Proszę, dziękuję, przepraszam: savoir- vivre dla dzieci.

Proszę, dziękuję, przepraszam: savoir- vivre dla dzieci.

Kwiecień 2015

Po co mówimy sobie dzień dobry i do widzenia? Po co używamy zwrotów grzecznościowych (proszę, przepraszam i dziękuję)? Czy wiecie czym są dobre maniery? Na te i inne pytania dzieci znalazły odpowiedź podczas zajęć w Bibliotece. Mówienie grzecznie nie zawsze jest łatwe. Jednak używanie zwrotów grzecznościowych świadczy o umiejętności zachowania się w przedszkolu, czy na podwórku.

Szlakiem bajek i baśni.

Szlakiem bajek i baśni.

Marzec 2015

Na lekcję biblioteczną pt. "Szlakiem bajek i baśni" przyszli do Biblioteki uczniowie klasy III SP w Tyczynie (wych. Jadwiga Płodzień). Dzieci zapoznały się z różnymi gatunkami literatury, utrwaliły sobie czym różni się bajka od baśni, a następnie każdy uczeń  brał udział w zagadkach i quizach.

Klub Małego Czytelnika.

Klub Małego Czytelnika.

Marzec 2015

Klub Małego Czytelnika, czyli głośne czytanie bajek to wspólna inicjatywa Biblioteki i Przedszkola Publicznego Sióstr Świętego Dominika  w Tyczynie.

Jak powstaje książka?

Jak powstaje książka?

Luty 2015

W lutym odwiedzili nas uczniowie klasy Ib (wych. Katarzyna Konkol) i II (wych. Anna Pondo). Dzieci dowiedziały się jak powstaje książka, czym zajmuje się drukarz i introligator. Pomocna w prowadzeniu zajęć okazała się prezentacja multimedialna pt. "Historia książki i czytelnictwa".

Pomóżmy ptakom przetrwać zimę.

Styczeń 2015

W piękny zimowy dzień odwiedziły nas dzieci z Przedszkola Sióstr Św. Dominika w Tyczynie. Zima to czas aby zwrócić uwagę przedszkolaków na potrzebę dokarmiania ptaków i zwierząt.

1 2

Sponsorzy