Zapraszamy na spotkanie z poetą Piotrem Żychowskim

Zapraszamy na spotkanie z poetą Piotrem Żychowskim
2024-07-09

Już 16 lipca br. będziemy gościć w naszej bibliotece Piotra Żychowskiego, który opowie o swojej poetyckiej twórczości.

 

***

Piotr Żychowskipseudonim autorski Resovian. Urodził się w 1962 r. w Jaśle na Podkarpaciu, gdzie spędził wczesne dzieciństwo. W 1973 r. przeniósł się z rodziną do Rzeszowa. Tutaj dorastał i rozwijał swoje zainteresowania muzyczne, a także zaczynał interesować się sztuką, malarstwem, rzeźbą oraz polską literaturą. W świat poezji i literatury wprowadziła go Natalia Kania, nauczycielka języka polskiego w liceum, która podczas swoich zajęć zawsze podkreślała piękno polskiej literatury i poezji.
Na początku lat 80. trafił do Klubu Literackiego Pod Drabiną, działającego wówczas przy WDK w Rzeszowie. Tutaj poznawał poezję od strony warsztatowej i stawiał pierwsze swoje poetyckie kroki. W 1986 r. zdecydował o emigracji i opuścił Polskę. Wylądował na Antypodach, gdzie się osiedlił, założył rodzinę oraz gdzie pracuje i tworzy do chwili obecnej. Do rodziny i rodzinnych stron powraca co kilka lat.

 

Sponsorzy

More hints replica watches china.you can try these out https://www.careedit.com/.website link replica watches.check out the post right here www.watchreplica.cn.inexpensive https://www.rolexeconomico.com/.check my site replica watches.look at these guys best replica watch site 2022.visit https://richardmille.casa.why not try these out quality replica watch.Lady knockoff watches.many perfect rolex.successful feeling https://www.bankingwatches.com.check it out noob factory.check my source replica breitling.Clicking Here https://www.traveltagheuer.com/.check my reference franck muller replica.read this post here showhublot.visit their website drugstorewatches.official site tag heuer replica.go to my site https://www.loansbreitling.com/.