotekarze wcielili się w role jury. Wśród bohaterów ulubionych książek nie zabrakło księżniczek i ciekawych postaci z lektur szkolnych, takich jak niedźwiedź Wojtek czy Asiunia. Różnorodność prac oraz ich pomysłowość tylko utwierdziły nas w przekonaniu, że wyobraźnia dzieci jest niesamowicie plastyczna i warto ją stymulować. Podczas oceniania prac brano pod uwagę: pomysłowość, estetykę, samodzielność wykonania i wiek dziecka. Nagrody i wyróżnienia przyznano w kategoriach klas: 0, I, II, III.

W kategorii klas 0 nagrodzono: Nikodema Marca, Aleksandrę Kawalec, Julię Mikrut i Lenę Mikrut. W kategorii klas I przyznano nagrody: Alicji Joniec, Martynie Fornal, Nikoli Chruściel, Szymonowi Kmiotkowi i Lenie Ligęzie, a wyróżniono: Oliwię Częczek, Natalię Derezińską, Nataszę Muzyczuk i Alicję Płonkę. W grupie klas II nagrodzono: Wiktorię Filip, Bartosza Capińskiego, Nikolę Czenczek, Milenę Czajkowską i Szymona Fornala. W kategorii klas III przyznano nagrody: Milenie Mazur, Alinie Kalicie, Gabrieli Paluch oraz Piotrowi Kotuli. Wyróżniono natomiast: Gabrielę Majdę i Milenę Bialic. Specjalną Nagrodę Grand Prix przyznano uczniowi kl. II Tymoteuszowi Korczowi.

Na konkurs wpłynęły też trzy prace starszych uczennic. Wśród nich nagrodę przyznano Julii Capińskiej, a wyróżnienia: Oliwii Grębowskiej i Urszuli Capińskiej.

Nagrodzeni i wyróżnieni otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy. Pozostali uczestnicy naszego konkursu otrzymali upominki. Serdecznie gratulujemy wszystkim dzieciom pomysłowości i zaangażowania. Dziękujemy także rodzicom i nauczycielom za umożliwienie najmłodszym wzięcia udziału w naszym konkursie.

 

Prezentację prac nadesłanych na konkurs można obejrzeć tutaj.

 


Konkurs jest częścią projektu pt. W poszukiwaniu literackich drogowskazów, realizowanego w ramach programu Partnerstwo dla książki. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.


 

Sponsorzy