Wykład dr Alicji Ungeheuer-Gołąb pt. "W poszukiwaniu literackich drogowskazów"

Wykład dr Alicji Ungeheuer-Gołąb pt. "W poszukiwaniu literackich drogowskazów"
2021-10-25

20 października br. w Saloniku Literackim przy MiGBP w Tyczynie gościliśmy dr hab., prof. Uniwersytetu Rzeszowskiego, Alicję Ungeheuer-Gołąb, która wygłosiła wykład pt. "W poszukiwaniu literackich drogowskazów", podkreślający rolę literatury w rozwoju dzieci.

Podczas swojego wystąpienia pani doktor skupiła się na omówieniu roli literatury dziecięcej w rozwoju najmłodszego pokolenia. Przekonywała, że jeśli chcemy zachęcić dzieci do czytania, to ważne jest, by widziały one czytających bliskich dorosłych. Równie ważne jest umiejętne wybieranie najmłodszym ciekawych i dobrych lektur, ponieważ pierwsze książeczki, z jakimi stykają się dzieci, mają bardzo ważny wpływ na ich rozwój i mogą zaważyć na ich preferencjach czytelniczych w dorosłym życiu.

Kameralne grono uczestniczek i bardzo ciekawe treści przekazywane przez panią Alicję sprawiły, że nawet po niespodziewanej i - jak się okazało - długiej awarii prądu nikt nie miał ochoty opuszczać Saloniku Literackiego.


Wykład był częścią projektu pt. W poszukiwaniu literackich drogowskazów. Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.


 

Sponsorzy