II Plenerowa Wystawa Starej Fotografii

II Plenerowa Wystawa Starej Fotografii
2023-05-27

Moda nasz mam, babć i dziadków to tytuł II Plenerowej Wystawy Starej Fotografii, jaka została przygotowana przez MiGBP w Tyczynie z okazji Tygodnia Bibliotek. Ze względu na niepogodę wystawę przeniesiono do Wypożyczalni i Czytelni biblioteki.

 

Na wystawie zaprezentowano prawie sto archiwalnych zdjęć, które posiada w swoich zbiorach tyczyńska biblioteka publiczna. Najstarsze pochodziły z lat 20. XX w. Na fotografiach można było zobaczyć kobiety i mężczyzn, a także dzieci – mieszkańców Tyczyna i okolic - w zdjęciach portretowych i grupowych (najczęściej rodzinnych). Mieszkańcy chętnie fotografowali się z okazji ważnych uroczystości, np. ślubu, przyjęcia chrztu czy I komunii. Okazją były też m.in. spotkania towarzyskie.

Dzięki tym zdjęciom mamy możliwość spojrzenia wstecz i zobaczenia, jaka panowała moda w poszczególnych latach – jakie fasony sukienek czy spódnic oraz garniturów oraz rodzaj fryzury obowiązywały i jak w modowych stylizacjach odnajdywali się mieszkańcy najbliższej okolicy. Czasami wystarczył jeden rzut oka na dawne zdjęcie, by przekonać się, że współczesna moda czerpie bardzo wiele z dawnych lat, zmieniając jedynie czasami dodatki.

Przegląd zaprezentowanych na wystawie zdjęć umożliwił pewnego rodzaju zaglądnięcie jak przez dziurkę od klucza w głąb historii naszych przodków, którzy tak jak my świętowali, cieszyli się z ważnych uroczystości i celebrowali każdą chwilę spędzoną z najbliższymi. A wyrazem tego była chęć uwiecznienia siebie i bliskich na fotografiach, które – przetrwawszy do naszych czasów – są piękną wizytówką minionych lat.

 

Sponsorzy

More hints replica watches china.you can try these out https://www.careedit.com/.website link replica watches.check out the post right here www.watchreplica.cn.inexpensive https://www.rolexeconomico.com/.check my site replica watches.look at these guys best replica watch site 2022.visit https://richardmille.casa.why not try these out quality replica watch.Lady knockoff watches.many perfect rolex.successful feeling https://www.bankingwatches.com.check it out noob factory.check my source replica breitling.Clicking Here https://www.traveltagheuer.com/.check my reference franck muller replica.read this post here showhublot.visit their website drugstorewatches.official site tag heuer replica.go to my site https://www.loansbreitling.com/.