Spotkanie autorskie z Marią Karnas

Spotkanie autorskie z Marią Karnas
2024-05-23

10 czerwca br. w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki spotkaliśmy się z Marysią Karnas – młodą, dobrze się zapowiadającą pisarką, która mieszka w Futomie koło Błażowej. Było to pierwsze spotkanie Marysi z czytelnikami w bibliotece. Jej debiutancka powieść pt. Netlove, która ukazała się wiosną ubiegłego roku i o której rozmawialiśmy podczas tego późnego popołudnia, przypadła klubowiczkom do gustu.

W pierwszej części spotkania, które odbyło się w Saloniku Literackim przy MiGBP w Tyczynie, moderatorka DKK Agnieszka Janda rozmawiała z autorką, pytając ją m.in. o to, jak to się stało, że zaczęła pisać i jaka była reakcja rodziny i znajomych na nowinę o jej wejściu w świat literatury. Marysia bardzo ciekawie opowiadała o procesie wydawniczym trzech dotychczas wydanych swoich książek (Netlove, Miłość i zemsta oraz Reality Fame. Walka o sławę) oraz o współpracy z redaktorami i beta readerką, czyli osobą, która czyta książkę jako pierwsza po autorze. Pisarka zaznaczyła, że skupia się na promocji własnych książek w mediach społecznościowych, bo to głównie w sieci znajduje czytelników swoich powieści. Autorka opowiedziała także o aplikacji Wattpad, w której zadebiutowała, publikując opowiadania. Poodzieliła się też wspomnieniami z uczestnictwa w krakowskich Targach Książki, podczas których spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony innych pisarzy i czytelników. Uczestniczki wieczoru usłyszały także o planach wydawniczych Marysi. Jej nowa książka ujrzy światło dzienne niebawem…

W drugiej części spotkania klubowiczki DKK dzieliły się swoimi refleksjami po przeczytaniu powieści Marii Karnas pt. Netlove. Uczestniczki spotkania wyraziły pozytywne opinie na temat książki. Każda z nas była młoda, przeżywała pierwszą miłość i szukała swojego miejsca w świecie, dlatego czytanie o perypetiach licealistki uwolniło wiele dobrych wspomnień z nastoletnich czasów klubowiczek DKK. Ponadto doszłyśmy do wniosku, że obcowanie z literaturą dla młodzieży może pomóc czytelnikom i czytelniczkom będącym rodzicami czy dziadkami zrozumieć świat młodych ludzi, ich potrzeby, obawy i marzenia.

Marysia Karnas dała się poznać uczestniczkom spotkania autorskiego jako bardzo ciekawa osoba, która nie boi się realizować swoich marzeń. I udało się – wydała już trzy książki, kolejną pisze. Warto zapamiętać jej nazwisko, bo z pewnością jeszcze usłyszymy o tej świetnie zapowiadającej się pisarce z Doliny Strugu.

 

***

 

Maria Karnas – mieszka w Futomie koło Błażowej. Na co dzień pracuje jako analityk finansowy i jest studentką IV roku zarządzania finansami. Pisze od 3 lat. Na koncie pisarskim ma trzy powieści: Netlove, Miłość i Zemsta, Reality fame. Walka o sławę. Jej ulubione gatunki powieściowe to young adult i new adult. Zadebiutowała na platformie Wattpad.

Interesuje się podróżowaniem i muzyką. Jej klucz do sukcesu to kubek z herbatą yerba mate i playlista składająca się z piosenek zespołu Chase Atlanitic.

Sponsorzy

More hints replica watches china.you can try these out https://www.careedit.com/.website link replica watches.check out the post right here www.watchreplica.cn.inexpensive https://www.rolexeconomico.com/.check my site replica watches.look at these guys best replica watch site 2022.visit https://richardmille.casa.why not try these out quality replica watch.Lady knockoff watches.many perfect rolex.successful feeling https://www.bankingwatches.com.check it out noob factory.check my source replica breitling.Clicking Here https://www.traveltagheuer.com/.check my reference franck muller replica.read this post here showhublot.visit their website drugstorewatches.official site tag heuer replica.go to my site https://www.loansbreitling.com/.